Autor Tema: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke  (Pročitano 27602 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Melja

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #195 poslato: 20. Jan, 2021. 17:25 »
@srđan1976 video sam ti auto danas u komsiluku :)

Kao sto kolega Srdjan kaze u superbu moze da stane troje dece samo treba malo kompromisa zbog sirine zadnje klupe.
Pogledaj i sta ima od Kodiaq na stanju posto facelift stize mozda ce biti dobrog popusta na nesto sa lagera.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI 170 2010 Ambition

Na mreži Markkoni

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #196 poslato: 20. Jan, 2021. 18:15 »
Kolege, ukoliko pravite kompromis sa bezbednošću može da stane tri sedišta. Ja o tome pričam. Dete od 4 god. nije previše bezbedno pri nekoj većoj havariji u busteru. Decu treba držati u sedištu dokle god mogu da stanu normalno u njih. Buster varijanta za po gradu i do vrtića, gde su manje brzine, je i prihvatljivo. Za putovanja ja ne bih. Ja sam gledao i Superba i Kodiaq-a jer oba imam u familiji, i neizvodljivo je da stanu 3 krštena sedišta. Problema sa vezivanjem nema dok se koriste sedišta sa integrisanim pojasevima (do 18kg), ali šta posle? Moji su 8, 7 i 2 god. Jedini automobili, a da nisu klasični kombiji, u koje staje komotno 3 sedišta u red su Sharan, Alhambra, Galaxy i S max. Ostali mogu u varijanti sa 7 sedišta ali onda je krovni kofer "must have". Po meni je i to bolje nego ova varijanta sa guranjem u Superba i Kodiaqa.

Van mreže srđan1976

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #197 poslato: 20. Jan, 2021. 19:02 »
Ako zakon o bezbednosti kaže da dete od 4 godine sa odgovarajućom visinom može da se vozi u busteru što bismo bili veći katolici od pape i insistirali na bezbednosti većoj od zakonske obaveze. Bezbednosti nikad dosta, slažem se, ali tolike druge sfere života su nam totalno nebezbedne pa nikom ništa. Ali, zna se gde može najviše keša da se uzme pa tu onda ožeži po bezbednosti.
  • Vozi: Superb II 1.9 Tdi 77kw 2008

Na mreži Markkoni

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #198 poslato: 20. Jan, 2021. 20:25 »
Ja čuvam svoju dece zbog sebe i njih samih, a ne zbog zakona. Ozbiljan udes sam u životu preživeo, zahvaljujući pre svega bezbednom vozilu i vezanom pojasu. Ukoliko ne daj Bože dođe do neke nesreće znam da sam uradio sve što sam mogao da posledice budu što blaže. Nije mi teško da žrtvujem 4-5 godina vožnje minivena umesto limuzine.

Van mreže fobia24

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #199 poslato: 20. Jan, 2021. 20:42 »
Ne vidim zasto buster nije bezbedan. Moje dve su upravo napunile 9g, a sedista sam izbacio pre 5g. Vezana su. Preterujemo danas sa tom kupovinom automobila na metar i kilogram. Meni sa dvoje dece je i oktavija prevelika. Nikad mi nije zafalilo prostora. Najbolje je da pogledas superb uzivo i vidis sta nudi. Tema je kupovina novog superba koliko sam razumeo.

Na mreži Markkoni

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #200 poslato: 20. Jan, 2021. 21:00 »
Znaš kako, vole matorci da kažu kako smo se mi vozili bez sedišta pa nam ništa ne fali. Ne fali nam jer srećom uglavnom nije dolazilo do nezgoda.
Meni prostora ne fali. Dok smo imali dvoje dece putovali smo i Fabijom. Pričamo o drugoj stvari, no dobro, svako neka radi po svojoj savesti i svima dobro.
Jeste tema kupovina novog Superba, ja ti se izvinjavam što sam čoveku skrenuo pažnju da u novog Superba ne može normalno da stavi 3 sedišta, a ni u polovnog, ali to već nije za ovu temu. :)

Na mreži zms

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #201 poslato: 21. Jan, 2021. 09:57 »
Ne znam odakle da krenem sa odgovorom. Samo bez tenzije,voleo bih da bude konstruktivan razgovor. Ne znam baš zašto je bitno da li je nov ili polovan Superb? Svejedno je, jer koliko znam,oba imaju iste dimenzije unutra (zadnja sedišta).  Prvo sam planirao polovni za 15-17k, ali mi ušao crv da te pare dam za učešće za nov a ostatak na rate. I onda sam pre neki dan video cenovnike za nov facelift, i ohladio sam se od novog.
Ali kao što rekoh, nov ili polovan, to je sad manje bitno.
Pitanje je da li Superb to to što meni treba?
Najlakše je uzeti neki Picasso ili Scenic i završiti posao, ali sam se vodio idejom da je Superb mnogo prostraniji pozadi (širina i prostor za noge).
Ostaje problem centralnog tunela. I zezanje sa vezanjem pojasa(ali to sa pojasom me čeka u svakom autu). 

