Autor Tema: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq  (Pročitano 17750 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Maksimus

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #15 poslato: 04. Mar, 2018. 19:10 »
Pisah ti u garazi,cini mi se da se tamo negde posle 3-4 (nekih 10tak hiljada) meseca spustio potrosnju. Srkao je 9.5-10,mada mozda mu je i trebalo neko vreme da se naucimo (dok dsg pohvata kako vozim,dok se ja malo naucim i eventualno smanjim gas). Ako si presao 1500km slobodno pun gas.
Koja crna deklarisana,meni tu pise 6.1 cini mi se  =))
Pretpostavljam da ce kodiaq ici bar 1-1.5 gore u odnosu na superb,iskreno ako bude trosio 10 po meni je to odlicno za toliki SUV(meni superb sada dugorocno 8.5).  Meni santa fe (2.2 crdi automatik 4x4) koji je za nijansu veci od kodiaqa srce 12-13,cenim da kodiaq sedne negde u sredinu.
Naravno,zavisi i od tvog stila voznje.

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #16 poslato: 04. Mar, 2018. 19:21 »
Hvala,  ma tek 700 km ima, radim a i loše vreme, ne ide nam se nigde. Na ibarskoj opušteno samo gas i obilaziš koga hoćeš, čudo. Još nikako da sedim i pogedam šta sve od modova i fazona ima. Prava igtačka. Samo se ne sećam ko mi reče da ima fora za line asist, čini mi se da ima kameri kod retrovizora? A po snegu raj, po onoj mećavi vitlao sam po Senjaku po neočišćenim ulicama... Ne mrda ni malo. A o gume Vredstein su super.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže Maksimus

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #17 poslato: 04. Mar, 2018. 19:38 »
Prokopaj malo po infotainmentu,sve moze da se podesava,od balansa i maksimalne snage muzike do toga koliko dugo farovi da ostaju upaljeni nakon zakljucavanja,bas sve moze da se podesi. Korisno je npr napraviti profil vozaca,onda ako jos neko vozi auto kada dodje sa drugim kljucem automatski mu se podese njegiva podesavanja,od pozicije sedista do muzike.

Gledam slike tvog,izgleda da nemas tu kamericu uz koju moze da se aktivira lane assist(ona sto se nalazi u trouglicu na soferci iznad unutrasnjeg retrovizora).

Lepo se vozi taj motor,nekako bez muke,zadovoljan sam.
Sto se snega itd. tice,ko jednom proba 4x4 ne vraca se na 4x2.

Van mreže Peja

  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže rocktheroad

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #19 poslato: 04. Mar, 2018. 23:13 »
Hvala,  ma tek 700 km ima, radim a i loše vreme, ne ide nam se nigde. Na ibarskoj opušteno samo gas i obilaziš koga hoćeš, čudo. Još nikako da sedim i pogedam šta sve od modova i fazona ima. Prava igtačka. Samo se ne sećam ko mi reče da ima fora za line asist, čini mi se da ima kameri kod retrovizora? A po snegu raj, po onoj mećavi vitlao sam po Senjaku po neočišćenim ulicama... Ne mrda ni malo. A o gume Vredstein su super.

Koje tačno gume imaš? Vidim da su 19”, ali je dosta šaroliko, negde continental, negde hankok...
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #20 poslato: 04. Mar, 2018. 23:50 »
235/55/19 V, Vredestein wintrac x trime s xl
« Poslednja izmena: 04. Mar, 2018. 23:59 Jocalaguna »
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #21 poslato: 04. Mar, 2018. 23:53 »
Večeras sam prešao relaciju Jakovo-NBGD, pokazuje 8.0 prosek, lagana je bila vožnja moflo bi i manje. Maksimus je u pravu u S modu brže diže tempetaturu.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže Maksimus

