Autor Tema: Očišćen Egr, svetli check engine  (Pročitano 9850 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sale89Započeo temu

Očišćen Egr, svetli check engine
« poslato: 28. Jul, 2013. 00:22 »
Pozdrav svima,imam jednu dilemu pa rekoh da je podelim sa drugima :) Oteram bzv auto na dijagnostiku cisto da proverim kako stoje stvari (ne gori nijedna lampica) i kaze mi decko da mi je zapušen egr ventil tj da nema dobar protok :) konsultujem se ja sa njim i on meni objasni sve gde je taj ventil,očistim ja sve to lepo od gareža,bukvalno kao odzak da sam čistio ,vratim sve kako je bilo upalim auto,a ono svetli i epc i check engine :) Epc se ugasi posle par kilometara a check engine gori i dalje,a auto mnogo bolje vuče od kad je očišćen :) ja imam neki utisak da auto nije navikao da bude dobar protok i da sad mora malo da se stabilizuje i da ce da ugasi lampicu (lupam) .Interesuju me vaša misljenja pre nego što ga opet oteram na dijagnostiku :)
« Poslednja izmena: 28. Jul, 2013. 16:17 skoda »

Na mreži 2 Busy

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #1 poslato: 28. Jul, 2013. 11:51 »
Meni Check Engine gori od kako sam kupio auto.Skidao 5 puta grešku i opet se vraćala.Više ne obraćam pažnju.A auto najnormalnije ide,ne trza,ubrzava kao blesav i ne troši ulje.
To je u Srbiji normalno da svetli a prva asocijacija je na kvalitet našeg "goriva".
« Poslednja izmena: 28. Jul, 2013. 16:18 skoda »

Van mreže sale89Započeo temu

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #2 poslato: 28. Jul, 2013. 16:00 »
Kao sto sam i mislio ugasila se danas sama od sebe,tako da slobodno ovu temu administratori mogu da delete :)
« Poslednja izmena: 28. Jul, 2013. 16:18 skoda »

Van mreže vlada320

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #3 poslato: 30. Jul, 2013. 22:00 »
Palice ponovo lampicu, sve dok se ne ociste OBE cevi od EGR ventila. Jedna se lako skida, a druga je vrlo nepristupacna i mehanicari ne vole da je skidaju, a obicno je bas ta puna garezi. U svakom slucaju, ciscenje samo EGR ventila nije dovoljno. 2 godine je moja fabia periodicno palila lampicu motora i prijavljivala na dijagnostici "slab protok". Sve je reseno ciscenjem cevi i vise nikada nije palila tu lampicu
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže hirurg

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #4 poslato: 01. Okt, 2013. 21:10 »
Postoji li mogucnost da se u kucnoj radinosti ociste obe cijevi? Imam alat I razumijem se dosta pa me zanima iskren da budem majstorima slabo bise da vjerujem jer sam par puta izmajmunisan.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže bosnicdz

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #5 poslato: 02. Okt, 2013. 16:45 »
Pitanjce, ima li i 1.2 htp mk1 taj egr, i ako ima gde se nalazi? Hvala!!  :-\

Van mreže Neba

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #6 poslato: 03. Okt, 2013. 13:14 »
Pitanjce, ima li i 1.2 htp mk1 taj egr, i ako ima gde se nalazi? Hvala!!  :-\
Ima!
http://www.briskoda.net/forums/topic/149456-egr-valve-issues-12-htp/
na izduvnoj grani, a gde tacno reci ce ti neko ko poseduje taj motor...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži 2 Busy

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #7 poslato: 25. Nov, 2013. 10:59 »
I kod mene problem EGR.Dijagnostika je pokazala tu jedinu grešku.Nemam katalizator,auto ne troši ulje,super pali,ne dimi i ima super odziv na papučici gasa.Ali me nervira žuta lampica koja stalno svetli(check engine).
Imamo ovde u NS-u dečka koji radi mehaničko i softversko uklanjanje EGR-a za 30 evra.Da li da odradim i da ne mislim više i da me ne nervira ta neumorna lampica na kontrolnoj tabli?

