Autor Tema: Strava i užas na Zlatiboru!  (Pročitano 5103 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Strava i užas na Zlatiboru!
« poslato: 06. Feb, 2017. 20:29 »
... ili bio jednom jedan Zlatibor!

Boravo sam juče par sati na Zlatiboru, prošetao malo "centrom" i ne mogu da prepoznam neke delove "centra", soliteri, zgrade ... užas!
Nisao bio tamo oko 3 godine, ali ni ranije nisam bio oduševljen uređenošću i organizacijom.
Ovo što sam juče zatekao me je zgranulo. Zgrade niču na mestima onih montažnih objekata u centru, zgrade svuda okolo centra, pored Mone ooogromno gradilište, u dnu ski staze (+sankanje za decu) ceo novi red zgrada, maltene do padine za sankanje... isekli šumu (stari borik) iznad pijace da naprave "avantura park" ?! Odmah pored jezera nikla petospratinica!
To je samo deo onoga što se tamo dešava - katastrofa jedna!

Inače, išao sam novim autoputem, od Ljiga do Preljine, nekih 40km. Dole je jedna jedna slika sa parkinga gde sam svratio u WC, ali njega nema :-) pa se nužda vrši po parkingu ko gde stigne. Sam autoput je vrlo zanimljiv za vožnju, krivina do krivine, nema pravca dužeg od 600-700m maltene, dušu dao za nekog sa jačom mašinom ispod haube. Nov asfalt, nema gužve, (ni autobusa, ni kamiona) - milina za vožnju. Ne ulazim u tehničke specifikacije, možda ima nekih nedostataka, ja kao vozač ih nemam, jedino što možda drenaža nije urađena kako treba. Tuneli bez greške na pravi pogled, sve LED rasveta, lepo izgleda. Cena 140RSD, plaća se samo na ulazu/izlazu kod Preljine, nema kartice. (i verov. izlazu kod G. Milanovca, nisam tu išao).

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže batke

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #1 poslato: 06. Feb, 2017. 20:57 »
A gde je sneg?
Isti utisak smo imali Miroslav i ja kad smo išli za Požegu u RevoChip i svratili do Zlatibora.
Ja sam bio sa porodicom pre tri nedelje i bilo je snega. Ne znam što ti se ne sviđa Avantura park. Mi smo sve vreme bili tamo. Zatvorenog tipa i ima sve. Oprema za skijanje je vrhunska, a instruktori su skroz OK. Mladi i veseli. Jes da je za nijansu skuplji čas (pojedinačni) nego ispod pijace, ali se nama baš dopalo. Noćno sankanje pod reflektorima je bilo super.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže mirkuk38

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #2 poslato: 06. Feb, 2017. 20:58 »
Poslednja dva tunela do Preljine (Brđani i Šarani) su fušeraj. To su oni što kroz koje je premijer terao kamion i komentarisao visinu nišaneći jednim okom do tavanice. Ukopali su ih i ostavili neravan beton.

Nisam prolazio otkako su počeli naplatu, iz principa. Koliko mi je poznato, ENP ne funkcioniše - nisu završili naplatne rampe?

A Zlatibor je slika i prilika moderne Srbije, Rusije u malom (ko je bio tamo, sve mu je jasno). Srećom pa ima drugih mirnih i planina i izletišta... uživajmo dok traje  wac1

Van mreže batke

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #3 poslato: 06. Feb, 2017. 21:02 »
Po zahtevu protivpožaraca za duže tunele podloga mora da bude betonska. U ovima je malo neravna, ali je M. Alvirović obećao da će ih srediti do leta :))
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže bugarin

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #4 poslato: 06. Feb, 2017. 21:09 »
Zlatibor poslednji put posetih 98-e. Vec tada je bio mnogo "urbaniji" nego sto jednom zimskom centru prilici, pa vise nisam ni razmisljao o zlatiboru.
Tornik koji u principu ima ajde da kazemo OK staze za skijanje doslovno je degradiran divljom i "dozvoljenom" gradnjom.
Svake godine neko od prijatelja svrati makar na klopu, opali bar slika i ne mogu da se nacudim sta napravise gore :(
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže IGOR 955

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #5 poslato: 06. Feb, 2017. 21:33 »
Ma,mi smo blesav narod.Svi se polomise da odu na Zlatibor i Kopaonik, gde igla nema gde da padne i jedan drugom sede na glavi - sve po cenu da budu i da bi bili vidjeni...