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #22 poslato: 05. Mar, 2018. 00:15 »
Ovo sa spirit monitora mi deluje kao naucna fantastika za gradsku potrosnju,otvoreno je vec druga prica.
U sport modu se ceo ponasa logicnije(D ga gura u preniske obrtaje),jedino izmedju 3 i 4 ume da smara i odugovlaci saltanje.
Medjutim i D mod moze da se podesi,izgasiras ga malo i on se nauci da drzi brzinu taman koliko treba  :B=)

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #23 poslato: 05. Mar, 2018. 18:11 »
Možda da je bi turbo ravnomernije ubrzavao. A za S si i pravu, nekad prija a nekad drži visoko bez razloga al' tako je kod automatika, jedino da menjam ručno ali onda nije to to. Šta i da kukam, kupio sam alu od motora pa, neće da troši kao fabia dizel. Nego ja točim na slovensčkom Petrolu jer imam neku sindikalnu karticu sa dobrim popustom. Da li neko ima iskustvo sa njima? Ima li tema "dobar dizel"?
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže Maksimus

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #24 poslato: 05. Mar, 2018. 18:18 »
Ne znam za taj dizel,ali evo ti jedna "fora" za s mode,kad drzi brzinu dodaj mu jos malo gasa  i onda popusti,presaltace. Ali  i lepo D pa onda dan 2 vozi brze (mada sad ga razradjujes,ima i to uticaj) i naucice se da salta kako treba.

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #25 poslato: 05. Mar, 2018. 23:03 »
Baš me to zanima kako D da nauči kad da menja, dobra fora, nisam znao,  inače danas je bilo 7 stepeni u plusu, brže se grejao i manja je potrošnja.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #26 poslato: 20. Mar, 2018. 15:21 »
Kodiaq 2.0 TDI se čeka oko 2 meseca, toliko sam čekao pogrešan, pretpostavljaju da bi toliko i čekao pravi da sad opet narucim. Jako se ljudi plaše podataka sa novim sistemom testiranja, moguće je da će pokazati mnogo gore rezultate, ali možda bude iznenadjenja pa dizelasi ispadnu manje strašni....

Mazdini novi 2.5 l je super ocenjen, jako malo troši, ali su ljudi skepticni oko te tehnologije isključivanja cilindara. Nijedan motor drugih proizvođača sa tim nije slavno prošao... ja sam gledao taj motor, ali za 5 godina veća registracija bi pojela razliku koliko je jeftiniji od vw grupacije u sličnoj opremi...
Ako misliš na potrošnju ona je kod mene još uvek visoka (tek 1000 km prešao) u gradu ako voziš da ne kočiš druge i da voziš po ograničenju ne ide ipod 10.5 l prosek (toliko pokazuje). Uz naj gore sporu penzionersku i blagu vožnju, bez naglih ubrzanja, koliko je to moguće, na relaciji NBGD-Jakovo, jedva uspeo prosek 6.8 a faktički nije grad a oni napisali 6,6 u gradu. Samo ne znam na koju magiju i kako su to izmerili? Strašno. Na auto putu do Inđije nije ispod 8,0 išao.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Na mreži observer

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #27 poslato: 20. Mar, 2018. 15:29 »
Kolika je masa auta?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Maksimus

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #28 poslato: 20. Mar, 2018. 15:36 »
Zapravo iznenadjujuce je lak,1670kg.
Realno mislim da on po gradu tesko da ce ici ispod 10(po meni je i to odlican rezultat),otvoreno tih 6.5 mi se cini taman tacnim (zbog otpora vetra SUV uvek trosi vise). Iskreno ja pojma nemam koliko moj auto trosi na ap tako da tu ne mogu nista reci.

Van mreže lipovaccc

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #29 poslato: 20. Mar, 2018. 15:47 »
Drugar mi poseduje vw Tiguan R line  2.0 tdi 190ks dsg 4x4 full oprema i prosle nedelje smo isli  iz Bga do niša  potrosnja mu bila 8.3 l.
Po bgu mu ne ide ispod 9l  , u špicu od nbgda do kanarevog brda kaze ode potrosnja i preko 10l .
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god



Pretraga foruma [Google]