Autor Tema: felicia 1.4 16v  (Pročitano 5148 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

felicia 1.4 16v
« poslato: 24. Jan, 2017. 13:48 »
zdravo drugari,
dugo me nije bilo ovde... u toku je jedna interesantna modifikacija. ne znam koliko cu imati uslova da se posvetim pisanju na forumu, ali verujem da se po prvi put na ovim prostorima ubacuje motor 1.4 16v 74kw. doduse i auto koji se u garazi MOJA SKODA ZEMUN ovih dana sprema ne spada bas u neke automobile koje ce videti ulica ... pozdrav svima .PS . UKOLIKO neko ima slicna iskustva, pozivam da se ukljucite u komentare radova. pozdrav
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #1 poslato: 27. Jan, 2017. 17:05 »
Za početak da kazem nesto o skoljci u koju se ubacuje ova skalamerija. Odabrana je jedna od boljih skoljki koju smo bezuspešno pokusavali da prodamo jedno dve godine ... i na kraju odluka je donešena ... hajde malo da se igramo ...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže zare

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #2 poslato: 27. Jan, 2017. 17:42 »
Odlicno izgleda ;). Namenjeno bas trkanju na stazi ili ce imati neku drugu namenu? Od kojih cevi je rol bar?

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #3 poslato: 27. Jan, 2017. 20:07 »
ovo vozilo se sprema za trke, prvenstveno rally brdo a bas ako bude prilike mozda i neka revijalna voznja pred beogradskom publikom na Uscu ... sto se tice zastitinog kaveza u pitanju su homologirane legura bessavnih cevi koje se uglavnom nabavljaju na domacem trzistu.
naravno, pored osnovne ideje da se napravi jedan dosta izdrzljiv prevoz dosta se ulaze u bezbednost u slucaju vanrednih situacija ...
u narednim danima cu postepeno kako radovi budu napredovali da prikazujem ucinjeno.
naravno, garaza MOJA SKODA ZEMUN se i dalje bavi redovnim aktivnostima, tako da tempo radova na ovom vozilu nije strogo definisan... nadam se, da cemo prvim danima proleca imati gotovo vozilo...
Sa druge strane u pitanju je potpuno regularno vozilo domaceg porekla, ali po trenutnoj zakonskoj regulativi veoma je diskutabilno da li ce biti moguca registracija ovog vozila. Kaze se da bi se preslo milion kilometara mora se preci prvi korak, u ovom slucaju, napravljeni su prvi koraci ... IDEMO DALJE
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže zare

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #4 poslato: 27. Jan, 2017. 23:00 »
Odlicno, cekamo nastavak price.

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #5 poslato: 28. Jan, 2017. 07:53 »
IZBOR MOTORA
e sad ovde se dolazi do prvog pitanja koje je moram priznati malo specificno ... svi dobro poznajemo koje sve motore je SKODA ubacivala u ovo vozilo, a opet ideja da od postojecih resenja i sa sto manje materijalnih ulaganja dodjemo do neke snage navela me je na malko vise googlanja unutar VW grupe ...
Naravno, daleko je sad bilo razmisljati o nekom konkurentom tjuniranom skodinom motoru, mada znam gde ih ima u regionu ($$$$$), ali sa druge strane ideja je bila da se od postojeceg dostupnog napravi neki prevoz koji ce biti pouzdan a malko brzi od klasicnog ulicnog vozila.
Naravno, tezina SKODE FELICIJE kao veoma bitan parametar je daleko iznad ostalih vozila u okviru klase u kojoj planiramo da nastupam, ali poenta je sledeca... sklopiti izdrzljivu spravu ...
i nekako najrazumnije resenje je upotreba VW agregata 1.4 74kW oznake AFH ... koji se u period uod 96 do 99 ugradjivao u neke modele seata i VW polo ...za početak evo par fotografija tog motora u VW polo i naravno, za one koji prepoznaju korake bice jasno sta je potrebno da bi se upario sa bilo kojim menjacem koji se koristi u felicijama ...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #6 poslato: 28. Jan, 2017. 08:02 »
sta mogu reći  o motoru a i vozilu koje sam nabavio za ovu svrhu ? definitivno ,ne tako zastupljen model na ovim prostorima. opet sa druge strane, dosta dobro poznat u trkackom svetu ... sad, doduse malko i prevazidjen. Naravno, imao sam ja u okviru svog lagera dostupne slicne VW motore (AUB, BBZ) slicne snage ali potpuno druge koncepcije koji se koriste u skodama FABIJAMA ... ali previse nekih adaptacija je bilo potrebno da bi to "leglo" na svoje mesto ...
da se vratim na prvu pricu o motoru ... dobro je, dosao je "na kljuc" raducka ... brljavi, izgleda da je stvarno presao manje o d 140.000km, nebitno je ... bitno je da je ceo spolja, sve ostalo mora iz pocetka ... da, slinav je od ulja sa svih strana, sve je da sad ne pricam kakvo ... ali taj trenutak dok nisam ga izvadio iz POLA  i dok ga nismo uparili sa skodinim menjacem trajao je kao vecnost. i sad se neko pita zasto je kljucna rec u predjasnjim postovima uparivanje sa skodinim menjacima. Odgovor je lak, jer kad se taj menjac upari sa motorom, sve ostalo vezano za pogon, postroj i sve je reseno ... bas sve ... doduse ostaje da se resi desni nosac motora, ali to je vec neko uradio i smislio, tako da o tome cu u naknadnim postovima opisati ...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #7 poslato: 01. Feb, 2017. 18:45 »
noviteti za pocetak februara ...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže Marko Curcic

