Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu  (Pročitano 1163 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NebaZapočeo temu

ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« poslato: 27. Avg, 2013. 21:34 »
Interesuje me da li mogu u AMSS da napravim ovlascenje stranom drzavljaninu (Makedonije) da upravlja mojim vozilom (BG table) u inostranstvu? /*kao sto mogu drzavljaninu Srbije*/
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži bugarin

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #1 poslato: 27. Avg, 2013. 23:13 »
ako pod tim ne podrazumevas makedoniju, trebalo bi da moze jer se ne kosi sa zakonskim odredbama.
medjunarodni akti to poznaju i regulisu, za nase bas nisam siguran.

ako pak pod inostranstvo mislis na makedoniju, onda dzaba ovlascenje. makedonske vlasti ce vozilo sa bilo kojim tablicama a da nisu makedonske, ukoliko tim vozilom upravlja makedonac (ne mislim na nacionalnu pripadnost, vec na drzavljanstvo :) ) tretirati kao carinski prekrsaj. kao sto bi uostalom i ovi nasi :)

  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži maradona

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #2 poslato: 22. Jul, 2024. 13:37 »
Da li je potrebno ovlašćenje ili slično ako koristim vozilo koje se vodi na jednog od roditelja (imamo isto prezime)? Konkretno, išao bih iz Beograda za Beč.
Znam da nije ova tema, ali da ne otvaram novu.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži AcoSk

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #3 poslato: 22. Jul, 2024. 13:58 »
Teoretski treba, u AMSS se vadi (mislim da je zute boje), a u praksi u 99.9% slucajeva ti niko nece traziti.
E sad je pitanje volis li da iskusavas srecu ili ne.

Van mreže fobia24

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #4 poslato: 22. Jul, 2024. 14:06 »
Za isto prezime nece niko traziti. Ja sam vozio kodi od mojih kao stranac sam i nikad nisam vadio. U Sloveniji bosanci idu u Bosnu stalno sa kolima koja se vode na supruznika. Bez ovlascenja. To treba po pravilima AMSS koji naplacuje tu uslugu. Te formalnosti u smislu fali ti jos jedan papir po Evropi nema. Ja kad decu vodim preko granice bez zene, ona mi na papiru napise rukom ovlascenje. Tako su nam rekli na granici slovenci i ako nikad niko nije trazio da ga pogleda.

Na mreži nikola_ns

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #5 poslato: 22. Jul, 2024. 14:19 »
Mene su svi ubedjivali da to niko ne gleda ali sam ja ipak 4 godine to uredno vadio.

Nakon sto mi je istekla 4ta, neki put se desio iznenada danas za sutra, i nisam fizicki stigao da napravim novu.

Naravno, tada su me prvi put na granici (i to nasoj) pitali ko je vlasnik vozila, da li imam ovlascenja itd. Imao sam skenirano ovlascenje od notara sa kojim mogu da radim sve sa autom, pa je rekla nasa na granici ok kao idi, ali da znas da ce te Madjari mozda vratiti. Tamo me naravno niko nista nije pitao.

Od ekipe drugara sto uzimaju kola na lizing, niko ne pravi ovlascenja i nikad nisu imali problem. Ja sam tu i dalje nastavio da vadim sve uredno pa se nadam da ce mi barem jednom traziti.  =))
  • Vozi: Kodiaq RS 2.0 TSI 4x4 2023, Octavia FL 2.0 TDI 2018

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #6 poslato: 22. Jul, 2024. 14:25 »
... Ja sam tu i dalje nastavio da vadim sve uredno pa se nadam da ce mi barem jednom traziti.  =))

Пази, ја бих, да сам на твом месту, сам извадио и дао им, чисто да се види да сам "друг члан"!  =))
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži maradona

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #7 poslato: 22. Jul, 2024. 14:31 »
Hvala svima na pomoći. Nadam se da me neće smarati.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Na mreži nikola_ns

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #8 poslato: 22. Jul, 2024. 14:38 »
Juce me je bas zaustavila policija u Madjarskoj, 10ak minuta kontrole svih dokumenata, izmedju ostalog trazili su saobracajnu i vozacku, nisu mi nista dodatno trazili iako su videli da auto nije na mene.
  • Vozi: Kodiaq RS 2.0 TSI 4x4 2023, Octavia FL 2.0 TDI 2018

Na mreži ivanovitzz

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #9 poslato: 22. Jul, 2024. 15:12 »
U firmi redovno vadimo žute kartone, niko nikad nije tražio na uvid. Prvi put ove godine kolegi tražio Makedonac na ulazu.
  • Vozi: 1.8T 4x4

Na mreži maradona

Odg: ovlascenje za upravljanje tudjim vozilom u inostranstvu
« Odgovor #10 poslato: 24. Jul, 2024. 15:44 »
Samo da javim da je sve prošlo bez problema. Bukvalno su mi samo pasoš tražili. Na srpskoj strani me pitali da li je moj auto i rekli su da nije nikakav problem, jer je isto prezime i adresa.
Hvala još jednom svima.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG