Autor Tema: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa  (Pročitano 28031 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže fobia24

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #270 poslato: 28. Avg, 2018. 11:47 »
Ko kupuje automobile za preprodaju, ima lepo da prođe sa ovim oktavijama. ;)

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #271 poslato: 16. Okt, 2018. 11:21 »
Колико ли је ова Škoda Octavia 2.0 TDI RS DSG коштала нова? Има ли неко старе цјеновнике? :) Генерално, шта мислите о овој понуди?

Van mreže -nebojsa-

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #272 poslato: 16. Okt, 2018. 12:09 »
Mislim da je previse 20000. Nek' je RS i sto puta, 3 ili jos malo 4 godine stara Octavija RS TDI za 20000 je mnogo; nova RS TDI nedavno kostala 27000. Dok je bila u ponudi pre WLTPa. Nova RS TDI je u cenovniku 28000.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #273 poslato: 16. Okt, 2018. 12:20 »
Зато сам и питао, јер имам два различита угла посматрања. С једне стране бих се сложио с тобом, али треба имати у виду да тих 3 године нису превише битан фактор колико то да је апсолутно позната историја и мизерна километража...за некога ко би је дуже возио чини ми се да је солидна понуда. Наравно, покушати спустити цијену у директним преговорима. Нове RS нема у цјеновнику; јесте то била цијена од око 27.000 али без икакве додатне опреме, а ова има нешто додатака и два сета гума, и то је солидна цифра која се не може занемарити. Опет, 30-ак % нижа цијена за 3 године је мало...а онда опет и оно да добар примјерак свакако мора коштати нешто више од просјека у огласима...итд. итд.  :)

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #274 poslato: 16. Okt, 2018. 12:37 »
Колико ли је ова Škoda Octavia 2.0 TDI RS DSG коштала нова? Има ли неко старе цјеновнике? :) Генерално, шта мислите о овој понуди?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Maksimus

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #275 poslato: 16. Okt, 2018. 14:13 »
Treba uzeti u obzir da je to cena na oglasu,a one su po pravilu vece od cene za koju se auto proda.
Ova je kostala ne verujem preko nekih 28k nova,ima dodatne opreme,pocetna je bila oko 26,neki popust i to taman dodje na to.
Kad pogledas da za 23800 ima nova tdi manuelni menjac to jeste skupo,medjutim ako pogledas da je to tdi sa dsg menjacem(ko taj paket zeli) i da je realno da ce je dati za 19(a mozda i ispod) i to izadje bar 7k manje od nove-to je vec osetna usteda(i to bez racunanja dodatne opreme).

Jeste 2015 godiste medjutim presla je svega 22 hiljade stoga se ne moze zamerati procentualno manji pad vrednosti nego sto je to uobicajeno za 3 godine star automobil(koji bi trebao da ima bar nekih 70tak hiljada na satu).

Van mreže fobia24

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #276 poslato: 16. Okt, 2018. 18:14 »
Ovaj koliko je vozio mogao je komotno uzeti 2.0 benzin RS. Stvarno ko nova, cena jeste jača, ali ako misli da proda, spustiće.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #277 poslato: 02. Nov, 2018. 10:41 »
Има ли неко нешто да прокоментарише за овај ауто? Колега хоће да купи, па да му помогнем...рекао сам му основно што сам знао о Супербу те генерације, али ме интересују запажања за конкретан примјерак? ;)

Van mreže DarkoSkoda

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #278 poslato: 02. Nov, 2018. 14:10 »
Ja jedino sto sam nasao da nedostaje na gepek vratima ispod skodinog znaka SUPERB i u donjem desnom cosku TDI,postoji mogucnost da je nesto farbano.Verujem da ako je i bilo nekih radova uradjeno na profesionalnom nivou..Ostalo je sve skroz korektno,enterijer odlican,kilomtraza prava.Iako je 2010 ovo PD motor sa slovnom oznakom BMP:jedna bregasta,bosch dizne,DPF,sto uz redovno odrzavanje moze dosta da posluzi.Nek je sa srecom kupovina. ;) ;) :) :) bravo2 bravo2 :RR) :RR) :bravo: :bravo:
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9tdi 2011 Elegance