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #8 poslato: 01. Feb, 2017. 19:35 »
Bravo, zaista se radujem da vidim jos jednu Škodu na trkama jer ih ako izuzmemo Octavia kup nekada  sto je bio. Od tada svega felicia 1.3 grupe A, koju je Rabrenović pa za njim Milence na rallyu vozio. U kojoj klasi bi nastupao, vrv hobi, na kruznim E1?
Hoces motor da ucackavas (brege, ventili, kanali)?
Trapovi?
Izvini ako sam smorio sa pitanjima.
Pratim domacu scenu i dosta me sve to interesuje.


Послато са SM-J710F  


Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #9 poslato: 01. Feb, 2017. 20:00 »
Pozdrav Marko Curcic...
Ideja je da se napravi jedan pouzdan prevoz za rally i brdo.
U tom smislu, priprema se dva motora, jedan za GRUPU A sa motorom 1.300 i kusur kubika i drugi za E1 brdo i mozda neka revija Ušće sa motorom 1.4 74kW iz VW polo, u gornjim postovima je taj motor već predstavljen ...
Iz časa u čas se ideje i prohtevi povećavaju. Svakako da za pripremu RALLY motora cu se posvetiti tome da imam pouzdanu  i izdrzljivu spravu, jer posle 10godina aktivnog netakmičenja i neodlazaka na trke imam samo jednu zelju, da sa vozilom napravljenim u mojoj garazi, stignem do cilja ... a što se tiče varijante sa E1  tu cu imati neku potporu u nekoj konjskoj snazi više .. pa cemo videti kako ce biti ...
Radove na ovom vozilu mozete pratiti i preko www.facebook.com/mojaskoda.zemun ...

Pozdrav
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #10 poslato: 02. Feb, 2017. 19:25 »
Napokon,
Upravo mi je stigla u ruke dugo iščekivana homologacija 5528 (klasa N, A, kit car) ...
Preko 100stranica teksta koji govori šta sve sme, a šta ne ...
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #11 poslato: 04. Feb, 2017. 14:36 »
Raport za kraj ove radne nedelje.
Prijatan vikend Vam želi MOJA ŠKODA ZEMUN TEAM
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #12 poslato: 11. Feb, 2017. 12:24 »
kratak raport za ovu, sad već odlazeću radnu sedmicu...
odradjeno je mnogo "nevidljivih" poslova pripreme ... karoserija je spremna za farbanje spoljašnjih površina i još mnogo toga ...
Jedna od pozicija koje su mi donele veliku radost je tretman svih šrafova koji će biti ugrađeni na ovaj "prevoz"
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #13 poslato: 13. Feb, 2017. 19:18 »
raport za 13.februar 2017.god
od sutra počinju oni poslovi koji za sobom "prave" manje prašine ...

samo neveorvatna zelja da se na ovom prevozu skoro svi poslovi odrade u radionici MOJA ŠKODA ZEMUN su me naterali da vvozilo farbamo u ovim uslovima, ali OK ... sve ima svoje čari ... IDEMO DALJE
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...

Van mreže dusko zemunZapočeo temu

Odg: felicia 1.4 16v
« Odgovor #14 poslato: 16. Mar, 2017. 20:19 »
neki noviteti proteklih dana...
rad na kocionom sistemu: izrada novih creva i cevi ...
nabavka posebne opreme: dopunski prekidaci i sigurnosna oprema
"tunning&styling"... originalna prednja maska from Chech Republik
  • Vozi: skoda 110R, felicia pik up FUN, OCTAVIA TOUR ...



Pretraga foruma [Google]