Autor Tema: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke  (Pročitano 3834 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže batkeZapočeo temu

Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« poslato: 27. Nov, 2016. 14:41 »
Nakon dva meseca čekanja i rešavanja reznih problema auto je konačno doteran i preuzet pre neki dan. Sređen je kao bombonica (ali ne bela :B=) ). Zadnji spojler koji sam naručio ofarban je i montiran. Na moje iznenađenje nije bio onaj koji sam hteo (spojler sa 1.8 tsi ili kao kod ferdinanda) već nešto veći i mogu da kažem da je ispao i bolje nego što sam planirao. Kako kaže kolega Miroslav alias mirkuk38 na granici da ne bude napadan, što bi i bio da je veći, ovako je taman. Bar se meni dopada što je u ovoj priči najbitnije. E sad, kad je već stavljen spojler shvatam da točkovi na kojima je auto više nisu prikladni za taj stajling. Dakle potrebni su već. Kreće se u potragu za felnama i nakon kraćeg traganja izdvajaju se tri modela. Dva modela su Audijeve felne od 19", a treći su 18" sa O3 RS. 19-tice otpadaju zbog toga što guma na O3, da bi sve stalo, mora da bude jako niskog profila i u igri ostaju 18-tice sa RS-a. Padaju konsultacije zbog boje, felne su crne, a auto je metal grey metalik (miš siva). Ipak odluka je da se ode do Jagodine tačnije do sela Majur i to gornji Majur i da se felne pogledaju na licu mesta. Ako odgovaraju lako mogu da se ofarbaju, a i cena je takva da farbanje može da se priušti. Kada je već odluka takva postavlja se pitanje zašto onda ne bi svratio do Požege u poznati tuning servis i odradio remap. Time bi auto bio zaokružen. Naravno prvi koji je bio na "meti"  da pođe samnom na putešestvije bio je mirkuk38 kome sam ja pravio društvo kada je išao po svoje 19-tice. Miroslav u pomoć pozva i kolegu Zlatića, ali ovaj zbog obaveza nije uspeo da se organizuje da krene sa nama. Remap je zakazan za subotu u 12h i itinerer je određen. Sastanak kod Staka u 7:30, procena da smo u Majuru oko 9h, gledamo felne i oko 9:30h planirano je da krenemo za Požegu. Dok se radi remap (procena 3 do 4 sata), skokne se na ručak do Zlatibora i malo uživa u planinskom vazduhu.

Nastavak sledi
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže batkeZapočeo temu

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #1 poslato: 27. Nov, 2016. 15:45 »
Subota ujutru, 7:30h stižem kod steka. Sipam gorivo, dopunjujem kredit za putarinu, ćaskam sa prodavačicama i čekam Miroslava. Dotični stiže sa par minuta zakašnjenja i krećemo put Jagodine. Miroslav daje ideju da testiramo vozila na usponu uz Bubanj potok da vidimo koja je razlika između čipovanog i nečipovanog motora. Pokušaj nije uspeo jer nam saobraćaj nije dozvolio da sprovedemo njegov plan u delo. Iznerviran, Miroslav stiska superbicu i forsira lika sa sdi-jem koji mu blokira prolaz  =)).
Putovanje sasvim pristojno, brzine su između 130 i 140km/h. Potrošnja od 5,2 do 5,5l/100km, temperatura ulja u motoru oko 95 stepeni, bar kod mene. Kod Miroslava su malo drugačiji podaci. Isključujemo se kod Jagodine i kratke konsultacije kako naći selo Gornji Majur i ulicu koja ne postoji ni na njegovoj ni mojoj fabričkoj navigaciji. Pribegavam GPS pretrazi preko telefona, koji mi usput ispada i puca ekran  wall1 hearcut. No bez nervoze idemo dalje i pronalazimo dečka koji prodaje felne. Bez mnogo zadržavanja pregledamo felne koje su sasvim očuvanje i prave na oko. Trpam felne u gepek, plaćam i pravac Požega preko Kragujevca i Čačka. Stižemo kao preporučeni u 11:55h. Kratki dogovori i auto je već na valjcima.