Van mreže Milos Nikolic

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #8 poslato: 27. Nov, 2013. 11:25 »
Samo treba da ga prikaci na komjuter i skine tu gresku, to je posao od 2min...ne kosta to 30evra, nadji drugog
ja sam to radio skoro
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp, 2003g

Van mreže DUTJA ZP

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #9 poslato: 27. Nov, 2013. 16:43 »
Samo treba da ga prikaci na komjuter i skine tu gresku, to je posao od 2min...ne kosta to 30evra, nadji drugog
ja sam to radio skoro
Brisanje greske ne resava problem,covek je pitao za softversko iskljucivanje EGR ventila i to moze da kosta mozda toliko. Kad se lampica upali ukazuje na neki problem,ti ugasis lampicu ali problem i dalje stoji pa ce posle nekog vremena opet ista lampica da se upali. Mada dosta ljudi vole da samo brisu greske a nista ne popravljaju,yom logikom je bolje iscupati doticnu lampicu i onda nema da bode oci.
I da ne zaboravim,posto sam i sam iskljucio EGR lampica ce ti stalno sijati....

Van mreže Nesas

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #10 poslato: 27. Nov, 2013. 17:13 »
Ja sam mislio da je EGR ventil iskljucivo vezan za dizel motore  a ovo za benzince nisam znao.

Na mreži 2 Busy

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #11 poslato: 27. Nov, 2013. 21:26 »
Brisanje greske ne resava problem,covek je pitao za softversko iskljucivanje EGR ventila i to moze da kosta mozda toliko. Kad se lampica upali ukazuje na neki problem,ti ugasis lampicu ali problem i dalje stoji pa ce posle nekog vremena opet ista lampica da se upali. Mada dosta ljudi vole da samo brisu greske a nista ne popravljaju,yom logikom je bolje iscupati doticnu lampicu i onda nema da bode oci.
I da ne zaboravim,posto sam i sam iskljucio EGR lampica ce ti stalno sijati....
Naravno da smo izbrisali grešku i ona se,kao i nekoliko puta pre,uvek vraćala na kontrolnoj tabli posle 20 km.

Van mreže nemanja_vr6

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #12 poslato: 04. Dec, 2013. 16:29 »
Najbolje resenje je da se sve lepo ocisti i cevi i EGR  ako ponovo pali gresku znaci da i dalje ima problem. mozda je lamda sonda ili nesto slicno...
 Postoji mogucnost da se zatvori EGR preko diagnostickog uredjaja, ali opet je to da kazemo sviranje k...
Nebi nemac napravio EGR da on netreba tu da stoji... A na konstrukciji tog motora  radilo  je mnogo inzenjera a nasao  se neki pametni auto mehanicar koji je rekao da to ne treba.
pa ti sad razmisli koliko je pametno da zatvoris ili ti iskljucis EGR.

Svaki kvar se da resiti  samo ako imas dobrog majstora...


Tema podeljena: dalje i uopšte o EGR, http://forum.skodaforum.rs/servisiranje/pt-egr-namena-cistiti-ili-ukloniti/
« Poslednja izmena: 09. Dec, 2013. 20:10 pedja »

Van mreže bushido

Odg: Očišćen Egr, svetli check engine
« Odgovor #13 poslato: 21. Dec, 2013. 22:17 »
Poceo mi se opet pojavljivati problem kao i autoru ove teme...

EGR preventivno ciscen tamo negdje u 2011.godini... Nakon toga problemi sa paljenjem i samim gasenjem Check engine lampice, te mojim ciscenjem gresaka...
Ponekad je to par dana ok, ponekad i malo vise... Mislio sam da je problem rijesen posto se nije palila, pa skoro, godinu dana i nekih 20tak tkm, ali evo prije par dana opet je zasvijetlila, pa se jucer ugasila da bi se danas opet upalila...

Greska koju dijagnostika ocitava je
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/19586/P3130/012592

Malo mi je prehladno sad za raskapati sve to, ali procitao sam sada ovo sto je vlada napisao i ne preostaje mi nista drugo nego pokusati s time... kad malo zatopli jel  ;D

Da li je netko od ostalih, koji su imali ovaj problem, napravio to sto Vlada savjetuje te da li im je to pomoglo?



Pretraga foruma [Google]