Autor Tema: Sigurnosni šrafovi za felne  (Pročitano 7112 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Sigurnosni šrafovi za felne
« poslato: 13. Apr, 2017. 22:39 »
Pre par dana sam dobio alu felne 14"i set sigurnosnih srafova,ali bez kljuca.Pretpostavljam da mi srafovi nista ne vrede bez tog kljuca ili nastavka (sta je vec) i da u tom slucaju moram kupovati novi set ili tu ima neko drugo resenje?
Posto sam felne dobio od kolege koji prodaje svoju skodu sa dva seta,nisam za njih dao dinara,ali me interesuje koja je vrednost tih polovnih felni kako bi znao da coveku"nesto priznam"?
U pitanju su one klasicne alu felne sto idu na vecinu fabia mk1,nisu krive,izgrebane na par mesta.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže ugi85

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #1 poslato: 14. Apr, 2017. 07:23 »
Lep poklon. Svojevremeno sam kupio bas ovakav set felni i kretale su se u rasponu od 100e do 150e u zavisnosti od broja ogrebotina. Ukoliko su sigurnosni srafovi Skodini moraces da kupujes druge jer bez kljuca nista ne vrede.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže ferdinand

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #2 poslato: 14. Apr, 2017. 10:38 »
Imam Al 17' na octaviji MY17.
Odem juce u ovlasteni da vidim za sigurnosne srafove. Kaze mi lik tamo da ako stavim sigurnosne moram mijenjati i one plasticne kapice posto navodno nosu iste. Nemam mi logike nikakve. Znaci da bi na felni imao tri ista i jedan drugaciji.
Zna li neko nesto o tome?
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi Style MY2017 Audi A4 2.0 2009.

Na mreži Filip

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #3 poslato: 14. Apr, 2017. 10:53 »
misliš četiri ista i jedan drugačiji?

meni su spolja identični, ali osnova im nije ista
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže klisko

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #4 poslato: 14. Apr, 2017. 11:59 »
Ja i nemam kapice na sigurnosnim, glava im je prilično široka, čak i da nađem kapicu, biće vidljivo veća. Ovako bez kapice se odmah vidi šta je u pitanju pa ovi što misle da je parking samoposluga znaju da je lakše da nastave da traže dalje
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže ferdinand

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #5 poslato: 14. Apr, 2017. 12:40 »
misliš četiri ista i jedan drugačiji?

meni su spolja identični, ali osnova im nije ista


Da...4+1 :)

Ne znam sada sta da radim...
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi Style MY2017 Audi A4 2.0 2009.

Van mreže klisko

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #6 poslato: 15. Apr, 2017. 19:53 »
Evo kako izgleda kod mene
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže ferdinand

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #7 poslato: 15. Apr, 2017. 20:46 »
Znaci ne moze kapica...odustajem.
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi Style MY2017 Audi A4 2.0 2009.

Van mreže nidza

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #8 poslato: 16. Apr, 2017. 00:12 »
Bolje da se vidi da postoji sigurnosni šraf, kao sredstvo odvraćanja, bar cigana i narkomana.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže ugi85

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #9 poslato: 16. Apr, 2017. 07:30 »
Postoje heksagonalni sigurnosni srafovi na koje pasuje kapica. Takve ima Fabia 1.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže joca 58

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #10 poslato: 16. Apr, 2017. 18:55 »
Ja sm pokusavao da nadjem kapicu (okrugla glava) i nisam uspeo.Odustao sam pa izgleda kao na slici koju je Klusko postavii,vidi se i vise me ne nervira.Navikao sam da je tako.
  • Vozi: yeti 2011 1,2 DSG expiriens

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #11 poslato: 16. Apr, 2017. 22:21 »
Ima raznih sigurnosnih , imam oko 5 6 paketa svi razliciti , neki su i simpaticni , a neki odvratni . Ali slazem se da je bolje da se vide i da se ne pokrivaju :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Karlheinz

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #12 poslato: 20. Apr, 2017. 23:19 »
Znaci ne moze kapica...odustajem.
Može naravno.
čak i da nađem kapicu, biće vidljivo veća.
Ne, iste je veličine.
Evo kako izgleda kod mene
Kapica za sigurnosni šraf je identičnog dizajna i veličine, osim što ima okruglo telo koje se navlači na taj okrugli šraf, dok su redovne kapice sa šestougaonim telom, kao što se vidi na slici. Bar je tako kod mene, na O2.
Filip je već to rekao, ali evo da pojasnim, mada mislim da nisam baš uspeo. :-)
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #13 poslato: 20. Apr, 2017. 23:25 »
Može naravno.Ne, iste je veličine.Kapica za sigurnosni šraf je identičnog dizajna i veličine, osim što ima okruglo telo koje se navlači na taj okrugli šraf, dok su redovne kapice sa šestougaonim telom, kao što se vidi na slici. Bar je tako kod mene, na O2.
Filip je već to rekao, ali evo da pojasnim, mada mislim da nisam baš uspeo. :-)

Vala ko ovo ne shvati taj nije za pisanje vise :D
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže batke

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #14 poslato: 21. Apr, 2017. 08:03 »
Jasno je zašto je sigurnosni sraf okrugao i kao što kolege rekoše može kapica. Ona je okrugla iznutra i šestougaona spolja. Da li je stavljati ili ne to je stvar lične odluke. Kod mene su sve kapice plastične sem za sigurnosni šraf koja je metalna pa se vidi razlika. Vidljivost sigurnosnog srafa ima svoje prednosti jer odbija lopove, ali i ima nedostatke. Svi ti srafovi imaju neki vid šifre u vidu žljebova, rupa i sl. To može da se napuni prljavštinom pa je nezgodno posle ubaciti ključ. Zato se i stavlja kapica. Pa sad ko kako voli.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"



Pretraga foruma [Google]