Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: cep na motoru ( poklopac)  (Pročitano 1235 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Cvetkovic milosTopic starter

cep na motoru ( poklopac)
« poslato: Avgust 05, 2016, 21:57:57 posle podne »
kupio sam skodu 2002god 1.4 mpi, nema nista od opreme(naj osnovniji) . Ne znam kolika je prosecna potrosnja jer meni trosi oko 9-10l gradske voznje (da li je to normalno)? , poklopac od ulja na motoru se jednostavno ne srafi vec samo prosto reeceno nagura sto meni deluje dosta lefterno cak mi se desilo pre dva dana da izbije i uprska ceo motor jer zena nije primetila hvala bogu da nije isla daleko. rezervoar mi se ne zakljucava jednostavno malo jace on se otvori i pored okrenute bravice molim za pomoc. Zelim da ga doteram koliko toliko a nadam se da je ovo pravo mesto za to
  • Vozi: skoda fabia 1.4mpi

Na mreži 2 Busy

Odg: cep na motoru ( poklopac)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2016, 22:48:52 posle podne »
Poklopac od otvora na motoru na kome se doliva ulje,ako sam razumeo. To se može naći po otpadima VW vozila.Bravu sa poklopcem i ključem možeš kupiti na svakoj boljoj benzinskoj stanici.

Sony Xperia Z3

« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2016, 02:06:07 pre podne »
cep nije isti kao kod vw jer ovaj nema navoj jednostavno se samo nabije odozgo a javlja mi se problem i kod paljenja secka gasi se dok ga malo ne isturiram i tek onda smiri gas sta to moze da bude???

Na mreži bugarin

« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2016, 20:42:27 posle podne »
moze da bude puno toga, ali najcesci uzroci su lose-neodgovarajuce svecice ili glava motora.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2016, 23:01:21 posle podne »
provericu svecice a skoro sam radio veliki servis mozda jeste ali rad mottora je dobar stabilan jedino zeza kad se eto pali hvala

Van mreže zare

« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2016, 23:46:28 posle podne »
Ne sme pritisak u karteru da izbije cep za sipanje ulja. Bilo da je na navoj ili bez navoja. Da je toliki pritisak normalan izletala bi sipka za merenje ulja.
Ako je cep bio dobro zatvoren a izleteo je onda tu postoji neki problem.

Van mreže Bobi

« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2016, 08:38:16 pre podne »
Cep ti je kao na Feliciji 1.3 ( ili Favoritu ) na nabijanje a ne navrtanje. Kad se meni desavalo na Favoritu da izbije cep bile su otisle karike pa je pritisak u karteru bio veci od normalnog. Imas u Le radnju za Skodu kod zadnjeg  semafora pre nadvoznjaka kod Nevene  Leskovac.
  • Vozi: Skoda Octavia MK1 1.6L MPI ' 98 benz+tng

« Odgovor #7 poslato: Avgust 22, 2016, 11:30:11 pre podne »
hvala na pomoci bio sam do majstora kaze da ti na motoru nije nista prati motor dobro radi ... posto se uopste ne razumem u automobile izgledam ovako (https://www.youtube.com/watch?v=ydT6JUCqsik)

Van mreže soneje

« Odgovor #8 poslato: Februar 17, 2021, 20:48:55 posle podne »
Jeste da je tema dosta stara,ali i mene zanima da li ista moze da naskodi motoru taj cep iz naslova teme.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži aleksaj.ing

« Odgovor #9 poslato: Februar 17, 2021, 22:21:11 posle podne »
U kom smislu da naškodi, čep ko čep. Ovaj čep koji se nabija ima i svoju gumu koja služi da čep ne ispadne tako lako, pa ako tog dihtunga nema onda treba nešto improvizovati da čep bude dobro ubačen i da ne ispada. Ja sam lično na mojoj Fabiji tu gumu našao nemam pojma sa čega i čep je teže ulazio ali nikad nije ispao. Čim sam uspeo kupio sam ceo poklopac motora koji dolazi sa čepom na navijanje i to je najelegantnije rešenje  :)
  • Vozi: Škoda Octavia A7 1.6 tdi Greenline i Škoda Fabia 1.4 mpi Elegance

Van mreže soneje

« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2021, 19:35:18 posle podne »
Misleo sam u smislu da nece doci do nekog probijanja ulja na drugom mestu jer sam ovaj cep bas nagurao ,pitam posto ovo nije fabricki. :(

Na mreži Bingodalton

« Odgovor #11 poslato: Februar 21, 2021, 12:36:38 posle podne »
Ako nabija toliki pritisak, izbice, ali svakako je to znak da motor nije zdrav. Neki semering ce nastradati.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Van mreže soneje

« Odgovor #12 poslato: Februar 21, 2021, 16:00:59 posle podne »
Veoma utesno

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #13 poslato: Februar 22, 2021, 09:53:05 pre podne »
Veoma utesno

Forum nije za utehu nego za razmenu misljenja. Kolega Bingodalton nije nista lose napisao.
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2