Autor Tema: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017  (Pročitano 36801 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mirkuk38Započeo temu

A Barsa?





I to valjda ima neku težinu...  ??

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #1 poslato: 02. Mar, 2017. 15:40 »
Baš bih voleo da vidim koje gume voze :)

Reklama se plaća :)
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Na mreži AcoSk

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #2 poslato: 02. Mar, 2017. 16:23 »
Bez sale, ja vozim letnju Lassu u dimenziji 205 55 r16 i stvarno je dobra guma. Svasta su prezivele i i dalje su u dobrom stanju, nijedna kriva isl.. A i vise nego dobro drzi po suvom, a i po mokrom.
Bio sam skeptican, ali me mangupi ubedise i uzeh njih. Svakako nisam se pokajao

Van mreže Haris0032

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #3 poslato: 02. Mar, 2017. 16:35 »
Bez sale, ja vozim letnju Lassu u dimenziji 205 55 r16 i stvarno je dobra guma. Svasta su prezivele i i dalje su u dobrom stanju, nijedna kriva isl.. A i vise nego dobro drzi po suvom, a i po mokrom.
Bio sam skeptican, ali me mangupi ubedise i uzeh njih. Svakako nisam se pokajao
Također, prošlo ljeto sam i sam vozio Lassu u dimenziji 205/50/17 na renaultu i odlično su se pokazale i na auto putu i u gradu, a najvažnije na mokrom asfaltu kad sam imao naglo kočenje rad idiota ispred mene.


Sent from my iPhone  

Van mreže dexterslab011

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #4 poslato: 03. Mar, 2017. 14:37 »
Ja sam imao Lassu 195 65 16, ako se dobro sećam, na Alfi. Odlicna guma, imao sam samo zamerku na zvuk, al se ispostavilo da je felna bila kriva 😃 Odlicna guma.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #5 poslato: 03. Mar, 2017. 15:55 »
Ja se izvinjavam na mojim predrasudama, dakle Lassa ipak vredi.
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže mlax

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #6 poslato: 03. Mar, 2017. 19:13 »
Nisi ti kriv. To je sindrom tzv. sindrom GORENJE. Naime stanovnici sa prostora bivse Juge smatraju marke iz nekadasnje Slovenije nekim premium proizvodima pa tako ce pre npr. kupiti gorenje nego neke mnogo kvalitetnije marke srednje kategorije kao npr. candy, ariston, indesit itd. iako su ti proizvodi daleko kvalitetniji od gorenja. Tako slicno je i sa savom. Iako je lassa ili mnogi drugi proizvodjaci bolji brend i pravi bolje proizvode, Srbi, Bosanci i drugi iz bivse Juge ce pre da kupe savu. To je valjda neki kompleks nize vrednosti iz vremena bivse Jugoslavije
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže nidza

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #7 poslato: 03. Mar, 2017. 22:19 »
Uf Indesit je baš marka.

Ne možeš da generalizuješ. Unutar svih tih marki ima raznih klasa.

Recimo Candy ima neke proizvode toliko nisko rangirane kakve Gorenje ni nema. Ulgavnom i ovde kao i svuda važi koliko para toliko muzike.

Sava je dobra guma, ali u tom cenovnom rangu mora čovek da gleda sezonske testove u toj dimenziji. Znaju da šaraju sa kvalitetom, ali to važi za sve te neke srednje marke.

Dok, recimo, Continental na blef da kupuješ znaš da tu nema kompromisa. Ili je najbolja ili je druga. Treća nikad (karikiram).


Tapatalk

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže dexterslab011

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #8 poslato: 03. Mar, 2017. 23:12 »
Mislim da sam gore pogresio dimenziju koju sam imao, ali stvarno se ne secam. Znam da je bila Lassa Impetus revo, to mi pise u fakturi za administrativnu zabranu, sad sam pogledao, ali ne pise tacna dimenzija. Uglavnom, bio sam veliki skeptik sto se nje tice, ali s obzirom na mogucnosti pristao sam jer mi je islo na 12 polumesecnih rata. Ja nisam neki Flojd, niti se razumem Bog zna sta, ali ono sto mogu da kazem je da mi auto ni jednom nije proklizao, i da mi je bas bilo zabavno da se "glupiram" ponekad, jer sam imao osecaj da me auto slusa. ABS mi se skoro nije ni ukljucivao. Primetio sam eto da su mi se malo brze trosile nego sto sam ocekivao, ali bas sam forsirao Alfu. Ko zna kako izgleda ulazak u Ustanicku sa Komande, ima lepa krivina koja se penje u levo, tu sam najvise voleo da "stisnem" i svaki put me odusevljavalo kako auto slusa. Pre njih sam imao Taunus(mislim da se tako zovu) i nisam mogao da verujem koliko je osetna razlika... Kupio bih ih ponovo bez problema s obzirom da kolega i dalje tera na njima, a evo 3 im je godina. On je samo ostavio dve i drzi ih pozadi. Ali opet zelim da naglasim da ja mozda nisam merodavan zato sto se ne razumem u te stvari, ja sam prosecan vozac koji, eto, ponekad stisne papucicu...(sve redje zbog zene) 😃
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže bugarin

