Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke  (Pročitano 27617 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #150 poslato: 28. Mar, 2020. 21:53 »
U Porseu odlaganje isporuka 2 nedelje za sada,da li ce na tome i ostati pitanje je...

Van mreže lonely_wolf

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #151 poslato: 28. Mar, 2020. 22:00 »
Prestali su sa radom prije 10 dana, a produžili su obustavu proizvodnje do 16.4., a vidjećemo šta će poslije toga biti.
Nažalost meni valja čekati, od dilera sam dobio informaciju da je auto trebalo u proizvodnju naredne sedmice 1320 ili najkasnije 1420. Nestrpljiv jesam al' šta je tu je samo da ovo ludilo prođe.
Da malo obnovimo gradivo...
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže nemilose

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #152 poslato: 30. Apr, 2020. 16:56 »
Počeli proizvodnju u ponedeljak.
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže giga545

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #153 poslato: 08. Okt, 2020. 17:45 »
Poštovanje svim forumašima, potrebna mi je informacija oko rokova isporuke, ako izostavimo covid-19 situaciju (ako je to trenutno moguće), da li se navedeni rokovi isporuke od 60-90 dana ispoštuju od strane naših dilera za isporuku Superb-a? 
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Van mreže Vuk

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #154 poslato: 09. Okt, 2020. 08:38 »
Verovatno zavisi od modela i opreme, ali po svemu sudeći ne.
U mom slučaju, početkom novembra ističe 90 dana od porudžbine, a još nemaju ni nedelju proizvodnje, tako da će verovatno biti probijen rok.

Van mreže vnov

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #155 poslato: 09. Okt, 2020. 10:13 »
Poznaniku je pre neki dan isporučen Kodiaq 1.5TSI za 50 dana, to je čak brže nego meni je 2018 isporučen za 52 dana.Vozilo je naručeno u AČ Krnjača.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Na mreži NikolaK87

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #156 poslato: 09. Okt, 2020. 11:53 »
Zavisi od motora. Moja Oktavija je benzin i bilo je isto tako oko 50ak dana. Za dizel su mi rekli da bi bilo duže.

Van mreže giga545

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #157 poslato: 09. Okt, 2020. 15:32 »
Verovatno zavisi od modela i opreme, ali po svemu sudeći ne.
U mom slučaju, početkom novembra ističe 90 dana od porudžbine, a još nemaju ni nedelju proizvodnje, tako da će verovatno biti probijen rok.
A ima li neke informacije od strane dilera?
Objasnjenje?
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Na mreži NikolaK87

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #158 poslato: 09. Okt, 2020. 15:48 »
Meni je recimo diler rekao 120 dana, da je to da se obezbede. Da je standardno 90 dana. I stiže auto na kraju dosta ranije. Da li postoji ikakva šansa da prodavac ima ikakve posledice ako se ta stavka iz ugovora ne ispuni? Bar da ljudi kojima kasni izvuku neku opremu, patosnice, šta god, a da se ne žale mnogo.

Van mreže Vuk

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #159 poslato: 09. Okt, 2020. 16:06 »
A ima li neke informacije od strane dilera?
Objasnjenje?

Da ti pravo kažem, nisam se ni interesovao. Stari superb mi je i dalje tu tako da nisam u nekoj spektakularnoj žurbi.
Inače sam i ja uzeo benzinca, tako da ne bih rekao da gorivo ima uticaja. Eventualno ako se 1.5 isporučuje brže nego 2.0
Mada sam ja uzimao i specifičnu opremu.

Van mreže giga545

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #160 poslato: 09. Okt, 2020. 16:09 »
Meni u ponudi pise 60-90 dana.
Prodavac kaze da se desava da vozila dodju i za 45 dana, da su retki slucajevi da se dodje do gornjeg roka od 90 dana, tako da je prosek 60 dana.
E sad, to su prodavci kojima je prioritet prodaja, vremenom su naučili i da se kulturno izvinjavaju  ;), tako da mene interesuju iskustva iz prakse.
I da, ne verujem da ima veze preko kog salona u Srb se vrši porudžbenica, mišljenja sam da se sve to radi preko centrale u Ča.
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Van mreže Vuk

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #161 poslato: 09. Okt, 2020. 16:25 »
Meni u ponudi pise 60-90 dana.
Prodavac kaze da se desava da vozila dodju i za 45 dana, da su retki slucajevi da se dodje do gornjeg roka od 90 dana, tako da je prosek 60 dana.
E sad, to su prodavci kojima je prioritet prodaja, vremenom su naučili i da se kulturno izvinjavaju  ;), tako da mene interesuju iskustva iz prakse.
I da, ne verujem da ima veze preko kog salona u Srb se vrši porudžbenica, mišljenja sam da se sve to radi preko centrale u Ča.
Sad sam proverio, ne piše rok isporuke na ponudi. Mada sam pogledao i za ovog sada koji vozim, isto nije pisalo. Mada je prošli stigao za 60ak dana.
Što se salona tiče, to dodaje 2-3 dana dok odrade rasknjižavanje i dostavu, ali svakako uvoz uvek radi AČ.

Van mreže Vuk

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #162 poslato: 12. Nov, 2020. 14:09 »
Možda je nekome relevantna informacija da sam dobio nedelju proizvodnje - 0421 za auto koji je poručen u avgustu.

Čisto da se ne oslanjate na 60-90 dana.

Van mreže giga545

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #163 poslato: 19. Nov, 2020. 00:17 »
Auto je naručen 16.okt, dobih poziv od prodavca 5.nov i info da je auto sklonjen sa liste za proizvodnju iz razloga sto fabrika trenutno nije u mogucnosti da isporuci opremu "prepoznavanje znakova sa multifinkcionalnom kamerom" i da li nije problem da se odreknem te stavke a oni ce vec kompenzovati tih 60 eur koliko kosta taj dodatak, inace auto je bio projektovan za 0121. Posle mog pristanka, cuo sam se sa prodavcem oko 15.nov i dobih nove info, proizvodnja automobila je bila pomerena za 0621 ali je ubrzo dobila novi status 5120.To je zadnja info koju ja imam. Inace prodavac mi tvrdi kako su ti rokovi izuzetno "klizni" i da sa sigurnoscu pravi rok moze da se odredi tek kada auto udje u proces proizvodnje, dodaju se dve nedelje za montazu i nedelju dana za isporuku  :(.
Bice ovo dobro treniranje zivaca  ;)
  • Vozi: Škoda Superb 2020 facelift 2.0tdi 150 ks DSG7 Style plus

Van mreže sale9898

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #164 poslato: 11. Dec, 2020. 19:19 »
Evo cisto neki info da dam, mozda ce nekome znaciti. Porucio sam Superb 2.0 TDI 150 DSG 14. septembra i dobio nedelju proizvodnje 0121. E sad vrlo je verovatno da ce to menjati  :(
Da li neko zna koliko vremena okvirno prodje od dobijene nedelje proizvodnje do isporuke?
  • Vozi: Skoda FABIA 1.2 TSI 110ks Style



Pretraga foruma [Google]