Autor Tema: Voda ispod patosnice?  (Pročitano 51435 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže tasa

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #105 poslato: 26. Maj, 2015. 18:28 »
Tuba silikona 200 kinti, a panel od vrata hehe, ko zna koliko 100jura, ako ne i vise  ;)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže Beli82

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #106 poslato: 26. Maj, 2015. 18:52 »
A zašto bi to radio kada upravo ta guma pravi problem posle određenog vremena? Rokneš lepo silikon kao sav normalan svet i miran si. On je i dugotrajniji i elastičniji od tog kedera koji je u stvari mešavina gume i sunđera.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Na mreži bugarin

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #107 poslato: 26. Maj, 2015. 19:47 »
jos bolje resenje od silikona je recimo ceresit ft 101. koristim ga u svom poslu kao prvu pomoc pri problemima sa hidroizolacijom. za razliku od silikona, ne zahteva idealno suvu i cistu podlogu.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Lignjoslav

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #108 poslato: 26. Maj, 2015. 22:14 »
Taj panel je vec jednom skidan kada je zamenjan prozor, ali nije vracen kako treba, tj. jednim delom ne naleze lepo na vrata i tu prolazi voda. Probao sam da zatvorim silikonom ali nije pomoglo jer je zazor isuvise veliki. Plan mi je da skinem panel kako bih video u sta udara (posto se spolja ne vidi), ako je deformisan onda da ga celog zamenim.

Takodje, prozor na tim vratima je opet poceo sporije da se spusta/podize, skidanjem panela cu imati bolji pristup nosacima i kederu koje planiram da podmazem.

Evo kako izgleda zazor






  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže Beli82

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #109 poslato: 26. Maj, 2015. 22:37 »
prva varijanta je da ispeglaš panel i zatvoriš tankim slojem silikona, a druga je da staviš više silikona sve dok ne zatvoriš zazor.  :RR)
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže Lignjoslav

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #110 poslato: 27. Maj, 2015. 10:53 »
Panel ne mogu da ispravim dok je na vratima, udara u nesto pozadi, spolja se ne sta je u pitanju. Vec sam probao sa viskom silikona, ali je opet popustilo.

U svakom slucaju skidam panel, ne bi trebalo da imam puno problema, nasao sam dovoljno informacija na nasem forumu, briskodi i Skoda workshop manuals.

  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže Beli82

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #111 poslato: 27. Maj, 2015. 23:00 »
Kuku, pa nisam ni mislio da ispravljaš dok je na vratima!  C:-) =))
Razbušiš nitne, skineš, vidiš gde kači, ispeglaš ga malo, vratiš i zadihtuješ silikonom. Ako ti je procurelo, znači da nisi dobro naneo silikon. Dvoljna je jedna tačkica i voda nađe sama put.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže Lignjoslav

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #112 poslato: 29. Maj, 2015. 13:57 »
Da li je moguce naruciti novu gumu koja ide izmedju limenog panela i vrata

Ne moze, bio danas do ovlascenog da proverim.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže tasa

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #113 poslato: 29. Maj, 2015. 18:11 »
Tebi je neko taj lim momacki pokrivio, a sve mi se cini da nije mogao da odlepi, pa potegao i pokrivio, i sad zjapi kao ludo. Probaj sa ispravljanjem pa sta bude, ako uspes odlicno, ako ne, imas po oglasima za male pare drugi. Al koji god scenario da uradis, racunaj na silikon, ne zanosi se bez njega  ;)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže pile_sale

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #114 poslato: 21. Jun, 2015. 16:24 »
Drugari da li meni neko moze da pomogne , meni curi tecnost za stakla kad ukljucim zadnju prskalicu ,tecnost pocne da curi na patosnicu negde iznad papuce za kvacilo,probao da ustanovim gde ali se nevidi,verovatno je poklo neko crevo,ali neznam kako da dodjem do tog dela na kolima,da li moze da se skoda maska ispod volana ili ne zanam.........
 wac1
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #115 poslato: 21. Jun, 2015. 16:56 »
mozda ti se otkacilo crevo ili popustilo na spoju!??Procitaj ovu temu
http://forum.skodaforum.rs/fabia-1999/prskalica-za-zadnje-staklo/msg13363/#msg13363
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže pile_sale

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #116 poslato: 22. Jun, 2015. 22:23 »
negde jeste , ali ja ne mogu da nadjem !!
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Van mreže vlada320

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #117 poslato: 22. Jun, 2015. 22:43 »
Crevo ne može tako lako da pukne, najčešće se samo otkači na nekoj račvi, ali treba je pronaći. Kod Fabije I se do te račve dolazi iz motorskog prostora i nalazi se sa leve strane do pregradnog zida, tačno iza /ispod kompjuterske jedinice motora. Prilikom aktiviranja zadnje prskalice, tečnost se tako sliva da se čini da curi negde ispod vozačevih nogu. Ne ulazi u kabinu, ali natapa izolaciju na pregradnom zidu.
Takav slučaj je bio kod mene, ali možda je (verovatno) kod Rumstera ta račva sa unutrašnje strane, čim curi unutra. U svakom slučaju, bar vlasnici Fabije da znaju da je račva iza ECU-a.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže pile_sale

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #118 poslato: 23. Jun, 2015. 20:47 »
ja sam gledao od papucice kvacila ,tacno negde pored letve volana se sliva preko nekih silnih smotanih kablova,verovatno je iznad njih,poludecu ne znam kako da skinem masku ispod volana naso sam srafove neke ali izgleda da ima i nekih zabica,moracu da se pozabavim time,do tada nema pranja prozora da jos negde nenapravim neki spoj  :-[
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Van mreže Lignjoslav

Odg: Voda ispod patosnice?
« Odgovor #119 poslato: 25. Jun, 2015. 15:34 »
Taj panel je vec jednom skidan kada je zamenjan prozor, ali nije vracen kako treba, tj. jednim delom ne naleze lepo na vrata i tu prolazi voda. Probao sam da zatvorim silikonom ali nije pomoglo jer je zazor isuvise veliki. Plan mi je da skinem panel kako bih video u sta udara (posto se spolja ne vidi), ako je deformisan onda da ga celog zamenim.

Takodje, prozor na tim vratima je opet poceo sporije da se spusta/podize, skidanjem panela cu imati bolji pristup nosacima i kederu koje planiram da podmazem.

Evo kako izgleda zazor



Uspeo sam da ispravim limeni panel, definitivno je zazor koji je postojao izmedju njega i vrata bio glavni uzrok prodora vode u kabinu posto je guma koja ide okolo jos uvek u dobrom stanju. Planiram da stavim silikon cisto preventivno pre nego sto namontiram tapacirung.

Evo kako sada izgleda

  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019



Pretraga foruma [Google]