Autor Tema: Ugradnja xenona i projektora?  (Pročitano 6670 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nidza

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #45 poslato: 15. Jul, 2018. 08:32 »
@jabre:


projektor za xenon i projektor za halogenu sijalicu nisu isti. Nema nikakve poente da nastavljaš u smeru koji ne vodi nikud. :) Naravno da će nameski xenon projektor da radi bolje, makar i od jeftinijih tipa Morimoto, nego projektor namenjen za drugi tip sijalice!  bravo2


Fabričke xenon je šteta izbaciti ako su ispravni, bolje ih dati nekom ko se bavi ugradnjom sočiva, on će umeti da rastavi i očisti sve. On će i da vam kaže u kom stanju je reflektivna površina i zameniti projektore ako treba.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže -nebojsa-

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #46 poslato: 15. Jul, 2018. 08:35 »
Ksenon od pre 15 godina i danas nije isto. Pre 15 godina sijalice su bile losije, balasti su bili losiji, farovi nisu bili adaptivni i sl.
Napredovala je nesto tehnika valjda.
Ispravan fabricki ksenon far ne moze biti losiji od budz varijante. Mozda na prvu taj morimoto jace zasvetli; ali pogledaj negde oblik snopa, dokle se jasno vidi, "cut off"; itd...
Morimoto bolje svetli od halogenih ili od propalih ksenona; to je sigurno.
To sto povade fabricka sociva iz farova MB,Audi,BMW i sl. vozila sa "samo" 170000 km; govori o vise stvari; stanju tih vozila, po'abanosti vozila (iako ih je vozila baba i deda sto je imao kracu desnu nogu  :B=) ) i farova; i na kraju o stedljivosti vlasnika. Morimoto 100€, a nov far 200, 300,...  :)
I to je na kraju u redu, popravis polovno vozilo za manje novca a povratis funkcionalnost.
Ali kako nema opipljivih argumenata da je to bolje od fabrike, ispadne da to samo vlasnik sebe tesi...
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže jabre

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #47 poslato: 14. Avg, 2018. 17:37 »
Jel ubacivao neko od vas led sijalice u mk1 oktaviju? Ne znam kako da rešim poklopce, ne seču mi se originalni.... a nisu okrugli pa da nešto budžim...... za sad vozim brz poklopaca ali moram da smislim nešto do kraja leta jer će da ulazi prašina i da kondenzuje zimi..... dajte neki predlog?

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Na mreži hakkler

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #48 poslato: 14. Avg, 2018. 23:18 »
Daj ne kemijaj sa nečim što ne ide i nije predviđeno za to.

Kolega Marjanke ti prodaje oem xenone..i dalje nema.

Prva pomoć su ti osram unlimited ili laser varijanta halogenih H4..

Sve ostalo je selo kombinacija..gdje smetaš ostalim suvozačima koji ti dolaze u susret bilo sa čajna shit xenonom hid ili sad po novom led varijanta..a kolko vidim/čitam i tehnička ispravnost je i kod vas došla na neki drugi nivo.

Van mreže jabre

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #49 poslato: 10. Sep, 2018. 22:37 »
Drugari koje su cene u Srbiji za osram nb laser i unlimited? Našao sam u Mk h7/h1 za 850 din komad i h4 za 1080 din komad.... ovde sam jedino našao na kupujemprodajem 3k par ali nekad tu zna da bude skuplje nego po hipermarketima ili prodavnicama autodelova.... ima li ko info?

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Van mreže jabre

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #50 poslato: 14. Sep, 2018. 17:02 »
Jesi video ili vozio nekad auto sa ovim morimoto projektorima.... ja sam poslednjih 7-8 godina.... nisam imao autonivelaciju ali sam ih tako nameštao da čim sam natovaren malo obaram snop i za to vreme ne sećam se da mi je neko blicnuo (osim kad ima panduri s radarom)... kao što mi je bitno da se meni vidi dobro tako mi je bitno i da ne smetam vozačima koji mi dolaze u susret i testirao sam mnogo puta kako izgleda kad moj auto naiđe s drugarima veruj mi ne primetiš kao kad naiđu ovi s varijantom xenon/far bez sočiva.....

Koliko god da je taj fabrički far dobar jbg sigurno je 10x skuplji od projektora.... plus što nemam ovde ko ni da sve to poveže.... a i za 15-20 god koliko je star morala je bar malo da matira reflektujuća površina unutra i nema šanse da svetli kao ovaj kinez....
Razmišljao sam i o toj varijanti i kad budem u malo boljoj finansijskoj situaciji uzeću fabričke xenon farove i nosim sočiva na restauraciju znam gde rade odlično....

Za sad mi je najjeftinija i najzahvalnija varijanta cena/kvalitet morimoto 35e projektor +4300 xenoni, a ostalo imam već sve.... samo da nađem vreme da nekako otvorim farove..... pa ubacujem slike.....

Jbg imao sam neke planove što se estetike tiče, ali finansije u ovom momentu igraju najveću ulogu nažalost jer nemam trenutno stalan posao pa moram da balansiram

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Na mreži hakkler

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #51 poslato: 16. Sep, 2018. 21:37 »
Jesam..vozio i vidio kako svjetle. Bolje od halogenih..DA.
 Odrezan snop kao kocka..stepenica.. DA.

 Ne smetaju i ne blješte ostalim u prometu ako podesiš snop kako treba..DA.

Da li su legalni u prometu? NE !!!

Da li ih možeš atestirat kao "nova glavna svjetla u halogenom faru" da budeš legalan i tehnički ispravan za policiju i ekipu sa tehničkog pregleda?  NE !!!
 (bar u HR je tako)

THE END

Van mreže BrRista

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #52 poslato: 06. Avg, 2020. 14:40 »
Odvezao sam Scauta kod majstora da pogleda farove. Kaze da je izgorelo socivo xenona. Ostalo je sve ispravno ( cak sam kupio i nove sijalice zbog loseg svetla (Osram original xenarc d1s sijalice)). Nagradno pitanje - ima li da se kupi novo zamensko socivo ili da trazim ceo far negde?
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Na mreži AcoSk

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #53 poslato: 06. Avg, 2020. 17:03 »
Socivo oba fara?
Koje god je auto?

Van mreže BrRista

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #54 poslato: 06. Avg, 2020. 19:37 »
2008 skoda octavia scaut. Fabricki ksenoni.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Na mreži DonKihot

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #55 poslato: 06. Avg, 2020. 21:19 »
Verovatno ima da se nadje sočivo...ali mislim da ga nije lako zameniti. Ne znam da li može ikako da se izvadi osim da se rasklapa far, tj skida staklo...
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži AcoSk

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #56 poslato: 06. Avg, 2020. 21:34 »
Mora da skida staklo tj. plastika
@BrRista, imam jedan projektor, saljem ti slike u pp da vidis odgovara li ti

Van mreže BrRista

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #57 poslato: 06. Avg, 2020. 21:55 »
Majstor sa tim petlja. Rekao sam mu da pokusa da nabavi nove.
Nije mi hitno, skoda se bas retko vozi nocu. Promenio sam auto davno,  scaut se najvise vozi zimi.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Van mreže BrRista

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #58 poslato: 04. Sep, 2020. 06:45 »
Majstor me iskuliro. Mozete li da mi preporucite neki servis, da im posaljem farove da zamene projektore i isporliraju farove?
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Ugradnja xenona i projektora?
« Odgovor #59 poslato: 04. Sep, 2020. 08:52 »
Bane Juhica Beograd 064 1745 011

Odlican majstor!
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket



Pretraga foruma [Google]