Autor Tema: Škoda Kodiaq RS  (Pročitano 29511 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #45 poslato: 12. Jun, 2018. 13:33 »
Tesko da je najbrza skoda ako u njemu bude bio "samo" bitdi (ili imas neke podatke koje mi nemamo  :B=) ).
Al bas me zanima kakav ce da bude,mislim da ce se odlicno prodavati.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #46 poslato: 12. Jun, 2018. 14:04 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #47 poslato: 12. Jun, 2018. 14:27 »
Još 2 dana??   
Sad je i Škoda objavila, u četvrtak na Nirburgringu, mada vidim da je izlepljen, ne verujem da će ga odlepiti, ko zna.

ili imas neke podatke koje mi nemamo
"Don’t expect to find out anything specific about the engine, performance or top speed yet, but very soon you can look forward to something you wouldn’t have expected of a seven-seater SUV."

Kažu da će ovaj KODIAQ RS biti brži do stotke od O3 RS, na to sam mislio. E sad, ko će dočekati četvrtak .-)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #48 poslato: 12. Jun, 2018. 15:21 »
Dobio info: 7 sekundi do 100
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Peja

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #49 poslato: 12. Jun, 2018. 15:41 »
Jos 1 i po dan!
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #50 poslato: 12. Jun, 2018. 17:02 »
Pa da,ja tipujem performanse kao oktavija rs dizel (brzi do 100,iznad 100 verovatno i nesto sporiji,masa i jos bitnije aerodinamika). U svakom slucaju sjajan motor za SUV,nosice ga kao neki trolitrasi. Zivo me interesuje koliko ce ga spolja promeniti u odnosu na kodiaq sportline.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #51 poslato: 12. Jun, 2018. 17:06 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži Peja

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #52 poslato: 13. Jun, 2018. 12:56 »
Srecom aerodinamika ovog vrsnog trkackog vozila je na takvom nivou da silne Go-Pro kamere nisu imale skoro nikakvog uticaja  bravo2

http://www.youtube.com/watch?time_continue=54&v=sHgkQxVFFjM
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže bugarin

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #53 poslato: 13. Jun, 2018. 18:01 »
Pejo, sto pljujes toliko po kodiaqu? Ustvari, sto toliko pljujes po skodi generalno? Malo idem van teme, al morao sam da pitam.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži Peja

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #54 poslato: 13. Jun, 2018. 18:38 »
Ne pljujem po Kodiaqu (koji mi je u uzem izboru kupovine), vec po RS Kodiaqu a po Skodi sto se trudi da napravi nesto od tog tenka sto ne moze biti, niti mu je svrha da bude - trkacki auto.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže -nebojsa-

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #55 poslato: 13. Jun, 2018. 19:34 »
To je stvar misljenja, nije obavezno tako.
Sam SUV je vec kompromis vrlina i mana; moda vise nego potreba; RS ili neka slicna verzija ne menja stvari.
Mozda je i tacno da RS Kodiaq nema smisla, ali tom logikom tek ga nema ni ekstremniji RS Q3, RS Q5, ML AMG, X5M, Trackhawk Grand Cherokee;  itd...
RS Skoda nije trkacki auto, cak ni kada je RS TSI Octavija. Poenta RSa kod Skode je sportski orijentisan i podesen automobil a opet svakodnevno upotrebljiv. Dakle opet kompromis performansi i upotrebljivosti.
Cak ni sportski SUV nije najbesmisleniji kompromis, tu je i npr RS6; a bas ga ta nenormalnost cini posebnim. :)
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže rocktheroad

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #56 poslato: 14. Jun, 2018. 00:11 »
Slazem se sa Pejom... RS ima smisla za limuzine. Za Kodiaq bi bilo interesantnije da su napravili off road varijantu. Posto je ipak nemoguće napraviti pravi off road od MQB platforme... ali bi bilo lepo da ima vazdušno vešanje, da se malo odlepi od zemlje, kao neka blaza Overland varijanta, možda neke roll barove, vinc, jače nosače krova, robusniji izgled...

Ja ovaj moj nemam želju da gazim... malo kamionce.... koliko god on dobro vuče, i dobro se nosi sa limuzinama... smešan je osecaj.... ne lezi mu...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže nidza

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #57 poslato: 14. Jun, 2018. 01:08 »
Zato su elektronski kontrolisani amortizeri najkrupniji pomak da SUV približe u vožnji običnom autu. Npr, Stelvio nisam vozio, ali tvrde ljudi koji su vozili da je čudo. Naravno, kod njega je potrebno doplatiti za FSD ili SDC.


U teoriji bi DCC mogao drastično da približi Kodiaq jednom sportskom automobilu, ali uslov za to je da suspenzija bude odgovarajuće podešena za to. Mnogi kažu da je skupo, ali za moje pojmove je otkrovenje koliko utiče na ponašanje putničkog automobila, a kod SUV je teoretska dobit još i veća.


Kako su na kraju implementirali niko ne zna, ali moje mišljenje je da sav potreban materijal i znanje imaju da od Kodiaq RS naprave zabavan prevoz. Koliko će to sve da iskoriste, odnosno, koliko će VAG da im dozvoli da iskoriste, videćemo.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #58 poslato: 14. Jun, 2018. 01:52 »
Kodiaq RS prave cisto radi "marketinga",tj da ucine verziju od 240ks prestiznijom,pozeljnijom i naravno skupljom,ali i da ucine razliku u ceni opravdanijom. Ne daju opciju da kupis 240ks u srednjem paketu i platis ga 30tak hiljada,vec mora rs koji ce izaci blize 40.
Prica o "trkackom" je smesna,to je dizel,pritom ni rs tsi veze sa trkackim autom nema,to je oktavija koja ima sve prednosti oktavije ali nudi potpuno drugaciji osecaj u voznji,ali opet nije sportski auto,vec zanimljiv svakodnevni prevoz.
@nidza Vozio sam ja porse macan S dosta puta,ide sjajno,lezi odlicno,ono sto mi se najvise svidelo je upravljac koji je neverovatno precizan,tako da moze SUV da bude jako zanimljiv za voznju,ali jos nije stigao ekvivalentnu limuzinu. Kodiaq RS tesko da ce biti nesto bitno inspirativan po krivinama,kao ni r line tiguan sa istim motorom (ciji ce pandan kodiaq rs i biti).
Ja nisam probao magnetni sistem koji me je odusevio (iskreno nemam iskustva sa bas dcc-om,probao sam npr. a4b8 sa "slicnim" sistemom) ali vazdusno moze da napravi ozbiljnu razliku u SUV-u.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Škoda Kodiaq RS
« Odgovor #59 poslato: 14. Jun, 2018. 08:32 »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]