Rezultati za iznenađenje:

stock 161KS i 366Nm  bravo za Škodicu  :bravo:

Kaže Ivan: "Odgovara mu vreme"

Dok se radi remap Miroslav i ja idemo na Zlatibor na klopu. Dogovor je da se spustimo oko 15h da preuzmem vozilo.

Nastavak sledi.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Filip

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #2 poslato: 27. Nov, 2016. 16:21 »
zadnji spojler koji sam naručio ofarban je i montiran
u igri ostaju 18-tice sa RS-a
remap procena 3 do 4 sata

daj sliku spojlera :)

daj sliku felni :P

meni su radili 45 minuta :D

p.s. već možeš da naručiš neke druge opruge slobodno :B=)
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže batkeZapočeo temu

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #3 poslato: 27. Nov, 2016. 16:34 »
Filipe crko telefon. Moram da vadim podatke. Felne nisam slikao, ne znam da li je Miroslav. Inače su iste kao voyager-ove samo su crne. Zboravion sam kakve su njegove.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže batkeZapočeo temu

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #4 poslato: 27. Nov, 2016. 16:44 »
Nakon obilaska Zlatibora i zaprepašćenja šta se gore radi, dižu se neboderi u sred centra, odlazimo na provereno mesto na ručak, a zatim na kafu i kolače. Nit je ručak ispao tako dobar kako je trebalo nit su kafa i kolači isti kao ranije.
Na opšte iznenađenje zove Ivan i kaže da siđemo u 14:15h da preuzmemo auto. Sa malim zakašnjenjem spuštamo se dole i preuzimam auto u 15h.

Benefit:
37KS i 90Nm znači sa 161 na 198KS i sa 366 na 456Nm

Sedam u auto pun znatiželje i nakon par stotina metara nisam oduševljen. Verovatno zbog toga što nisam vozio auto dva meseca pa sam zaboravio kako ide. Nakon par kilometara uzbuđenje raste i shvatam da je auto prava raketa. Svaka čast momcima  :bravo: Osmeh od uva do uva. Izlazimo na novi autoput koji je sasvim lepo odrađen sem dva tunela na kojima je podloga beton pa je brzina ograničena na 80km/h. Nema gužve i lepo se vozimo. Izlazimo na Ibarsku i tamo se pri preticanju oseća razlika u odnosu na stock verziju. Osmeh i dalje stoji na licu. Nakon tačno 500km stižem kući zadovoljan učinkom.

Od mene toliko.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže mirkuk38

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #5 poslato: 27. Nov, 2016. 17:00 »
Kod Zlatića smo na porodičnom ručku, ubacujem nedostajuće informacije i fotografije kada stignemo kući. Biće tu raznih iznenađenja.... :-P


Sent from my LG-D722  


Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #6 poslato: 27. Nov, 2016. 17:08 »
I kako si danas zadovoljan, kako auto ide, kako se ponaša, da li sad koči bolje ili lošije (zbog velike snage)??
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže batkeZapočeo temu

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #7 poslato: 27. Nov, 2016. 17:10 »
Koči isto, kad može da koči
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #8 poslato: 27. Nov, 2016. 17:13 »
Misliš, koči kad voziš polako inače trokira :)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #9 poslato: 27. Nov, 2016. 17:29 »
Batke  :bravo: na detaljnom opisu.Sada jos samo da pojacas kocnice  :P :P
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže voyager

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #10 poslato: 27. Nov, 2016. 17:29 »
Bravo batke!
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže batkeZapočeo temu

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #11 poslato: 27. Nov, 2016. 17:39 »
Misliš, koči kad voziš polako inače trokira :)
Ma jok. Nema problema sa kočenjem. Sve je kao i pre čipovanja. Nema razlike.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže voyager

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #12 poslato: 27. Nov, 2016. 17:43 »
A što bi bilo razlike?
  • Vozi: Octavia A7 vRS 2.0TDI 6M

Van mreže batkeZapočeo temu

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #13 poslato: 27. Nov, 2016. 19:09 »
Zlatić je mislio zbog snage. Nema razlike pre i posle
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Putovanje od 500km mirkuk38 i batke
« Odgovor #14 poslato: 27. Nov, 2016. 20:02 »
Meni se svidja ovo tboje krilce, bas je dobro i lepo stoji!

Kad kacis slike novih felni?
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket



Pretraga foruma [Google]