Na mreži Markkoni

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #202 poslato: 21. Jan, 2021. 10:06 »
Ja sam ironično napisao to za novi/polovan jer neke kolege vole da se slepo drže teme, i da kritikuju one koji odgovore na postavljeno pitanje. Pa obzirom da je tema kupovina novog Superba, verovatno je pominjanje polovnog offtopic. :)

Ja ti savetujem, iako je malo cimanje, da isprobaš svoja sedišta u kolima koja su ti u užem izboru pa sam odlučiš. Ja sam to uradio i govorim iz ličnog iskustva. Nećeš se usrećiti (verovatno) ni sa Scenicom i Picassom osim ako nisu verzije sa 7 sedišta. To mesto (uzdužno) kojeg Superb ima na pretek ti je apsolutno nepotrebno kod vožnje dece. Bitnija je širina i oblik sedalnog dela i tunel.

Van mreže dixon

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #203 poslato: 21. Jan, 2021. 10:09 »
Што се тиче тунела заиста јесте мало неалогдно, но писао си да су ти клинци мали још увек, миран си све док оно које у средини седи не напуни неких 7-8 година. Но и тад опет може да се узме патосница преко тунела и да дете комотно стави ноге на тунел, или да иде једна нога лево, друга десно. Само види то око паковања седишта и која седишта да узмеш да их лепо упакујеш :). Што се тиче новог или половног, мислим да су људи питали како би ти дали идеју за Kodiaq ако новог узимаш.

Van mreže Maksimus

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #204 poslato: 21. Jan, 2021. 12:13 »
Ne znam odakle da krenem sa odgovorom. Samo bez tenzije,voleo bih da bude konstruktivan razgovor. Ne znam baš zašto je bitno da li je nov ili polovan Superb? Svejedno je, jer koliko znam,oba imaju iste dimenzije unutra (zadnja sedišta).  Prvo sam planirao polovni za 15-17k, ali mi ušao crv da te pare dam za učešće za nov a ostatak na rate. I onda sam pre neki dan video cenovnike za nov facelift, i ohladio sam se od novog.
Ali kao što rekoh, nov ili polovan, to je sad manje bitno.
Pitanje je da li Superb to to što meni treba?
Najlakše je uzeti neki Picasso ili Scenic i završiti posao, ali sam se vodio idejom da je Superb mnogo prostraniji pozadi (širina i prostor za noge).
Ostaje problem centralnog tunela. I zezanje sa vezanjem pojasa(ali to sa pojasom me čeka u svakom autu).
Ako si gpedao cene na internetu znaj da su naduvane nekih 4k  :))
Potrazi im ponudu za neki koji zelis,mislim da ces se prijatno iznenaditi.

Van mreže dixon

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #205 poslato: 09. Feb, 2021. 00:26 »
@Mareska да не пунимо погрешну тему... Елем, шта планираш са супербом? Само такси и после да га сахраниш? По мом мишљењу боље тих 13к+сервисе у гаранцији одвојити и узети полован у јачој опреми, стар годину-две... Суперб у клоту не можеш продати никако после...

П. С. ако неко чита касније ево почетка конверзације: https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=13447.0

Na mreži Mareska

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #206 poslato: 09. Feb, 2021. 02:54 »
Realno onda bolje kao i do sad svaki put aktuelan model passata do 4god star do 200k/km za 13 do 15k/eura
Mada ja bi sa tom superb za manje od 2 god izašao iz garancije.
  • Vozi: Passat

Van mreže dixon

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #207 poslato: 09. Feb, 2021. 03:06 »
Па ето узмеш бољу опрему за нпр 15к евра и на две године изађе на исто, окренеш км уназад два три круга и продаш опет, баба возила, краћа јој десна нога била

Увек мој глас иде за половњака у бољој опреми јер ће се много лакше продати за коју годину... Клотару неће нико половног...

Na mreži Mareska

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #208 poslato: 09. Feb, 2021. 03:25 »
Ma ja se ne bavim time da vraćam km, moji auti su u top stanju sa 400.000km izgledaju kao oni sa 180.000 ako mi vredi 10k ja ga dam za 8k prodam ga za dan preprodavcima pa nek se oni bakcu..
Bas b7 kad sam prodao(preprodavcu) sa 400.000km čovek me zove za prenos i pita jel sam radio veliki servis na 200.000km (on vraćen na 230.000) mislim se pa još dva velika sam radio od tada..
  • Vozi: Passat

Na mreži Bingodalton

Odg: Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, rok isporuke
« Odgovor #209 poslato: 09. Feb, 2021. 08:15 »
Hahahahaha lopuze



Pretraga foruma [Google]