Anketa

Koji DIZEL točite najčešće?

Običan tj. redovan
26 (37.7%)
Bolji tj. sa aditivima
33 (47.8%)
Zavisi od situacije i $$
10 (14.5%)

Ukupno glasova: 69

Autor Tema: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...  (Pročitano 43946 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži djordjebg

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #45 poslato: 26. Sep, 2014. 10:08 »
160,9, meni se cini dobrim, ali treba vremena za pravu sliku. Moze to da se oseti i po radu motora, zvuku ko poznaje auto koji vozi.

Van mreže Turbo

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #46 poslato: 26. Sep, 2014. 12:32 »
Ја тренутно тестирам...кад испразним овај резервоар сипам још један па ћу имати неку слику...јављам у сваком случају :)
Када сам се распитивао био је 159,хх динара, када сам сипао након неколико дана био је 161,хх...

Ima Stalker tekst na tu temu baš sam juče čitao. Suma sumarum je da ne vredi tu razliku u parama. I svakako je potrebno nekoliko rezervoara da bi imalo nekog efekta ako ikakvog. Još je podvukao da ako ćete da mešate Ultra D sa nekim neUltra gorivom u rezervoaru, onda tek nema poente.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #47 poslato: 26. Sep, 2014. 13:30 »
Док сам у Србији сипам искључиво на Petrol-у (словеначком) због квалитета горива и најмање потрошње а самим тим и најбољем односу пређених километара за одређени износ...осим ако баааш не морам, онда Eko...кад сам у Републици Српској такође сипам на Petrol пумпама, с тим што је у том случају гориво много јефтиније а квалитет исти.
Е сад, сипао сам и Ultra D, да пробам, зашто да не...а да не бих замарао мозак шта и како, обзиром да прелазим много километара врло брзо ћу знати како сам "прошао"...знам да мора мотор да се прилагоди новом гориву, тако да ће 2-3 резервоара да ми дају неку слику...остало је математика без много философије :) Ако се испостави да ми аутомобил исто троши враћам се на провјерени Petrol с тим што ћу имати одличну алтернативу и обраћати мање пажње кад ћу да сипам (јер НИС постоји на сваком кораку за разлику од Petrol пумпи), а ако буде мало мања потрошња са Ultra D, та разлика од 4-5 динара по литру ће да се неутралише а ја ћу наставити баш њега да трошим надајући се да заиста штити и боље подмазује мотор као што тврде, а успут ћу се радовати што имамо квалитетно гориво и тако индиректно више пунити буџет своје земље :)

Van mreže Turbo

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #48 poslato: 26. Sep, 2014. 13:34 »
Ja u Srbiji u životu nisam video Petrol pumpu :D To sam leto prvi put u Hrvatskoj video, mislio sam da je njihova firma.

Van mreže bugarin

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #49 poslato: 26. Sep, 2014. 13:39 »
slabo prelazis most ;)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #50 poslato: 26. Sep, 2014. 13:39 »
Нажалост, оно што ти је најближе (као и мени) је једна једина у граду - на Чукарици, и на наплатној рампи Стара Пазова из смјера Новог Сада ка Београду... Обзиром да сам чест гост у Новом Саду, сипам у 99% случајева у повратку из НС ка Београду... А имају они неку "мрежицу" у Србији :) У РС ми је пјесма, имам једну у самој Власеници и једну непосредно прије преласка границе (ту пуним кад се враћам за Београд) :)

http://www.petrol.eu/gas-stations/map

Van mreže NebaZapočeo temu

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #51 poslato: 26. Sep, 2014. 13:43 »
Ја такође у највећем броју случајева сипам на Петроловој пумпи на чукаричкој падини јер ми је ту успут, Q-max и задовољан сам њиме (тешко је рећи и одредити разлику у потрошњи од 5% али мислим да SDI мање троши него на НИСу обичан досадашњи дизел). Такође у МК увек сипам на Лукоилу Екто дизел с којим имам најмању потрошњу. Постоји и код нас на Лукоилу Екто дизел али је око 0,3-0,35евра скупљи по литру у односу на МК...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži djordjebg

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #52 poslato: 26. Sep, 2014. 13:48 »
Taj Petrol skoro da ima vise stanice na Kosmetu nego ostatku Srbije.
Svi oni uzimaju gorivo u Pancevu od Nis-a, stoga to je placebo efekat.
 Uostalom Rusi ulozise lepe pare u tu rafineriju, ne verujem da dizel iz Panceva zaostoje za bilo kojim iz regiona, ako nije i bolji.
« Poslednja izmena: 26. Sep, 2014. 13:56 djordjebg »

Van mreže Turbo

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #53 poslato: 26. Sep, 2014. 14:19 »
slabo prelazis most ;)

Sasvim sigurno, samo kad je pod moranje, što nije često :)

Van mreže fobia24

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #54 poslato: 26. Sep, 2014. 16:19 »
I ja sipam plin redovno na petrolu zato što nigde nemam Nis-ov plin za koji sam čio da je dobar. Kada sam radio servis plina, po filteru je majstor rekao da točim dobar gas. Zanimljivo je da u Sloveniji mnogi Petrol izbegavaju. :)

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #55 poslato: 26. Sep, 2014. 17:55 »
Svi oni uzimaju gorivo u Pancevu od Nis-a, stoga to je placebo efekat.
Нико није рекао да продају увозно гориво :) Слажем се са тобом да већина (не знам баш провјерено да ли сви) страних пумпаџија узима гориво из рафинерија Панчево/Нови Сад, јер је исплативост увоза односно конкурентност увозног горива упитна. Не знам шта је у питању, али бројке не лажу :) Ја свако сипање биљежим, знам тачно колико сам, кад и гдје сипао, самим тим и колико троши, колико ме то кошта, тако да није плацебо ефекат (говорим у своје име)...најмања потрошња дефинитивно са Petrol-овим горивом, и то и овде и у РС скоро подједнако (а ту је тек питање одакле долази :B=)), због чега...могу само да нагађам :) Можда мало неког адитива чини чуда, или радници на њиховим пумпама не знају тако добро да краду као радници на осталим (посебно домаћим), или евентуално додају воду у мањој размјери него остали...у то се не упуштам, немам времена да утврђујем ;D ;D ;D

Na mreži skodilak

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #56 poslato: 26. Sep, 2014. 18:16 »
Na svim pumpama je evro dizel uvozni, nepostoji domaći evro dizel.  Ja sipam samo na NISu, od skoro sam počeo ovaj novi ULTRA D.

Van mreže fobia24

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #57 poslato: 26. Sep, 2014. 18:19 »
Na svim pumpama je evro dizel uvozni, nepostoji domaći evro dizel.  Ja sipam samo na NISu, od skoro sam počeo ovaj novi ULTRA D.
A čiji je onda ovaj Ultra D na NIS-u? Ja mislio da je naš.

Na mreži djordjebg

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #58 poslato: 26. Sep, 2014. 18:25 »
NAravno da postoji domaci evrodizel, proizvodi ga rafinerija NIS u PAncevu.

Na mreži skodilak

Odg: Dizel: koji sipate? Pumpa, iskustva, potrošnja...
« Odgovor #59 poslato: 26. Sep, 2014. 18:32 »
Znaci svaki evro dizel uvoz. U Pancevu nema proizvodnje evro dizela, nikad nije ni bilo a mislim da neće ni biti. Samo skladistenje i manipulacija.  A to sto neki sipaj na Molu ili Petrolu to nema veze može da bude da je iz iste autocisterne na obe pumpe dopremano gorivo.



Pretraga foruma [Google]