Autor Tema: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020  (Pročitano 39497 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vnov

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #240 poslato: 30. Okt, 2019. 08:43 »
Koliko praznog mesta na sredini :), izgleda da je isti novi fensi ključ kao na golfu 8.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže nemilose

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #241 poslato: 30. Okt, 2019. 10:06 »
Pročitao sam tekst i dve stvari mi se ne sviđaju. Odnosno, jedna mi se sigurno ne sviđa, a za drugu ne znam, jer nisam probao.
Ono što mi se ne sviđa je rezrvoar od 45 litara za modele zaključno sa 150 KS. Izgleda da hoće da nas nateraju da kupujemo benzin u Grčkoj  :)
Druga stvar je odsustvo klasične ručne kočnice, odnosno postojanje samo elektronske. Ovako na papiru mi se ne sviđa, jer sam nekako navikao na običnu ručnu. Međutim, nisam nikada vozio kola koja imaju samo elektronsku, pa ne znam kako je upotrebu.
Još se nadam da su novinari u pravu i da cena neće puno da skoči zbog uvedenih tehnoloških inovacija :)
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže nidza

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #242 poslato: 30. Okt, 2019. 10:08 »
Mogli su baš da izmeste start dugme u vidokrug.

Sent from my POCOPHONE F1  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži zoranius

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #243 poslato: 30. Okt, 2019. 12:33 »
Samo za kolegu Nemilosa, dok nisam kupio auto sa elektronskom rucnom i ja sam bio skeptican o njoj. Medjutim sada mi se bas dopada. Ne znam da li sva kola sa elektronskom rucnom imaju i Auto hold opciju jer mi se cini da mi se elektronska rucna svidja bas zbog ove mogucnosti. Kada je aktivirana, auto sam na svakoj padini gde proceni da ce da krene sam aktivira rucnu kocnicu koju otpusta kada se pritisne gas. Nesto slicno Hill hold controlu s tim sto funkcionise i na nizbrdici (Hill hold cini mi se funkcionise samo na uzbrdici). Sem toga, ako se radi o blagom nagibu gde ce mozda da krene auto a mozda nece, lagani stisak na kocnicu aktivira rucnu kocnicu. Ukratko odlicna stvar. E sad ne moze da se blago uspori kao kod obicne rucne gde se ne povuce do kraja ali mi se cini da to nije toliki problem.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže nidza

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #244 poslato: 30. Okt, 2019. 12:38 »
Funkcioniše hill hold i nizbrdo i u rikverc.

Meni se ne sviđa električna ručna, jer je u suštinskom sukobu sa drugom osnovnom funkcijom ručne kočnice, kao pomoćne kočnice u slučaju otkaza svih ostalih sistema na autu.

Kao parkirna kočnica električna ručna je ok.


Sent from my POCOPHONE F1  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži observer

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #245 poslato: 30. Okt, 2019. 13:30 »
Ja bas imam neugodno iskustvo sa elektricnom rucnom, na jednom malo nezgodnijem mestu (parking pod tucanikom, sa nagibom, u SLO) prvi put u zivotu sam zavrteo lamelu do mirisa paljevine, nikad u 30-tak godina voznje mi se to nije desilo. A sve zbog toga sto Autohold radi na principu on-off, ne postoji mogucnost da se fino dozira kocenje, kao sa rucnom.

I ovo sto nidza kaze itekako ima smisla.
Ukratko - ne volim je :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Filip BG

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #246 poslato: 30. Okt, 2019. 14:01 »
Ono što mi se ne sviđa je rezrvoar od 45 litara za modele zaključno sa 150 KS. Izgleda da hoće da nas nateraju da kupujemo benzin u Grčkoj  :)

U Škodi imaju rešenje za sve, tj. mogu da udovolje različitim zahtevima. Simply Clever.
Kupite 2.0 tdi 110kw 4x4  :)
Piše da će on imati rezervoar od 55l. Potrošnja na otvorenom nije 22% veća u odnosu na prednji pogon (koliko je veća zapremina rezervoara). Imaćete veću autonomiju. Preko 1000km, dakle dovoljno za povratak do Đevđelije iz većine Grčkih letovališta.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže nidza

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #247 poslato: 30. Okt, 2019. 15:05 »
Karavan ima manji rezervoar, heč veći, i kod O3.

55 za heč je već super za dizelku s obzirom koliko je mali potrošač.

Sent from my POCOPHONE F1  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Maksimus

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #248 poslato: 30. Okt, 2019. 17:34 »
Funkcioniše hill hold i nizbrdo i u rikverc.

Meni se ne sviđa električna ručna, jer je u suštinskom sukobu sa drugom osnovnom funkcijom ručne kočnice, kao pomoćne kočnice u slučaju otkaza svih ostalih sistema na autu.

Kao parkirna kočnica električna ručna je ok.


Sent from my POCOPHONE F1
I elektricna moze da sluzi kao pomocna,drzanjem tastera ona koci ahtomobil.

Van mreže nidza

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #249 poslato: 30. Okt, 2019. 17:43 »
Sračunali su oni da je verovatnoća otkaza i elektrike i kočnica mala, ali iz komfora su pomerili bezbedonosne kriterijume naniže.

Sa električnom zavisiš od nekih sistema koji su takođe podložni otkazu, dok je sajla direktno vezana i šljaka nevezano od ostalih sistema.

Sent from my POCOPHONE F1
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže t.salai

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #250 poslato: 30. Okt, 2019. 19:07 »
Ja sam isto pobornik klasicne rucne. E-rucnu ne mozes potegnuti na snijegu da ga vrtis ko blesav, kao sto su svi moji moderniji prijatelji dokazali ove zime kad su me sa tugom u ocima gledali kako Fabia pici po parkingu ko blesava  =))
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Na mreži zoranius

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #251 poslato: 31. Okt, 2019. 12:51 »
Sto se tice Hill holda, na Citigo na nizbrdici definitivno ne funkcionise (samo na uzbrdici) a na Superb cu da proverim (mada mi se cini da ni tamo nije funkcionisao na nizbrdici) jer mi je aktiviran Auto hold pa on aktivira rucnu i na nizbrdici i na uzbrdici. Kao sto sam napisao, potencijalni problem je nemogucnost delimicnog povlacenja rucne kao kod mehanicke.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži vlado985

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #252 poslato: 31. Okt, 2019. 14:52 »
Bice dobra nova oktavija, samo unutra ce biti "kanal" ako onaj centralni dio bude isti kao kod Skale , ipak njih dvoje treba distancirati  bravo2  Dvokraki volan super fazon, svidilo mi se to jos kod S klase  :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Van mreže Maksimus

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #253 poslato: 31. Okt, 2019. 17:52 »
Emterijer ce biti na kalup novog golfa 8,stoga ce verovatno i komande klime biti na ekranu  :-X
Nesto mi se cini da ce ovde ispraviti neke greske koje su napravili na O3(malo previse uprostili dizajn),ali i da ce prvi put ergonomija malo ispastati.

Van mreže nemilose

Odg: Uskoro: Nova Skoda Octavia 2020
« Odgovor #254 poslato: 31. Okt, 2019. 18:45 »
Novinari su i napisali da su komande klime na ekranu.
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6



Pretraga foruma [Google]