Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke  (Pročitano 27411 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži vnov

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #120 poslato: 26. Feb, 2020. 07:48 »
Pozdrav svima,

Planirao sam da uzmem ovu novu Octaviu, ali je nekako na dugačkom štapu. Skoro sam slučajno bacio pogled na cenovnik za Superba i video da cene sa popustom nisu mnogo veće od Octavie sa sličnom opremom. Zbog toga sam sada ozbiljno uzeo u razmatranje Škodu Superb. U vezi sa tim imam par pitanja.
  • Koliko je korisno grejanje šoferšajbne, odnosno koliko je upotrebljivo za otapanje leda? Ako radi bar onako kao za zadnje staklo, onda je sve u redu
  • U igri su mi Active sa dodatnom opremom i Ambition sa dodatnom opremom. Kolika je razlika u osvetljenosti puta između osnovnih LED farova u Active i matrix LED farova u Ambitionu? Gledajući konfigurator, stekao sam utisak da uz Active ne može da se doplati za Full LED.
  • Šta treba da bude izabrano da bih preko BT mogao da telefoniram? Ili je to serijska oprema, pa ne treba ništa dodatno da se uzima?
  • Popusti koji važe u vreme sajma, da li mogu da se dobiju i pre/posle sajma, ako ne poznaješ prodavce? :)
  • Imate li informaciju, koliko je okvirno vreme čekanja za model sa 1.5 TSI motorom?
Dobar ti je izbor tako sam i ja krenuo od Karoka pa kad sam dobro pogledao opremu kod Kodijaka activ odlučio sam se za njega.
Ako možeš finansijski uvek je bolje ambition, neznam da li si video imaš i paket ambition plus i on košta na popustu 24.684 a ambition 24.144.N
Na ambition paket je dodato:
Front assist -adaptivni tempomat do     210 km/h
Aluminijumske felne Zenith 8J x 18’’
Navigacioni sistem Amundsen sa mapama Evropa, Apple konekcija, Smart link, glasovne komande
Prednji i zadnji parking senzori
Comfort telefoniranje, WLAN
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #121 poslato: 26. Feb, 2020. 10:28 »
Dobra je ideja za Ambition Plus. Video sam njega, ali nisam znao kolika mu je cena na popustu. Još da dodam grejanu šoferšajbnu i rikverc kameru.
Jedino što mi se ne sviđa su 18" točkovi, što znači da je balon gume tanji, pa udarci lakše dođu do felne. Ali valjda može da se zameni 18" za 17". Imam drugara koji vozi Superba sa 18" točkovima i više puta je ispravlja felne, menjao isečene gume... Mada, možda ima nešto i do njega :)
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #122 poslato: 26. Feb, 2020. 13:12 »
Do njega je. Ima ljudi koji se ne trude da izbegnu rupe, šahtove, ulegnuća.

Van mreže lonely_wolf

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #123 poslato: 26. Feb, 2020. 20:10 »
Pozdrav svima,
slučajno sam "naletio" na ovaj forum i moram priznati da sam ostao prijatno iznenađen količinom jako bitnih i korisnih informacija, zato od mene kapa do poda i veliki respekt za sve članove :bravo: :bravo: :bravo:
Nakon 11 godina drugovanja sa Oktavijom A5FL vrijeme je da se opet ponovim i u oćekivanju nove Oktavije odluka je ipak pala na Superb_a.
Od nove Oktavije sam odustao prvenstveno radi cijene, jer ovo što se po portalima predpostavlja da će biti cijena (>25k€) je po mom skromnom mišljenju puno za ovu klasu auta, i koliko god to bio novi model mislim da ne vrijedi tih para.
Tako da sam ja prošli vikend naručio SUPERB B8 FL STYLE 1,5 TSI 150KS sa manualnim mjenjačem  (nažalost u Bosni nema opcije ovog motora sa DSG_om)
a od dodatne opreme sam uzeo i:
3U3 - Poklopac kod prtljažnika + mreža
6M3 - Program mreža
9S0 - DIGITALNA INSTRUMENT TABLA
EA9 - 5-GODIŠNJA GARANCIJA
MET - METALIK BOJA
PE2 - Zračne zavjese i bočni zračni jastuci naprijed i nazad
PF0 - Dodatna zaštita odozdo prednjeg dijela od udara kamenčića
PK8 - KESSY - centralno zaključavanje bez ključa s start/-stop funkcijom motora, bez SAFE sistema
PKY - Acoustic" prozori naprijed sa SUNSET funkcijom
PLG - FRONT ASSIST - adaptivni tempomat do 210km/h
PN0 - LED paket (LED glavna svjetla i stražnja svjetla, LED osvijetljenje reg tablice) + Matrix Beam
        funkcija + svjetla dobrodošlice + dinamički žmigavci + čišćenje farova
PT4 - Komforna telefonija bez vanjske antene s WLAN
        /uz navigaciju -bez doplate za Style/
PXB - Alu točkovi ANTARES 8Jx18" super rowi
RAC - Sistem za navigaciju AMUNDSEN, Apple konekcija, MIRROR LINK , glasovna kontrola bez MAPE.
POKLON OPREMA
MAPE - SD KARTICA ZA NAVIGACIJU
SET - Set obavezne autoopreme (kutija "Prva pomoć, sijalice, uže, trokut,)

Cijena ove konfiguracije sa uračunatim popustom je okruglo 58.000KM ili oko 29.500€ i do kraja ove sedmice bi trebao imati informaciju kada će auto biti dostupno.
U svakom slučaju probaću da budem aktivan i koliko mi znanje bude dozvoljavalo da dam svoj doprinos kvaliteti foruma.
LP


  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #124 poslato: 26. Feb, 2020. 20:47 »
Imam i neka pitanja u vezi prodiuženja garancije. Malo me zbunjuje kilometraža i cena. Naime, u konfiguratoru postoje sledeće opcije:

Warranty prolongation for 3 years, until 90 000 km -  € 1 878

Warranty prolongation for 4 years, until 120 000 km - € 690
Warranty prolongation for 4 years, until 90 000 km - € 1 878
Warranty prolongation for 4 years, until 60 000 km - € 1 878

Warranty prolongation for 5 years, until 150 000 km - € 989
Warranty prolongation for 5 years, until 100 000 km -  € 1 878
Warranty prolongation for 5 years, until 50 000 km - € 1 878

Šta uopšte znače ovi kilometri? Meni je logično da za isti broj godina buse skuplja garancija za veći broj pređenih kilometara. Ovde je obrnuto.
Da li je ovo produženje za još 3, 4, 5 godina u odnosu na standardne 4?

Pored toga, u cenovniku dodatne opreme postoji stavka:
Produžena garancija 5 godina ili 150.000 km - 235 evra + PDV

S obzirom na cenu, ovo mi izgleda da se misli na produženje garancije na ukupno 5 godina?
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže ljusasd

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #125 poslato: 27. Feb, 2020. 14:23 »
Garancija je za sva Škodina vozila kupljena kod nas u Srbiji 4 godine ili 120000 km. šta pre nastupi.

Doplatom od 235 EUR + PDV produžavaš garanciju za  još jednu godinu i 30000 km.


  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Van mreže Filip BG

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #126 poslato: 27. Feb, 2020. 23:24 »
    Pozdrav svima,

    Planirao sam da uzmem ovu novu Octaviu, ali je nekako na dugačkom štapu. Skoro sam slučajno bacio pogled na cenovnik za Superba i video da cene sa popustom nisu mnogo veće od Octavie sa sličnom opremom. Zbog toga sam sada ozbiljno uzeo u razmatranje Škodu Superb.
    Podržavam ideju. Klasa je klasa. I sam sam prošao kroz istu dilemu, doduše u pitanju je bio polovnjak i prethodna generacija: Octavia 3 vs. Superb 2. Imali smo tada Oktaviju u porodici i kao službenu, ali Superb je Superb. Svaki put kad pređem iz jednog auta u drugi i nazad shvatim da nismo pogrešili što smo uzeli stariji model, ali više klase.

    • Popusti koji važe u vreme sajma, da li mogu da se dobiju i pre/posle sajma, ako ne poznaješ prodavce? :)

    Važe ako znaš nekog ko zna prodavce.



    Citat
    • Imate li informaciju, koliko je okvirno vreme čekanja za model sa 1.5 TSI motorom?


    Nemam, ali pored 2.0 tdi za nepunih 1000e više, ne bih ga ni čekao.[/list][/list]
    • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

    Van mreže Filip BG

    Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
    « Odgovor #127 poslato: 27. Feb, 2020. 23:29 »
    Pozdrav svima,
    slučajno sam "naletio" na ovaj forum i moram priznati da sam ostao prijatno iznenađen količinom jako bitnih i korisnih informacija, zato od mene kapa do poda i veliki respekt za sve članove :bravo: :bravo: :bravo:
    ...

