Autor Tema: Superb 3 + Eibach Pro kit  (Pročitano 8044 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Filip

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #135 poslato: 21. Avg, 2016. 23:48 »
Super(b), prste da polizes. :D

Sent from my HTC One_M8  

  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #136 poslato: 17. Okt, 2016. 08:09 »
Bio sam juče sa Filipom da on provoza Superbicu i prenese mi njegove utiske, jer ju je vozio i ranije, kada me nagovarao da pređem na Eibach. Pored toga, i on je u jednom trenutku prešao na Eibach Prokit, tako da dobro poznaje kakav je njegov auto bio pre i posle posle zamene opruga i kako to treba da izgleda i oseća se kada auto prelazi na bolje federe!

Naime, Zlatić me svako malo mrači da je auto pretvrd i da to ne valja, pita kada vraćam opruge itd.. seronja :)

Suma sumarum, Filip se mrštio sve vreme dok smo se vozili (on bio za volanom Superbice) i na kraju mi ponudio 30€ da podelimo trošak vraćanja opruga.. jer mu je krivo što sam zbog njega odlučio da uzmem Eibach.

 wac1

Rekao je da će on obrazložiti sve u detalje ovde na forumu

Van mreže nidza

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #137 poslato: 17. Okt, 2016. 08:25 »
Odličan auto, odlična tema.

Nisam vozio Superb sa Eibach pro kit, dapače, nisam nikad vozio Superb 3, ali jesam mnoge automobile sa tim oprugama, plus je moj auto na njima.

Apsolutno, doslovce, na svakom automobilu se poboljšalo ležanje i upijanje onih sitnih neravnina na putu. Prosto mi je neverovtno da na jednoj Škodi, koja je relativno pristupačan autombil i gde bih očekivao mnogo veće poboljšanje nego što je to bio slučaj kod mene na Alfi (fabrički već ima ozbiljno dobro vešanje), postoji neka druga strana medalje.

Jedino ukoliko opruge nisu za tvoj auto ili nisu postavljene kako treba.

Ne znam šta bih ti rekao, ali ne mogu da sa krijem iznenađenje zbog tvog pređašnjeg posta.  ???
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži Filip

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #138 poslato: 17. Okt, 2016. 08:35 »
 >:( >:( >:( >:( evo i dalje se mrštim

mrštim se što si od jutra rešio da se šegačiš s narodom, od sabajle :P

nidzo, kolega Mirko je nešto od jutros raspoložen za zaj.......u :-\

možda Zlatić voli meke =)) izvini kolega :B=) ali činjenica je da Superb nije izgubio ni 20% udobnosti, a da je sada mnogo, ali mnooogooooo upravljiviji, ne ljulja se, ne naginje, ne pliva, ukratko drugi auto :o ovih 20% se odnosi na poprečne neravnine koje sada direktnije prenosi u kabinu, ali ništa strašno, sve u svemu bravo2

evo dve sličice za poređenje:



  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #139 poslato: 17. Okt, 2016. 08:42 »
Da da, malo šale ujutru, dok se ide na posao.

Filip se iznenadio koliko mu je auto udoban sa Eibachom, samo je gledao na pogađa sve neravnine po Požarevcu koje dobro poznaje i svakodnevno prelazi... Zaključak da je Superb udobniji 50% od njegove Oktavije.

A kada je počeo da lomata auto po brzim krivinama i nabada gas, imao je samo reči hvale i poredio od slučaja do slučaja kako je to bilo relativno loše i nestabilno sa fabričkim oprugama.

Dakle, dobio sam prolaznu ocenu od Fiće :-)

Sent from my LG-D722  


Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #140 poslato: 17. Okt, 2016. 08:50 »
Seronja :) još nije imao priliku da provoza tako sređenog Superba već samo jednu kratku vožnju do Segedina i nazad na mestu suvozača.
Obzirom da nisam bio za volanom, ne mogu suditi sa mesta vozača već samo sa mesta putnika...
Auto na svakoj rupi odvali točak, samim tim meni je manje udoban, možda grešim... Što se tiče naginjanja u krivinama, nije ih bilo mnogo do Segedina ali bih rekao da je auto upravljiviji, ali opet ponavljam, nisam siguran jer ga nisam vozio...
Toliko od mene...

