Autor Tema: Voda ispod patosnice?  (Pročitano 51603 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #15 poslato: 02. Okt, 2013. 15:34 »
Da skines taj lim nista prostije, mislim da ga drzi 6 ili 8 srafova. Skida se za 5 minuta, ali pre toga proveri dal voda prolazi tamo gde sam ti opisao. Ako prolazi, skidas lim, mozda ces trebati malo jace povuci da bi ga odvojio. Lim na mestu gde se spaja sa sasijom ima gumeni dihtung koji vremenom propadne,stvrdne i tuda voda prolazi do motornog prostora, izvadis je celu i sve ocistis, silikon u ruke napunis zljeb i vratis lim. Jako bitna sitnica, kabal koji ide do kompa, on prolazi pored motora od brisaca, sve oko tog kabla dobro silikonisi,pa vrati lim, ako ne stavis silikon oko tog kabla, voda ce ti ponovo proci i nista nisi uradio. (jedan nas clan nije to uradio kad sam mu rekao, pa je sve morao ponovo).

Mogli bi moderatori da teme poput, ulaska vode u kabinu, klime i slicno da stave u lepljive, jer ovo su neke stvari koje se dogadjaju na 80% skoda. Ovakve teme treba da su uvek vidljive.

Pozz
danas sam vidio da voda ulazi u motorni prostor, ispod kompa kuda prolazi onaj kabal sa puno žica.
svaka čast na pomoći. za vikend idem u akciju pa ću napisat kako je sve ispalo, nabacit ću koju sliku da forumaši vide šta je u pitanju. malo ću na ETKA-i pogledat kako se skida taj lim.:-)

pozzzzzzzzz

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #16 poslato: 03. Okt, 2013. 18:28 »
evo na šao sam na webu slike kako izgleda prostor ispod brisača Škode Fabije MK1. Nadam se da će pomoći ljudima da riješe prblem sa ulaskom vode u motorni prostor, pa dalje u kabinu, a onda na pod.

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #17 poslato: 03. Okt, 2013. 18:58 »
nadam se da će i ova slika nekome od forumaša pomoći da se riješi vode u kabini. kod mene na zaokruženom dijelu voda ulazi u motorni prostor pa dalje u kabinu.
« Poslednja izmena: 03. Okt, 2013. 19:10 brano20 »

Van mreže olajkris

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #18 poslato: 03. Okt, 2013. 19:02 »
nadam se da će i ova slika nekome od forumaša pomoći da se riješi vode u kabini. kod mene na zaokruženom dijelu voda ulazi u motorni prostor pa dalje u kabinu.

Cak se vidi da je prljavo kuda voda curi...

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #19 poslato: 03. Okt, 2013. 19:28 »
evo još jedna slika "water box-a" iz ETKE za škodu fabiju MK1 za borbu protiv vode u kabini ;)

Van mreže tasa

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #20 poslato: 03. Okt, 2013. 19:52 »
Ovaj deo gume koji ide oko kablova dobro namazati, jer ako se ne namaze, tu ce podlivati i onda ide svojim tokom do kabine, malo je pipav posao ali resava stvar. ;)
generalno fabije imaju te dve slabe tacke, pustanje vode na vratima, i ovde, pa onda sta da vam kazem, na mazanje 8)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #21 poslato: 03. Okt, 2013. 19:57 »
Ovaj deo gume koji ide oko kablova dobro namazati, jer ako se ne namaze, tu ce podlivati i onda ide svojim tokom do kabine, malo je pipav posao ali resava stvar. ;)
generalno fabije imaju te dve slabe tacke, pustanje vode na vratima, i ovde, pa onda sta da vam kazem, na mazanje 8)

druže nadam se da sam i ja nekome pomogao ovim slikama kao što si ti meni pomogao da otkrijem problem, puno ti hvala.
kako sam primjetio na forumu je prava ekipa koja hoće pomoći.

svaka čast :-)))

