Autor Tema: Poliranje farova  (Pročitano 12759 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže markoconicZapočeo temu

Poliranje farova
« poslato: 02. Avg, 2013. 14:59 »
Interesuje me da li se neko usudio da sam to radi kod kuce kao sto na internetu ima postupak vodena smirgla razne krupnoce pa na kraju pasta za poliranje i ako bi se osmelio da to uradim koja je pasta najefikasnije. Nakon poliranja ide li preko jos neki zastitni sloj ili UV folija?Kad ispoliram far ne skida li se taj neki zastitni sloj koji oni vec imaju i posle koliko vremena otprilike ponovo pocinju da se mute.Hvala

Van mreže Turbo

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #1 poslato: 02. Avg, 2013. 16:47 »
Ako su ti farovi uveliko požuteli i matirali sva je prilika da je otišao i fabrički zaštitni sloj pa nemaš tu brigu. Može to dosta da se poboljša(ne znam koliko se isplati DIY dok kupiš sve što ti treba, sigurno polirku nećeš kupovati pa će i rezultat biti polovičan verovatno), ali će takođe brže opet izgubiti prozirnost, sigurno neće trajati 5-10 godina kao fabrički. Možda bolje da vidiš kod nekog profesionalca ko se time bavi, ja znam za jednog u Zemunu, znaju ga mnogi ovde sa foruma, i video sam njegove radove koji su fantazija. On stavlja navodno neki zaštitni lak preko pa to traje duže.

Van mreže markoconicZapočeo temu

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #2 poslato: 02. Avg, 2013. 17:23 »
daleko mi je zemun iz Leskovca sam:) nisu skroz pozuteli poceli su odozgo da matiraju gornja trecina fara je zamatirana a na dole su ok pa sam mislio da ih ispoliram nego da ne napravim vecu stetu i skinem taj zastitni sloj zbog toga i pitam koliko otprilike prodje vremena do sledeceg poliranja

Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #3 poslato: 02. Avg, 2013. 17:38 »
druze ja sam kupio pastu za poliranje farova i sam uradio.Dosta doro izgleda a dosta dosta bolje nego stoje bilo-Cini mi se da je bila oko 1000 din

Van mreže bugarin

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #4 poslato: 02. Avg, 2013. 19:11 »
ja sam na svojoj fabiji odradio u sopstvenoj reziji.
doduse prvo sam otvorio oglase i trazio polovne farove. nadjem jedan levi za 20eura i odlucim da prionem na posao. ko velim, ako nesto zeznem, kupicu ovaj sa oglasa.
odradio levi, bio zadovoljan i potom uradio i desni.
ceo ceh oko 1000din (pasta i smirgla)
jos nekoliko clanova je ovo radilo u sopstvenoj reziji, pa verujem da ce i oni izneti svoja iskustva.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže markoconicZapočeo temu

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #5 poslato: 02. Avg, 2013. 19:22 »
definitivno cu u sopstvenoj reziji samo me jos interesuje cuo sam da nakon poliranja posle ubrzo pozute i uhvate naslage jer se osteti taj zastitni slo pa mora ponovo da se ponavlja isti postupak  kolko je to tacno odnosno koliko vremena otprilike prodje od poliranja do ponovog hvatanja naslaga

Van mreže bugarin

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #6 poslato: 02. Avg, 2013. 19:40 »
u mom slucaju godinu i po dana. s tim da je meni bilo prvo vlastorucno poliranje farova, pa je moguce da sam negde i omanuo u proceduri :)
mozda sam naneo premalo paste   :-\
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže markoconicZapočeo temu

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #7 poslato: 02. Avg, 2013. 19:53 »
pa dobro solidan je to period samo da nije manje od godinu:) kupio sam 3m pastu za poliranje plastike pa ovih dana kad nadjem vremena odradicu to rucno. taman i jos neki clanovi da ostave svoje utiske ;D a nakon godinu ipo da li ponovo mora da radi smirgla ili moze  samo polir pasta da popravi stanje?pozdrav bugarine hvala ti na informacijama

Van mreže bugarin

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #8 poslato: 02. Avg, 2013. 20:28 »
veruj mi da nisam probao ponovno tretiranje. fabiu sam predao roditeljima, i ne stizem ni o svojoj octaviji da brinem kako treba :)
samo nemoj da se zeznes kao ja. kad zavrsis smirglanje, pa potom poliranje, obavezno dobro operi farove, jer nakon poliranja ostaje fini masni sloj. ja kad sam zavrsio sa mojim farom, prvih 5 minuta je izgledalo sjajno, da bi posle toga pocelo da se muti. bilo je potrebno samo dobro oprati far (ja sam koristio sredstvo za sudove), i posle toga je sve bilo ok.
drugi su verovatno koristili druge metode, al taman dok se ti nakanis, javice se jos neko :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže DUTJA ZP

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #9 poslato: 03. Avg, 2013. 01:42 »
Ja sam to vec zabelezio, pa ako nisi video evo i linka                                                            http://forum.skodaforum.rs/uputstva-diy/diy-poliranje-matiranih-farova-fabia-mk1/

Nemas sta da izgubis sem pola sata slobodnog vremena

Van mreže djordje cacak

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #10 poslato: 03. Avg, 2013. 10:03 »
Da se ukljucim,naime interesuje me jesu li svi farovi za fabiju 1 sa plastikom ili ima neka  staklena varijanta?
Pozdrav
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Van mreže bugarin

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #11 poslato: 03. Avg, 2013. 10:10 »
Ja koliko znam samo plastika.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže vlada320

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #12 poslato: 03. Avg, 2013. 23:09 »
Tesko se poliraju farovi na Fabiji I. Kazu da najbolje deluje pasta za zube, vise puta sam pokusavao, ali ucinak je mali. Ipak ne bih menjao svoje original farove za neke kineske, sasvim dobro osvetljavaju put i ni jedna sijalica mi nije 3 godine pregorela.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže bugarin

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #13 poslato: 03. Avg, 2013. 23:18 »
sledeci put probaj umesto paste za zube da koristis xerapol. za manja ostecenja nije potrebno smirglanje, za dublja preporucuju samo smirglu od 1600.
ja sam radio sa vise granulacija jer je far bio matirao sacuvaj boze.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže rele

Odg: Poliranje farova
« Odgovor #14 poslato: 03. Avg, 2013. 23:54 »
Za pravo poliranje farova treba i prava pasta a ne ona za zube.
Proces je sledeci za farove na kojima je propala fabricka zastita:
po potrebi poceti sa smirglom granulacije 400,veoma je vazno skinuti zastitni sloj sa cele povrsine fara,nakon toga se ide korak po korak sa sve finijim granulacijama( bez preskakanja),500,600,800,1000,1200,1500,2000,2500,u toku smirglanja dobro ispirati i voditi racuna da svaka naredna smirgla skine treagove prethodne,nakon toga se baciti na trljanje grubom pastom,npr 3M fast cut,nakon nje finija a za kraj detaljno pranje i na suv far naneti neku zastitu,dovoljno je bilo koji vosak sa pumpe ali treba ga nanostiti barem jednom mesecno da bi se trud isplatio tj sacuvalo postignuto.
Ako se nema masina za poliranje ucinak sigurno nece biti maksimalan ali uz dosta truda moze biti jako dobar.
Moj savet je da se kupi barem jedan mali sundjer za grubu pastu( precnika 75mm) koji ide na masinu ali se moze koristiti rucnu i svakako daje bolji efekat nego trljati pastu preko krpe ili necega drugog.



Pretraga foruma [Google]