Autor Tema: Navigacija, update, mape...  (Pročitano 38700 puta)

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži AleksandarAca

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #270 poslato: 31. Jul, 2022. 18:42 »
Trebalo bi da odes na info postojecih mapa, tu bi negde trebalo da ima opcija update i onda ce povuci sa flasha.
Nesto na ovaj fazon...

Na mreži vojkan85

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #271 poslato: 31. Jul, 2022. 18:52 »
Tako bi trebalo ali ovde nema te opcije nikako. Auto inace sam radi online update-e, ima u sebi esim, poveze se ne znam ni ja kako na net jer pise da nema data plan-a. Ici ce u servis pa neka oni odrade sve.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže fobia24

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #272 poslato: 31. Jul, 2022. 20:07 »
Koliko znam esim u skodi nema internet vec vuce internet sa telefona. Tako da mora biti povezan sa telefonom.

Na mreži vojkan85

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #273 poslato: 31. Jul, 2022. 20:12 »
Mozes da pravis data plan ako si primary driver.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži zoranius

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #274 poslato: 05. Avg, 2022. 12:30 »
Nove mape nisam uspeo da snimim na karticu od 16gb i uz brisanje nepotrebnih jezika. Naručio sam sa Alija Sd karticu 32gb sa mapama pa ću da vidim da li i kako radi.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži zoranius

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #275 poslato: 26. Avg, 2022. 08:11 »
Informacija ako nekom bude trebalo, stigla mi je kartica sa Alija, na njoj je karta 18.10 koja radi. Na njoj je čak i nalepnica Škoda sa kataloškim brojem. Snimio sam 19.10 koju sam skinuo sa Volkswagen sajta i radi. Plaćena je nešto preko 20e i stigla je za rekordnih 20 dana.  Koliko sam uspeo da vidim nije ubačen deo oko Čačka auto puta. Ne znam šta je drugo promenjeno.
Generalno pored Android auta i navigacija koje rade na njemu (Google maps, HereGo, Sygic, TomTom AmiGo) fabrička je beskorisna jer ima mnogo manje detalja nego nabrojane, ređe se ažurira i samo ažuriranje je prilično mučno, tako da mislim da nema potrebe davati pare za nju. Samo Bolero sa Android autom.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #276 poslato: 26. Avg, 2022. 15:10 »
Ne bih se slozio sa tobom. Google maps nekoliko puta me je izgubio "in the middle of nowhere". Update na nekoliko mesta koji su kriticna godinama i na google ostajali su ne "update-ovane" i kada dodje auto tamo jednostavno se izgubi.Moje iskustvo i google maps se slicno update-ju kako i fabricne. Trece, ne svako kada putuje ima mobilni internet. Recimo ja kada bih/sam krenuo iz MKD prema DE, ja nemam internet ni za SRB ni za Madjarsku, ni za AT, ni za DE. Vecinom te mape traze da imas internet.Nikada me fabricna navigacija nije izgubila sem dva puta u Bec al to je druga prica.(brzo me vratila zatim na pravi put). Da ne govorimo za opciju traffic u DE kada besplatno imas info sta se desava i na putu koji treba da prodjes.(sobracajka, neki zastoj i sl) Recimo bio je neki zastoj na autobanu zbog saobracajne nesrece i navigacija je smenila rutu niz neka sela da bih zaobisao cekanje. Mozda postoji to i kod druge online navigacije ali nikako free navigacije. Tako da fabricna mozda nije najlepsa ali sasvim dobro vrsi svoj posao.
  • Vozi: Superb

Na mreži wkobre

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #277 poslato: 26. Avg, 2022. 17:48 »
@Super 20 Google mape se mogu skinuti pre puta na uređaj (telefon/tablet/nešto treće) tako da rade potpuno offline. Naravno mana je što nema saobraćaj uživo ukoliko ima neki zastoj ili slično kako bi promenio rutu.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži vojkan85

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #278 poslato: 26. Avg, 2022. 23:00 »
Jedine mape koje ičemu valjaju u auto industriji su na Mercedesu. Ostalo je manje više presipanje iz šupljeg u prazno. Gogole maps nema premca jer se redovno rade sva ažuriranja.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #279 poslato: 29. Avg, 2022. 14:42 »
@Super 20 Google mape se mogu skinuti pre puta na uređaj (telefon/tablet/nešto treće) tako da rade potpuno offline. Naravno mana je što nema saobraćaj uživo ukoliko ima neki zastoj ili slično kako bi promenio rutu.

Znam da se moze skinuti mapa ali cesto puta zna da se navigacija "zbuni" i da joj treba internet da se "osvezi". Mercedes ima najlepse i najprakticnije mape/ navigacija. Ne slazem se da se Google map najvise azuriraju. Godinama kada sam putovao prema Lefkadi preko Bitola bilo je jedno kljucno mesto (u Grckoj) gde ti je vise nego bila potrebna navigacija i godinama nije bila azurirana. Dodjes tamo i cudis se gde treba da ides, srecom pa sam naucio nakon prve god lutanja. Da ne govorim koliko puta me Google map uputio na nepostojeci put/objekte. Trazis nesto da pojedes, nadjes neki restoran, Google te otera u neku vukojebinu, polomis auto i shvatis da tamo ne postoji /niti je ikada postojao restoran. Ja imam veoma loso iskustvo sa Google map. Ako cemo za ne fabricne mape navigacije onda imam pozitivno iskustvo sa iGo.
  • Vozi: Superb

Na mreži wkobre

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #280 poslato: 31. Avg, 2022. 09:19 »
Trazis nesto da pojedes, nadjes neki restoran, Google te otera u neku vukojebinu, polomis auto i shvatis da tamo ne postoji /niti je ikada postojao restoran.

Ahahaahah to mi se skoro desilo!
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže dsnssc

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #281 poslato: 21. Jan, 2023. 21:59 »
Da li je neko radio zadnji update na Superbu 3 FL, u skorije vreme?
Konkretno, kad na update portalu se vidi da su izbacene nove mape 45/2022. Prethodno su bile, cini mi se 25/2022. Download-ovao, ispratio upustvo, stavio flash u USB C port i ništa. Ja ni ne vidim da imam negde u meniju da pokrenem update.
Pri tome, iskljucujem mogucnost da sam nešto zeznuo u samom tom procesu snimanja na USB jer je to ono što znam da radim  :-X

Ista stvar sa logoima radio stanica, npr TDI radio ima logo ali se ne prikazuje uopste. Snimim to na USB, otvorim kao fotke i vidi se. Ali da ga setujem u samom meniju od radija - ne moze.






« Poslednja izmena: 21. Jan, 2023. 22:05 dsnssc »
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 4x4

Na mreži wkobre

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #282 poslato: 22. Jan, 2023. 08:21 »
Ako se dobro sećam, format USB-a mora biti FAT32, NTFS neće da prepozna.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže dsnssc

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #283 poslato: 22. Jan, 2023. 10:11 »
Ako se dobro sećam, format USB-a mora biti FAT32, NTFS neće da prepozna.

Formatirana kartica sa exFAT, kao u uputstvu.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 4x4

Van mreže fobia24

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #284 poslato: 22. Jan, 2023. 16:18 »
@dsnssc To ni kod mene na Columbusu ne radi na O4 2021. Nema nigde opcije pokretanja update-a u meniu. Kada na sajtu skode ukucam broj sasije ima novih mapa i isto sam radio kao i ti. Ili se update pokrece automatski online kao za softver uredjaja ili se radi u servisu.



Pretraga foruma [Google]