    Dobro nam došli. Pa čovek iz Vogošće mora da vozi ono što mu je u srcu, a to je nešto iz VW programa. Meni je žao što se Škoda više ne sklapa u Vogošći i što ta saradnja nije otišla dalje od sklapanja vozila. Cene bi u regionu bile povoljnije da se sklapa ili čak i proizvodi u BiH. Mada jeftinija proizvodnja i manji troškovi ne moraju da osete kupci. Može koncern više da zaradi  :-\
    • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

    Van mreže nemilose

    Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
    « Odgovor #128 poslato: 28. Feb, 2020. 07:05 »
    Nemam, ali pored 2.0 tdi za nepunih 1000e više, ne bih ga ni čekao.
    Ono što ja vidim u cenovniku je razlika od oko 1.700 evra, ali to bih nekako i savladao. Kada se razvuče na više rata u kreditu, nije strašno :)
    Međutim, pošto se dosta vozim u gradu, plašim se problema sa DPF-om i regeneracijom. Nisam lično probao noviji dizel motor, ali čitajući iskustva ljudi na forumu - zaobišao bih dizel u širokom luku. Zbog toga sam se odlučio za benzinski motor.
    • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

    Van mreže Super 20

    Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
    « Odgovor #129 poslato: 28. Feb, 2020. 07:54 »
    Izvini ali ako vise vozis u gradu sta ce ti Superb? Superb je kao riba u vodi na otvoreni put, u grad gde je nivo kulture kakav je, na balkanu-naporan. Imam Superb od 2016 ali sam i kupio Toyota Aygo bas za da imam auto za grad i da se ne zezam sa Superb-om. Ako ti bude jedini auto i ako bas planiras vise za grad moj savet ti je Karoq.
    • Vozi: Superb

    Van mreže nemilose

    Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
    « Odgovor #130 poslato: 28. Feb, 2020. 08:18 »
    Za grad mi svakako ne treba, ali mi se smučilo da ne mogu da smestim stvari u gepek kada krenem negde :)
    Kada sam rekao više vozim u gradu, uglavnom sam mislio na broj dana. Broj kilometara je verovatno veći van grada. Mada, sada polako smanjujem gradsku vožnju. Deca porasla, pa ih ne vozim u školu :)
    U svakom slučaju, možda nekada kupim i nešto malecko za grad :)
    • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

    Van mreže Super 20

    Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
    « Odgovor #131 poslato: 28. Feb, 2020. 08:46 »
     bravo2
    Ako je tako onda OK. Ja sam napisao samo moja iskustva . I ja sam prvo kupio Superb, pa video kakav je haos a i upala je dobra prilika za mali auto i tako. Srecno u kupovini.
    • Vozi: Superb

    Van mreže Filip BG

    Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
    « Odgovor #132 poslato: 28. Feb, 2020. 10:55 »
    Ono što ja vidim u cenovniku je razlika od oko 1.700 evra, ali to bih nekako i savladao. Kada se razvuče na više rata u kreditu, nije strašno :)
    Međutim, pošto se dosta vozim u gradu, plašim se problema sa DPF-om i regeneracijom. Nisam lično probao noviji dizel motor, ali čitajući iskustva ljudi na forumu - zaobišao bih dizel u širokom luku. Zbog toga sam se odlučio za benzinski motor.
    U pravu ste. Za Ambition plus je razlika po cenovniku 1680 evra. Ali šta je cenovnik? Početna osnova za pregovore. Vrednost robe (velikim) delom se određuje na osnovu potražnje za istom. U EU je potražnja za dizelašima u padu, a 1.5tsi se čeka i po više meseci. Zato za 2.0 tdi možete dobiti procentualno veći popust nego za 1.5 tsi za kojim je pomama. I dodatni ako uzimate auto sa lagera, a ja na Ambition Plus ne bih ništa dodavao. Tada možete da dobijete gratis metalik boju itd.
    U porodici imamo slabiji 2.0 tdi - 110kw, a probao sam i tuđe, jače - 140kw. Meni je i slabiji dovoljan jer je u većini vremena važniji obrtni moment, a ne snaga. On je 340 Nm kod 2.0 tdi, a 250 Nm kod 1.5 tsi. Ako imaju kao test vozilo oba motora najbolje je da izaberete onaj koji Vam se više dopadne.
    • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

    Van mreže nemilose

    Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
    « Odgovor #133 poslato: 28. Feb, 2020. 12:36 »
    Da ne postoji DPF, odmah bih se odlučio za dizel. Ovako ipak neću. A možda me i put nanese u neki grad gde su zabranjeni dizeli :)
    Inače, bio sad malopre do prodavca ovde u Nišu. Na stolu su im svi cenovci sa popustima, tako da neću morati da čekam sajam. Lepo se ispričasmo sa ljubaznom gospođom. Ostalo je da proveri sa Čačkom za neke stavke iz cenovnika dodatne opreme, jer se ne pojavljuju u konfiguratoru.
    • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

    Van mreže nidza

    Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
    « Odgovor #134 poslato: 28. Feb, 2020. 13:52 »
    I benzinac će da ti dođe sa benzinskim ekvivalentom DPF, GPF. Pitanje u praksi kako će se pokazati, a za DPF bar znaš šta te čeka - u principu ništa za nov auto, nećeš ni znati da postoji.



    • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021



    Pretraga foruma [Google]