Autor Tema: Navigacija, update, mape...  (Pročitano 38575 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Super 20Započeo temu

Navigacija, update, mape...
« poslato: 21. Avg, 2017. 11:47 »
 @ Mape izlaze dva puta godišnje i sam sam ih menjao. Malo mi jeste bila frka prvi put pošto moraš da obrišeš njihovu originalnu SD karticu (na drugoj neće da radi) i da na nju snimiš fajlove. Trebalo bi da imam 3 godine besplatog update mapa, a posle se valjda plaća. Mape su dosta precizne, u principu je u pitanju Here Maps pa ako imaš njihov softver na telefonu znaš kakve su mape. Ja sam bio oduševljen kad sam po Nemačkoj vozio pošto navigacija koristi Traffic podatke (TMC) pa prikazuje obaveštenja kad je neki put zatvoren, kad je gužva, radovi itd… i pravi rutu i zavisnosti od toga. Bilo mi je recimo čudno što me šalje van autoputa ako mu je stavljena najbrža ruta, međutim kad sam video kakva je gužva na autoputu bilo mi je jasno zbog čega to radi. Ima recimo i foru da kad si na rezervi da te sam pita da li hoćeš da ti nađe najbližu pumpu. Isto, bio sam jako zadovoljan kako navigacija dobro radi i kad nema vidljivosti satelita (u tunelu, ili garaži).

Imam isti Superb sa 99% istu opremu. Moj je 2016 godine proizvodnje i od kad sam ga kupio mape su te. Na prvi servis pitao sam za nadgradbu mape i rekli su mi da je to-to i kada budu imali nesto novo ubacice kod mene. Medjutim i na drugim forumima kao i ti vidim da ste radili update mape. Pokusavao sam na novu karticu i nisam uspeo. I meni je malo strah ukoliko obrisem orginalnu karticu pa da ne nesto ne bude u redu pa da treba da placam doosta para u servis da bi dobio nova i sl. Sa obzirom da su kod mene mape jos od pocetka 2016 hteo bi da ih promenim. Jel bi mogao ti da mi kazes koju si proceduru koristio da bi "abdejtovao" mape. Formatirao si oginalnu sd karticu pa si na nju daunlodirao? Ili kako? Direktno mislim da nije moguce vec da se treba obrisati?
  • Vozi: Superb

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #1 poslato: 23. Avg, 2017. 09:34 »
Znam da sam pisao proceduru pre godinu-dve, ali izgleda ne na ovom forumu. Evo copy paste moje poruke sa tog foruma:

Uradio sam ažuriranje mapa pošto su pre par dana izašle nove (ECE 2016) na http://updateportal.skoda-auto.com

Pošto sam potrošio ceo dan i bespotrebno kupio novu SD karticu jedna informacija koja će možda uštedeti vreme i novac za one koje budu hteli da rade ovo sami: Update radi jedino ako se snimi na originalnu SD karticu na kojoj su vam došle mape kad ste kupili auto. Druge kartice neće raditi. To znači da morate izbrisati podatke sa originalne kartice (znam i meni je stala knedla u grlu iako sam napravio backup) i na nju raspakovati fajl koji downloadujete sa update sajta! Naravno, prvo je otključajte preko jezička sa strane.
Iako u uputstvu na sajtu pominju karticu od 32 GB a originalna kartica je od 16 GB, za sada je ona dovoljna pošto nove mape zauzimaju oko 15.81 GB.

Snimljenu karticu samo ubacite u odgovarajući slot i nakon par desetina sekundi provera, nove mape će biti učitate.

Ovo sve važi za Amudsen navigaciju. Kod Columbusa se valjda mape prebacuju na HD, pa proces ide drugačije.
  • Vozi: Skoda Superb MK3

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #2 poslato: 23. Avg, 2017. 09:37 »
Btw, sad je verzija ECE 2017/2018, nesto je manja posto je razbijena na dva fajla. Ja uvek downloadujem ovaj od 12 GB. Inace, dva puta godisnje radim ovu proceduru (volim da azuriram mape cim izadju) tako da nemoj da se plasis za karticu. U krajnjem slucaju iskopiraj sadrzaj negde u backup.
  • Vozi: Skoda Superb MK3

Van mreže nidza

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #3 poslato: 23. Avg, 2017. 11:21 »
Tako je, kartica ima CID u kojoj je upisan poseban custom kod koji Amundsen (odnosno Columbus) očekuje. Mogu iz Kine na veliko da se naruče kartice sa tim kodom, prazne, a postoje i kartice kod kojih je moguće to menjati. Trenutno od novih kartica ne postoji ništa gde to može na lak način da se reši, do skoro su određene serije Samsung kartica mogle iz Lunuxa sa PCIe SD čitačem da se modifikuju.