Miroslave, kad cu ja dobiti auto na testiranje?   hearcut
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #141 poslato: 17. Okt, 2016. 09:50 »
Izgleda da nije vezano za Eibach :P

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=1188503#rating



Ps... snimite botove kako grizu (sendviče). Kao pirane, sunce ti poljubim. Cirkus...  =))

pps. Zlatić misli na ovo što nam se desilo kod Novog Sada ....
« Poslednja izmena: 17. Okt, 2016. 09:54 mirkuk38 »

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #142 poslato: 17. Okt, 2016. 09:52 »
Ne znam na sta da mislim, opruge nisam isprobao i dotle nemam komentar iza koga stojim :)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže batke

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #143 poslato: 17. Okt, 2016. 10:58 »
@nidza
Da li je tvoja O3 sa eibach pro kit-om ili neki drugi auto? Kako se ponaša O3 sa izmenjenim oprugama. Ja sam vrlo zainteresovan da zamenim kod sebe, ali različita su iskustva. Nisam probao O3 sa eibach-om pa da uporedim, sva ova iskustva su ili sa S3 ili sa O2.

@mirkuk38
Superbica super izgleda. Dođi da se provozamo  :B=)
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže nidza

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #144 poslato: 17. Okt, 2016. 11:17 »
Alfa je na Eibachu, nije Škoda. Mislim da sam napisao?

edit: Što se O3 tiče, moja pretpostavka je da bi ozbiljno preporodila funkcionalno taj auto. Mnogo više nego Alfu.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže batke

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #145 poslato: 17. Okt, 2016. 11:19 »
Ok. Pomenuo si Alfu, ali nisam razumeo da je ona na eibachu. Zato sam i pitao.
Hvala
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže t.salai

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #146 poslato: 18. Okt, 2016. 16:49 »
odlicno je pao, predobro izgleda ! Mjera ! :RR)
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže nidza

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #147 poslato: 18. Okt, 2016. 17:53 »
Slažem se, auto fenomenalno izgleda. Tako i trimuju kola za slikanje i sajmove proizvođači, a kad kupiš nov auto za ulicu, trapovi kao da imaju rahitis - visoki, točkovi uvučeni.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #148 poslato: 19. Okt, 2016. 23:46 »
Večeras sam se vozio sa batketom, dao sam njemu da upravlja, da mi uvlači motor u crveno i lomi auto po njegovom raskopanom Zemunu. Em mu tvrda sedišta, tvrdo vešanje, 19ice mu smetaju, tvrd mu menjač... sve mu tvrdo. Jbg.... Jedino mu se sviđa kako motor povlači i kako zvuči.. bolje od TSI-a.
Suma sumarum: neće Eibach, ali hoće chiptuning. Eto... Jedan negativan glas od njega.

Doduše, treba vremena da se čovek malo navikne, da promeni stil vožnje i nauči koliko usporiti pre neke rupe ili ležećeg policajca... bude to malo prijatnije za suvozače. Ali da ovaj setup nije idealan za BG/SRB puteve, to stoji... Kompromis je evidentan.


Van mreže batke

Odg: Superb 3 + Eibach Pro kit
« Odgovor #149 poslato: 20. Okt, 2016. 07:43 »
Da, da probao sam sinoć "srebrnu strelu". Možda zbog toga što u poslednjih mesec dana vozim S1, koji je mekši u svakom pogledu, sam imao utisak da je mnogo tvrda. Možda je zbog točka od 19", ali nisam bio oduševljen udobnošću po Zemunskim rupama.
Ono što mi se baš dopalo je kako se cirka 200 konjića nosi sa 1.5t teškom "srebrnom strelom" i kako zvuči čipovani 2.0tdi na over 4.000rpm. Uz osmeh sam prokomentarisao: Idem u Požegu.  :))
Lepo smo se druzili sinoć. Jes da smo na kraju završili u kafani, u kojoj je trebalo da bude buljuk žena, na pederbalu zbog utakmice.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"



Pretraga foruma [Google]