Autor Tema: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq  (Pročitano 17602 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Peja

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #30 poslato: 20. Mar, 2018. 15:51 »
Ako se porede podaci sa spritmonitor.de i podaci koje daje proizvodjac, uglavnom se poklapa fabricki deklarisana potrosnja u gradu sa prosecnom potrosnjom sa spritmonitor-a
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži observer

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #31 poslato: 20. Mar, 2018. 16:19 »
Uvek je tako - a tako je najbolje i gledati - pogledate sta je deklarisao proizvodjac za potrosnju u gradu i to uzmete kao realnu vrednost za kombinovanu potrosnju.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Markkoni

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #32 poslato: 20. Mar, 2018. 17:47 »
Zapravo iznenadjujuce je lak,1670kg.
Ako je kolega dobio COC dokumet uz auto moze u njemu da pogleda realnu masu u tacki 13.2 - Actual Mass.
Primerak sa kojim sam se ja druzio je imao 1890 kg, dakle bez vozaca 1815 kg.

Van mreže Maksimus

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #33 poslato: 20. Mar, 2018. 18:03 »
Ja pricam o onim deklarisanim podacima(od skode). Meni i dalje nije jasno kako se te druge varijante racunaju,pretpostavljam sa svim tecnostima,rezervoarom i vozacem od 75kg.

Na mreži Markkoni

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #34 poslato: 20. Mar, 2018. 18:03 »
Istekao edit. Sad malo gledao po dokumentaciji, i vidim da je najlaksi TDI 190 KS DSG 4x4 sa 7 sedista 1723 kg, a moze imati dodatne opreme 185 kg, sto ce reci da je najopremljeniji primerak 1908 kg bez vozaca.

Ja pricam o onim deklarisanim podacima(od skode). Meni i dalje nije jasno kako se te druge varijante racunaju,pretpostavljam sa svim tecnostima,rezervoarom i vozacem od 75kg.

Glupo bi bilo da se ne racunaju tecnosti, rezervni tocak, i sve ostalo sto je inace u vozilu kako bi bilo funkcionalno. Ja sam odbio samo vozaca. Inace to sto Skoda deklarise je nerealno koliko i njihove potrosnje. :)

Na mreži Markkoni

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #35 poslato: 20. Mar, 2018. 18:13 »
Opet istekao edit, evo kako je definisana masa vozila spremnog za voznju.


Van mreže Maksimus

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #36 poslato: 20. Mar, 2018. 18:22 »
Zaboravio sam da naglasim da je onih 1675kg sto sam naveo sa autodata bez vozaca(znaci 1750kg sa njim).
Svi sad deklarisu istim sistemom.
Pretpostavljam da najvise mase dodaju elektronske zezancije tipa sedista-panorama-gepek itd.

Van mreže rocktheroad

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #37 poslato: 20. Mar, 2018. 20:25 »
Sve ce to da promeni WLTP nacin merenja i potrosnje i isduvnih gasova. Svaka kombinacija motora i menjaca ce biti pokrivena realnim uslovima voznje ukljucujuci svu dodatnu opremu.
  • Vozi: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 2018 Style 190PS 4x4 DSG

Na mreži observer

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #38 poslato: 21. Mar, 2018. 11:07 »
Sa skoro dve tone, to je sasvim ocekivana potrosnja.... Da se najezis...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Maksimus

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #39 poslato: 21. Mar, 2018. 11:59 »
Sa skoro dve tone, to je sasvim ocekivana potrosnja.... Da se najezis...
To je fantasticna potrosnja za dzipa,ja na santa feu (koji je doduse za nijansu veci i tezi) ne secam se da sam video prosek ispod 12,a uglavnom 13(ako ga vozis ostrije,kao sto vozim superb). I to mi je za toliki auto skroz ok (on je cini mi se 100-150 kg tezi od kodiaqa).
Cini mi se da su ranije bili realniji sa deklaracijama,secam se i u oktaviji da je to bilo to,malo penzos stil ali mogla je da se postigne deklarisana potrosnja,ovo sada je komicno,jedino nizdbrdo na leru.

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #40 poslato: 21. Mar, 2018. 18:08 »
Meni je naj veći problem što je velika razlika između stvarne potrošnje koju ja dobijam (od čepa do čepa) i one koju je napisao proizvođač. Razlika je preko 70% što već nije korektno. Da bi išao ispod 10 l u gradu trebao bi da vozim sporije od drugih tj da svima smetam pri normalnoj vožnji. 6,6 l sam dobio tek na lokalnom putu i to je pisalo na ekranu. Kad merim uvek je to manje od stvarne potrošnje. Nije korektno da napišu da troši u gradu 6,6 a stvarno je oko 10 l.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže vojkan85

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #41 poslato: 21. Mar, 2018. 18:44 »
A druže to nije ništa novo. Ko od njih ne laže kada je potrošnja u pitanju. Kod njih automobili ispada da troše kao upaljači ili ih voze u krug non-stop ;).
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #42 poslato: 22. Mar, 2018. 13:11 »
Pa po ovome kao da su merili kad je na klocnama. Aj nekako (mada i to nije u redu) da slažu za 2 l ali za 4-5 l je mnogo. Ne znam da li tako pišu potrošnju i za druga tržišta, neko bi ih tužio...
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže vojkan85

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #43 poslato: 22. Mar, 2018. 13:14 »
Nemaju oni vremena da testiraju. Samo štancanje, kontrola i idemo dalje. Ovo su verovatno neki postotci od uzoraka koji se nasumično izaberu ali nisam do sada video da je ijedan auto brend stavio realnu potrošnju. Ne kažem da mogu jer zavisi od načina vožnje i mnogih drugih faktora, ali kada čujem da neko propiše da troši po gradi manje od 6 litara, dođe mi da mu dam auto i da mi dokaže kako.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Jocalaguna

Odg: Potrošnja goriva - SUV Škoda Kodiaq
« Odgovor #44 poslato: 22. Mar, 2018. 15:12 »
Ja sipam od pola rezervoara do prvog klika pištolja, resetujem km i tako računam potrošnju. Uvek je bar 10% veća od borda. Na ibarskoj mi troši oko 8 l, mogao bi manje.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela



Pretraga foruma [Google]