Van mreže vlada320

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #22 poslato: 08. Okt, 2013. 22:19 »
Danas sam pokusao da resim problem mokrih tapacirunga zadnjih vrata na Fabiji mk1 po uputstvu sa videa koji je postavio Pedja, s tim da sam dodatno zalepio najlone preko gotovo cele unutrasnje strane tapacirunga.
Silikon sam stavio sa donje strane, kako je i opisano i ako nisam shvatio cemu on sluzi, jer ce se voda ponovo slivati u taj dzep od silikona i prelivati preko, jer nema kuda da se vrati nazad u unutrasnjost vrata i izadje napolje kroz one rupice na dnu vrata. Kasnije sam ponovo pogledao video i shvatio da je covek izbusio dodatnu rupu u dnu tog dzepa od silikona, jer te rupe nema kod mene na vratima.
I tako, verovatno cu morati sve ponovo da skidam. Najloni ce spreciti vlazenje tapacirunga, ali ce se voda slivati na keder gumu vrata i ulaziti unutra. Jos kada se sve to u vratima pobudjavi, bice super, jer i sanitarni silikon koji sam stavio vremenom uhvati budj.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže vlada320

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #23 poslato: 08. Okt, 2013. 22:43 »
Sorry, sada sam pogledao video gde covek na beloj Fabiji pokazuje kako i gde staviti silikon na zadnja vrata, pa sam ukapirao. Na postavljenom videu je auto sive boje, isto kao i unutrasnji panel vrata, a sve vec umazano silikonom, pa nisam dobro video. A cudno mi je bilo i da se sa unutrasnjeg aluminijumskog panela sliva voda, jer je on uvucen u vrata.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #24 poslato: 15. Okt, 2013. 15:16 »
evo mene opet u vezi prokišnjavanja Fabije i mokrog poda.
sredio sam ponovo vrta silikonom, očistio ponovo odvode vode ispod šajbe, sredio silikonom spoj lima ispod brisača i oko onog snopa žica ispod kompa da voda ne ulazi u unutrašnjost motornog prostora.
sve to uradio i auto opet prokišnjava, poslije jedne jake kiše sve isto.
onda dođem na ideju da skinem plastiku sa unutarnje strane na nosaču krova na vozačevoj strani, namontiram crijevo za vodu da voda polako teče preko šajbe, nakon 10 minuta poče voda u lijevom donjem uglu šajbe ulaziti u auto, a nakon 15 minuta poče se slijevati niz blatobran sa unutrašnje strane pa dalje na pod.
opet sam uzeo silikon, dobro natrpao u taj ćošak ispod šajbe (malo je tijesno ali sam uspio) i sad više ne ulazi voda.
nadam se da će i ovaj moj način rješenja nekome od forumaša pomoći. evo jedna slikica
 :D


« Poslednja izmena: 15. Okt, 2013. 15:21 brano20 »

Van mreže brano20

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #25 poslato: 15. Okt, 2013. 15:38 »
evo još jedna slika na kojoj je označeno kuda se voda slijevala na pod. >:D

možda nekom pomogne.

Van mreže Dirty Harry

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #26 poslato: 21. Apr, 2014. 21:47 »
Pojavila mi se voda ispod vozaceve patosnice,i to je mokar samo deo kod nogu i sirine 10cm po celoj duzini pocev ispod pedala pa do sedista,nigde pored ni gore ni dole nista vise,samo taj izolovani deo.Ne radi mi zadnja prskalica,da nema mozda vehe sa tim?Ponavljam da mi nista drugo nije ni vlazno a kamolk mokro,ni stub gde je odmor za levu nogu,ni tapacirung kod vrata,ni pod ispod instrument table,samo taj izolovani pojas.Molim za pomoc

Van mreže vlada320

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #27 poslato: 21. Apr, 2014. 22:25 »
Vrlo je moguće da se crevo koje provodi vodu do zadnje prskalice otkačilo na nekom od sastava i izbacuje vodu negde u kabinu. To je bar lako proveriti: napuni posudu prskalice do vrha, aktiviraj prskalicu zadnjeg brisača nekoliko puta po nekoliko sekundi, jer ce dosta tečnosti izbaciti, ako je crevo raskačeno. Zatim proveri da li je opao nivo tečnosti u posudi i ako jeste - to je to. Ako nije opao nivo - ili ne radi motorić ili je brizgaljka zapušena, a voda ulazi na drugi način.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže Dirty Harry

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #28 poslato: 22. Apr, 2014. 09:30 »
To mi deluje dosta suludo da se tu u patosu nalazi neka račva ili da se crevo nastavlja,jer je nepristupačno i mora pod da se diže. Imam račvu ispod vozačevog fara, kad se skine pod krilo nalazi se u braniku, ali ona nije nju sam već nameštao.

Van mreže Karlheinz

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #29 poslato: 22. Apr, 2014. 10:55 »
Niko i nije napisao da je račva u patosu. Prelistaj celu temu, ima nekoliko mesta na koje voda može da uđe.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]