Autor Tema: Fabia problem sa prvim paljenjem  (Pročitano 4194 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 0p3rat0rZapočeo temu

Fabia problem sa prvim paljenjem
« poslato: 15. Sep, 2013. 13:35 »
zdravo forumasi evo pocela je i fabia pomalo da zeza,problem je sa prvim paljenjem
ovo mi se desilo evo drugi puta kako sam kupio fabiu prije neka 4 mjeseca...desio se problem poslije 10 dana nakon sto je kod mene i evo danas kad sam pokusao da upalim naime nece da upali iz prve kad okrenem kljuc u bravi ,zavergla i to je to,vratim kljuc izvadim ga iz brave ponovo pokusam i upali . u voznji automobil se ponasa sasvim normalno,malo servis uradjen prije mjesec dana  . svaki dan sam u autu,ovo mi se ne desava stalno,ako neko zna u cemu je problem neka se javi,svaki prijedlog i sugestija je dobrodosao

LP  :D
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI,2002 godiste

Van mreže milosgranice

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #1 poslato: 15. Sep, 2013. 13:43 »
mozda  ti vraca gorivo iz filtera, pretpostavka, ako se javlja problem samo ujutru tj. posle duzeg stajanja a posle nemas problema kako kazes, a onda moras proveriti dovod goriva da nije neka selna slabije stegnuta, jel si menjao filter goriva?
« Poslednja izmena: 15. Sep, 2013. 13:52 milosgranice »
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže 0p3rat0rZapočeo temu

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #2 poslato: 15. Sep, 2013. 14:08 »
eto sinoc ugaseno auto parkiran u garazu i danas oko 12 kad sam pokusao da upalim taj mi se problem javio,a filteri su mijenjani prije mjesec dana svi
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI,2002 godiste

Van mreže milosgranice

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #3 poslato: 15. Sep, 2013. 16:25 »
jel nema nikakvih trzavica u toku voznje ili problema sa paljenjem u toku dana, ako toga nema onda samo od duzeg stajanja se napravi cep vazduha i to te zeza na prvom paljenju, ja bih krenuo od toga
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže 0p3rat0rZapočeo temu

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #4 poslato: 15. Sep, 2013. 16:38 »
nikakvih trzanja nema u voznji,auto se sasvim normalno ponasa kad ga upalim,ovo mi se desava evo drugi puta kako je auto kod mene evo vec nekih 4-5 mjeseci,za sad sve normalno,jedino eto taj problem sto sam danas primijetio da nece da upali iz prve samo zavergla i ja vrati kljuc,izvadi ga iz brave ubacim o5 pokusam i radi normalno,kasnije sam bas opet pokusavao da vidim oce se to isto desiti i nema nista...sve normala. Ne znam u cemu bih mogao biti problem,dal je sta do akumulatora ili do neceg drugog ne znam :/
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI,2002 godiste

Van mreže markoconic

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #5 poslato: 15. Sep, 2013. 20:07 »
imao sam slican problem auto isao perfektno ali kad treba da ga upalim nekad pali ko mina nekad nece da upali tj upali al iz nekoliko puta verglanja. problem sam mucio godinu dana dijagnostika nije javljala nista sve dok majstoru nije palo na pamet da je mozda senzor radilice zamenjen senzor i sada pali ko mina vec godinu dana. to je moje iskustvo ne mora da znaci da je kod tebe isti problem

Van mreže Karlheinz

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #6 poslato: 15. Sep, 2013. 20:46 »
evo pocela je i fabia pomalo da zeza

Bilo bi dobro napisati bar, koja fabija, motor, godište, km, dizel, benizin, isl... u subjektu ili u prvoj poruci.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže 0p3rat0rZapočeo temu

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #7 poslato: 16. Sep, 2013. 13:27 »
ovih dana cu morati do majstora samo dok uhvatim slobodnog vremena pa nek pogleda sta je a u pitanju je skoda fabia 2002 godiste 1.9 sdi,162.000 na satu.
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI,2002 godiste

Van mreže tasa

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #8 poslato: 16. Sep, 2013. 14:32 »
Prekontrolisi da te imobilajzer ne zeza  O0
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže Neba

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #9 poslato: 16. Sep, 2013. 14:34 »
Prekontrolisi da te imobilajzer ne zeza
Kako se to radi ? :)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže tasa

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #10 poslato: 17. Sep, 2013. 10:45 »
Mene je konkretno zezao alarm, isto tako se ponasao, skinuo alarm sve radi ok, a za imobilajzer, ili kod nekog da to prekontrolise ili da iskljuce pa da vidis dal ce se ponoviti problem, e sad dal ima neki drugi nacin kontrole jbliga :)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže 0p3rat0rZapočeo temu

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #11 poslato: 09. Okt, 2013. 17:04 »
bump
problem rijesen  :)
danas isti problem,ista priča,sjedam u auto,okrećem kljuc da upalim neće samo se upale sve lampice na tabli a zatim pogase,zovem majstora dodje upalimo preko kablova i kaze mi da je akumulator pri kraju,kupljen danas novi i zamijenjen.pali k'o mina  ???

LP
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI,2002 godiste

Van mreže olajkris

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #12 poslato: 09. Okt, 2013. 17:27 »
Nek proba sa drugim kljucem ako ima mozda, drugar je imao takvu situaciju da sa jednim kljucem zeza i na kraju auto samo vergla nece da pali. i proba rezervni i pali ko mina, i dan danas.

Van mreže olajkris

Odg: Fabia problem sa prvim paljenjem
« Odgovor #13 poslato: 09. Okt, 2013. 17:28 »
bump
problem rijesen  :)
danas isti problem,ista priča,sjedam u auto,okrećem kljuc da upalim neće samo se upale sve lampice na tabli a zatim pogase,zovem majstora dodje upalimo preko kablova i kaze mi da je akumulator pri kraju,kupljen danas novi i zamijenjen.pali k'o mina  ???

LP

Super



Pretraga foruma [Google]