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #9 poslato: 03. Mar, 2017. 23:48 »
Poredjenje sa belom tehnikom je totalni promasaj, barem vezano za navedene robne marke.
indesit i ariston su dve firme koje je merloni kupio da bi ubio konkurenciju. I kad im je srozao kvalitet, ugasio je svoj brend merloni i kupio francuski sholte. Sholte je trenutno kao najkvalitetniji ali ga kod nas skoro i nema. Zato ima indesit i ariston low budget proizvoda koliko hoces.
Candy nije sto je bio pre 20-30 godina ali bar i na nasem trzistu ima u ponudi od krsa do sjajnih proizvoda (koliko para toliko muzike).
Gorenje pravljeno za zapadnu evropu sahranice sve gore pobrojane brendove, osim mozda sholtea, ali na nasem trzistu je najvise proizvoda iz domacih gorenje fabrika. Gorenje je u srbiji otvaralo fabrike zbog ruskog trzista (onaj dil o slobodnoj trgovini). Sta mislite gde je zavrsavao skart?

Da se vratimo na gume:
Sava gume se proizvode u sloveniji, poljskoj, francuskoj, turskoj i nemackoj.
Drugim recima, sve goodyear-dunlop fabrike prave gumu sa nazivom sava, pa ti gledaj u pasulj odakle je stiga sava koja se kod nas prodaje. Isto naravno vazi i za ostale proizvodjace.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži Markkoni

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #10 poslato: 04. Mar, 2017. 07:20 »
Verovatno ima i takvih. Ali ima gomila testova je dostupna. Mislis da je svaki od njih namesten? I kod ozbiljnih institucija?
Pa mi mozemo da ne verujemo ni u sta na svetu, al' ono, onda je verovatno problem u nama. Pre cu da verujem testovima, nego Peri, Miki, Ziki, koji su najzadovoljniji sa gumom jer su je jeftino platili.

Sent from my SM-N910C  


Van mreže bugarin

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #11 poslato: 04. Mar, 2017. 08:58 »
A Barsa?





I to valjda ima neku težinu...  ??

 I BEKO je sponzor barse, pa jel kupujes njihovu belu tehniku? :)
Da zavrsim sa belom tehnikom :)))((
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže slobodanalex

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #12 poslato: 04. Mar, 2017. 09:33 »
Da se vratimo na gume:
Sava gume se proizvode u sloveniji, poljskoj, francuskoj, turskoj i nemackoj.
Drugim recima, sve goodyear-dunlop fabrike prave gumu sa nazivom sava, pa ti gledaj u pasulj odakle je stiga sava koja se kod nas prodaje. Isto naravno vazi i za ostale proizvodjace.
Ja sam pre 3 god. kupio zimske Goodyear ultragrip 8, dve su made in Germany a dve made in Slovenia. Osim toga i u kojoj su nedelji proizvedene, nema nikakve razlike.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže mlax

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #13 poslato: 04. Mar, 2017. 19:41 »
Nije mi bila namera da poredim gume i belu tehniku, niti je to razumno, samo sam hteo da ukazem na fenomen. Taj fenomen se odnosi na to da ako je nesto bilo slovenacko, da je za nas odmah bolje. Postoji mnogo dobrih marki u Evropi i svetu za koje nikad nismo culi a po kvalitetu su daleko iznad pomenutih slovenackih marki. Najbolji primer je vec pomenuta lassa za koju je kolega rekao da je neki tamo shit, a, ustvari, mnogo jaca od save.
Sto se testova tice, oni sigurno nisu namesteni jer ih rade renomirane institucije i suludo bi bilo ocekivati da oni namestaju rezultate koji se mogu proveriti. Ono sto je namesteno u tim testovima je sto neke firme proizvode namenski odredjenu dimenziju (zajedno sa brzinskim i indeksom trzine) ekstra kvalitetnu samo da bi se dobro pokazala na testu. Ako uzmete istu tu gumu u drugoj dimenziji, pa cak i samo u drugom bzinskom ili tezinskom indeksu, ona nije ni priblizno toliko dobra. Otuda razlika u testovima kod razlicitih dimenzija guma. Zbog toga ti testovi sluze vise u marketinske svrhe, nego da pokazu kvalitet. Zato, sto neko rece najbolje je kupiti premium marku i znas da su uvek pri vrhu
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012

Van mreže mlax

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2017
« Odgovor #14 poslato: 05. Mar, 2017. 17:09 »
Evo samo malo da se podsetimo klasa guma po proizvodjacima:
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/
Koliko se vidi svi brendovi se dele u 4 kategorije: premium, mid-range, economy i budget.
Premium svi znamo koje su, mid range su fulda, lassa, goodrich itd. U trecu kategoriju spadaju sava i tigar, dok su u cetvrtoj neke stvarno nepoznate, mozda su jedino kod nas poznate starfire i sportiva.
  • Vozi: Superb 2.0tdi 2012



Pretraga foruma [Google]