Istražio sam sve opcije kako bih napravio rezervnu karticu, ali iako je procedura u principu jednostavna, nije tako lako doći do adekvatne kartice. Problem kod Kineza je što moraju na veliko da se naruče, a koji će mi đavo 100 komada SD kartica. Ako bude postojala neka veća tražnja, možemo da rizikujemo i naručimo. 99% će moći da se napravi.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #4 poslato: 23. Avg, 2017. 11:56 »
Nista onda...mecka strav mene ne  :B=) Idem do auta da uzmem orginal karticu,presnimicu je na kompjuter i na drugu SD karticu koju sam verovatno kao i ti kupio bezveze i brisem orginalni i tamo download-iram nove mape pa sta bude. Nadam se da cu uspeti hvala na savet.

* I ja sam razmisljao koji je cilj kupovati fabricku navigaciju ukoliko se ne moze update raditi na mape.
« Poslednja izmena: 23. Avg, 2017. 12:03 Super 20 »
  • Vozi: Superb

Van mreže Super 20Započeo temu

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #5 poslato: 23. Avg, 2017. 18:14 »
Hvala Dejank na savetu uspeo sam da uradim update mape koje su bila od 2016god. :RR)  Malo sam imao neke greske tipa pokusao sam da spustim mape na sd iako sam lepo procitao da to treba prvo na kompjuter. Pa jos jedan pokusaj i zavrsio sam posao... Svejedno imas pivo od mene za savet. Ako te put vodi kroz MKD-prema Grcku ili Ohrid-castim pice. Pozdrav
  • Vozi: Superb

Van mreže Sirius

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #6 poslato: 26. Avg, 2017. 08:29 »
Pozdrav ,da li ima nacina da se update "skine" sa updateportal.skoda bez instaliranja download sofware-a .Imam kompanijski comp. na kojem se ne moze nista instalirati.
  • Vozi: Superb 2.0 190 DSG 2016 Style

Van mreže nidza

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #7 poslato: 26. Avg, 2017. 16:31 »
Ne instalira se ništa, slobodno skini fajl.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Milan 1

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #8 poslato: 10. Nov, 2017. 23:21 »
Da li neko ima mape za navigaciju Columbus za 2017 godinu, posto na zvanicnom sajtu Skode nedaju da se downloaduje za moj superb. Ili mozda da mi posalje broj sasije od superba za koji se moze skinuti mape?
Poz. :B=)

Van mreže nidza

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #9 poslato: 11. Nov, 2017. 00:00 »
Ne shvatam kako ti ne da da skineš mape? Možda je samo portal u problemu privremeno. Normalno bi trebalo po broju tvoje šasije da ti prikaže mape za odgovarajući uređaj koji imaš na automobilu.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Milan 1

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #10 poslato: 11. Nov, 2017. 00:20 »
Mislim da se radi o tome da proizvodnja pre 2015. godine nije podrzana preuzimanje mapa preko web strane Skode. Oni posalju poruku, kada ukucam broj sasije, da se obratim zvanicnim dilerima za mape. Kada se obratim dilerima, oni me dobronamerno posavetuju da kupim preko malih oglasa mape, posto je jako komplikovano naruciti nove mape redovnim putem. Zato sam mislio da uzmem mape od nekog ko je uspeo da downloaduje, ili sam da skinem mape preko broja sasije automobila koji dobija pristupp za skidanje mapa. Poz.

Van mreže slobodanalex

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #11 poslato: 11. Nov, 2017. 09:44 »
Ako je u pitanju Superb 2, nije moguce preuzimanje. Preuzimanje  je islo dok nije izasao Superb 3. Izgleda da je moguce samo za aktuelne modele...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Milan 1

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #12 poslato: 11. Nov, 2017. 09:50 »
Izgleda da sam I ja to shvatio, pa sada tragam za aktuelnim modelom da skinem mape I  instalisem na superb II. Ako neko moze da pomogne, bio bih zahvalan. Poz.

Van mreže nidza

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #13 poslato: 11. Nov, 2017. 11:19 »
Kakva besmislica. Probaj da nađeš likove na briskoda forumu. Oni su dosta informativni po tom pitanju.

Iste su mape kao i za VW uređaje iz te generacije, nađi koji je model ogledalo tvog uređaja i baci se u pretragu mapa.

Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže slobodanalex

  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue



Pretraga foruma [Google]