A za to vreme, Divcibare koje je i duplo blize Beogradu, iz godine u godinu propada, a  priroda je barem za mene lepsa nego na dve doticne lepotice Srbije.
  • Vozi: Škoda Oktavia A5 1.9 TDI 2004

Van mreže mirkuk38

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #6 poslato: 06. Feb, 2017. 22:04 »


Švajcarci probuše planinu, a nisu usvojili najnovije standarde naših protivpožaraca. Džaba im što je asfalt kao pista...

 =))

Na mreži observer

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #7 poslato: 06. Feb, 2017. 22:07 »
Eh... gde mi zivimo...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže bugarin

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #8 poslato: 06. Feb, 2017. 22:09 »
Jesi video, u nasoj srbijici kad nesto uradis van standarda ti promenis standarde :) aflatoxin, visina tunela - protivpozarna zastita........ Texta nemam.
Inace igore apsoluto delimo misljenje apropo "biti vidjen".
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #9 poslato: 06. Feb, 2017. 22:15 »
Nemojte tako, ne idu svi na Zlatibor ili Kopaonik da bi bili vidjeni, evo ja sa mojim drustvom idem na Kopaonik i ubijemo se od skijanja a ne svratimo ni u jedan fensi kafic vec obijamo prave kafane i birtije po udaljenim stazama do kojih ne dolaze pozeri ;)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Na mreži Peja

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #10 poslato: 06. Feb, 2017. 22:21 »
Bili mi zadnji put pre 7 godina, otpesacili do onog spomenika na vrh brda... sa koga se tada pogled pruzao na vikend naselje ispod-okolo, gde su kuce toliko blizu da odozgo golim okom mozes crepove brojati.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže -nebojsa-

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #11 poslato: 06. Feb, 2017. 22:55 »
Ja kao polu Zlatiborac (sa majcine strane) i neko ko je puno vremena proveo na Zlatiboru mogu samo da se slozim sa zakljucima ostalih.
Zlatibor, tacnije Kraljeve (ec Partizanske ex Kraljeve) Vode je postao gradsko naselje.Nema tu vise planine.
Nego pravac uzbrdo pored parkinga, pijace, Satelit Kluba, Sekulica i ostalih hotela, apartmana... pa kad izadjete na vrh brda pocinju pasnjaci, vikend kucice iz 70 i 80ih; kao i kuce gde je letnje boraviste ljudi iz okolnih sela. To je sto je ostalo od Zlatibora. Doduse ima i tamo novih objekata ali je daleko prijatnije nego na Vodama.
U centar Voda svracam samo kad me neko natera, rodjaci, prijatelji...inace svojom voljom retko.
Zlatibor po meni i nije zimski sportski centar u toj meri kao Kopaonik.
U sustini tipicna domaca situacija, cim je nesto "na glasu" brzo izgubi smisao, promene se posetioci, investitori...ode u 3...


Sto se tunela na autobanu  :) tice, i mene je kopkao taj beton, pa mi je poznanik iz Energorpojekta objasnio da je beton zbog nekog propisa da tuneli preko odredjene duzine moraju imati betonsku podlogu, toboz' zbog pozara i slicno. Ako su lagali mene i ja lazem vas... :)
Najjace je iskljucenje za Gornji Milanovac, od iskljucenja u Takovu do G.Milanovca ima oko 9-10 km; tako da je CA-GM autoputem ukupno oko 35km, a ibarskom oko 22km  =))
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #12 poslato: 06. Feb, 2017. 23:57 »
A gde je sneg?
Nije ga bilo, vrlo malo. Evo slike iz daljine male ski staze na Obudojevici, iza pijace, gde se mogu videti ostaci snega na padini kao i čitav niz zgrada koje silaze na stazu...  :(
Ne znam što ti se ne sviđa Avantura park.
Ne kažem, nije loša ideja. Ne sviđa mi se to što su raskrčili šumu da bi to napravili, k'o da nema neke prazne livade, nego sve mora u "centru" da bude.
Koliko mi je poznato, ENP ne funkcioniše - nisu završili naplatne rampe?
Ja videh svetli gore u jednoj koloni i ENP, dakle radi? U jednom trenutku su to isključili jer je bila mala gužva pa počela ručna naplata i tu.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Nightsaber

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #13 poslato: 07. Feb, 2017. 01:42 »
Ja idem na Zlatibor svakih 15-20 dana i svaki put kad dodjem nešto novo nikne tu, ne znam kako uopste postignu to
  • Vozi: Škoda Octavia A5 1.6 TDI 2011 4x4 & Mercedes Vito 109 CDI 2009

Van mreže batke

Odg: Strava i užas na Zlatiboru!
« Odgovor #14 poslato: 07. Feb, 2017. 17:27 »
A u Avanturi ima snega  bravo2
Kad sam ja bio sve se belilo, kolima nisi mogao da prođeš od snega na putu.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"



Pretraga foruma [Google]