Van mreže slobodanalex

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #279 poslato: 02. Nov, 2018. 15:26 »
Auto za Belgijsko trziste, nema servisnu istoriju.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #280 poslato: 02. Nov, 2018. 16:29 »
Да, да, Белгија а преко Њемачке је ушао код нас, то сам му већ рекао. Мотор је ваљда један од најпоузданијих 2.0 PD (8v, једна брегаста, Bosch дизне), као што и Дарко рече, само не знам откуд ти то да је километража права, на основу чега? Питао сам да видим уочава ли неко нешто јер је при првом сусрету власник рекао да ауто не може на контролу негдје по граду него да мајстор дође, што ми је аутоматски сумњиво. Ићи ће поново да види и тражиће преглед у овлашћеном, па ако господин биде имао нешто против јасно је да нешто муља, не знам други разлог због ког не би дозволио. Он је одушевљен аутом уживо, одлично иде, јако лијепо изгледа, што се и види на сликама. Не знам да ли је  поручивање ставке “без ознаке мотора” укључивало и то да нема ознаку модела, рећи ћу ми да обрати пажњу и на то... Хвала колеге


Sent from my iPhone 8 Plus

Van mreže bugarin

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #281 poslato: 02. Nov, 2018. 17:03 »
Jovane, evo nekoliko stavki za razmisljanje:

1. Autocacak radi reeksport za Belgiju, neko jednom rece cak i da je diler tamo.
2. Belgijanci imaju abnormalna odbijanja poreza za sluzbene automobile. I imace ih do 2020te. Toliko velike da se kompanijama vise isplati da daju zaposlenima sluzbeni auto nego povisicu. Pritom, Belgija je negde proglasena za najopasniju zemlju za voznju. Ne znam iz kog razloga ali je tako.
3. Vozila koja jedan drugi domaci diler reeksportuje za Belgiju i jos par zemalja idu na Lizing kuce.

Dakle sve ovo govori da je auto 99% bio sluzbeni. A kao takav od 2010-te presao je bar 500.000km.
Cenu uopste ne pominjem jer je u rangu ostalih.
A to sto ima Nemacki TIF........... TIF nije nista drugo do obican tehnicki pregled vozila. Ne dokazuje ni originalnost kilometraze, ni istoriju vozila. Dokazuje samo da je vozilo tehnicki ispravno za voznju.
Na kraju krajeva, broj sasije pa na proveru po broju.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #282 poslato: 02. Nov, 2018. 19:14 »
Јако занимљиво...браво за информације
Нема шта да се провјери, по броју шасије сам већ добио податке о поријеклу, опреми итд. а сервисна историја не постоји, тј. не могу наши да виде возила која су евентуално одржавана у мрежи овлашћених сервиса у другој земљи...вјероватно је са новијим аутомобилима и ел. сервисним књижицама другачије. Ма какви папирићи из Њемачке, то не служи ничему, јасно је...лијепо му смањили километражу, убацили у Њемачку ко зна којим системом, отишли на технички, узели zoll табле па на точковима у трећу земљу за продају - реална прича као и та да га је возио један власник који га је мазио и пазио, или чувена баба до пијаце

Пренијећу му запажања, нека проба са детаљном контролом у овлашћеном, ако газда одбија нека се поздрави са господином


Sent from my iPhone 8 Plus

Van mreže bugarin

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #283 poslato: 02. Nov, 2018. 19:36 »
а сервисна историја не постоји, тј. не могу наши да виде возила која су евентуално одржавана у мрежи овлашћених сервиса у другој земљи..

To i meni pricali, al ima jedan Mica koji radi kod Cirinca............................ iskopao mi covek istoriju od italijana :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže DarkoSkoda

Odg: ŠKODE i DELOVI sa domaćih/stranih oglasa
« Odgovor #284 poslato: 02. Nov, 2018. 19:40 »
Ako idem takvim razmisljanjem onda je najbolje kupiti nov auto ili kupiti kod nas od proverenog dilera,a ne rizikovati i kupovati sumnjivo..Sigurno ne daje da se tera kod majstora auto jer je na coll tablama koje su istekle.Ja sam imao prilike da gledam jednu octaviu pre moje u istom delu grada na placu.Vlasnik placa je dozvolio da je samo upalim,dam gas krenem pola metra napred nazad,nista vise,kvacilo i to je to...Jer je bila na ime kupca,nije imala tablice,ako slucajno naleti policija kazna u najavi.Bilo je uslov da ja platim slep sluzbu da oteramo kod majstora i da proverim drugacije nikako.Ipak sam odustao od te kombinacije. wac1 wac1
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9tdi 2011 Elegance



Pretraga foruma [Google]