Autor Tema: Kasko osiguranje, polisa, premija, ponuda, naplata, popravka...  (Pročitano 22349 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Da li vam je osiguran auto kasko polisom? Moj (2008) jeste ali pošto je polisa poskupela, razmišljam da li da je obnovim. Plus, odavno nema neku veliku vrednost (relativno) i auto nema rizik od krađe (garaža).
Čije kasko osiguranje je povoljno a pouzdano kod eventualne naplate?

Da li ste prijavljivali neku štetu skoro? Čuo sam da su pooštrili neke kriterijume, šta to znači?
Za neznatno oštećen (malo zagreban) branik, šta mogu da očekujem? Farbanje celog ili samo tog ćoška?
Za ulubljena vrata (prečnik 3x3cm, nije pukao lak), šta će osiguranje da kaže?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Nisam cuo ni za kakvo poostravanje, mada nije da sam se nesto raspitivao.
Prijavljivao sam neku stetu pre par meseci, napisah ovde par detalja http://forum.skodaforum.rs/spolja-unutra/limarija-kod-ovlascenih-servisa/msg70368/#msg70368

Kontam da bi branik trebalo ceo da ti urade, a isto i za vrata, bar ja ne bih pristao na drugacije.
Ja sam inace kod wiennera i s njima do sada nisam imao problema oko naplate stete (bilo je i sa proslim autom prijava steta).
  • Vozi: Skoda Superb MK3

Na mreži observer

Odg: Kasko osiguranje, polisa, premija, ponuda, naplata, popravka...
« Odgovor #2 poslato: 20. Nov, 2017. 19:48 »
Uvek na ovo pitanje dajem isti odgovor: staviti zeder i eventualno alarm i rizik od kradje je prepolovljen (najmanje). Ako imas garazu to je dodatni plus jer smanjuje verovatnocu ostecenja na parkingu takodja za bar 50% (ako se auto vozi svaki dan).
Rizik od stete u saobracaju sopstvenom krivicom svedes na minimum tako sto pojacas koncentraciju, gledas oko sebe, ne razgovaras sa saputnicima, ne cackas mobilni, radio, navigaciju...
Dakle ostaje steta od drugog ucesnika u saobracaju (mada je i ona minimizirana dobrom primenom prethodnog stava) a to pokriva i obavezno osiguranje.
Ja prednost kaska zaista ne vidim.
Vozim vec 25 godina bez toga, za 25 godina sam tako ustedeo bar 15.000 eur sto je prakticno vrednost celog novog auta. Dakle, totalku pokrivas sam sebi, na duzi rok.
Dakle, lovu za kasko odvajajte u sopstvenu kasicu prasicu, vise se isplati.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži slobodanalex

Dakle ostaje steta od drugog ucesnika u saobracaju (mada je i ona minimizirana dobrom primenom prethodnog stava) a to pokriva i obavezno osiguranje.

Pa bas i ne pokriva, ja sam imao ucesce u steti 30% zato sto je auto stariji od 4 god. Samo do 4 god starosti isplacuju 100%. Kod nekih osiguravajucih kuca imas ucesce i za rad i za delove kao sto sam ja imao slucaj sa milenijum osig. Ddor, dunav placaju rad ali ima ucesce za metalne delove... Pisao sam im zalbu, prigovor savetovao se sa pravnikom ali bezuspesno, morao sam platiti za far, masku, lajsne branika iako nisam bio kriv. Obrazlozenje je: nisu novi delovi posto nije nov auto i obracunavaju tzv amortizaciju... savet je bio kasko, koji bi pokrio razliku u amortizaciji...Sve je to lopovska banda...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže aleksandarzlatic

Ja takve probleme nisam imao, mada su me malo zatezali...
Sredio sam Corsu C 2003 godiste, dobio kompletno farbanje u ovlascenom Opel servisu koji sam ja izabrao, oni se jesu bunili ali ja sam insistirao da sve ide po Opelovim pravilima a to je otprilike bilo:
- kompletno farbanje
- yamena svih lajsni na vratima
- zamena Opel oznaka, znaka, oznake 1.7 DTI, Corsa, Opel...

Milina jedna, nista nisam platio...
Vrlo je bitno proveriti sve stavke pre uzimanja kasko osiguranja jer uvek imas napisano malim slovima svasta...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže mirkuk38

Mali offtopic: Ima li neko prisutan iz branše da nam objasni kako se formiraju i pune fondovi iz kojih se isplaćuju kasko štete ?

Na mreži slobodanalex

Ja sam imao u januaru, izleteo mi jedan na znak stop i razbio sam far, nosac fara, masku u braniku, haubu iskrivio. Popravka u ovlascenom 60.000. Uplatili mi 25.000 po njihovoj proceni, a posle pisanja prigovora jos 15.000. I to je to, amortizacija 30% zbog 9 godina starosti octavie...Jos su u zapisniku napisali popravku izvrsiti polovnim delovima...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže ugi85

Odlicno si prosao sa 9 godina starosti obzirom na kilometrazu koje je Octavia presla. Kolega je za 8 godina star Pezo 307 i 100k km dobio amortizaciju od 50%. Inace, plasticni delovi nemaju amortizaciju i to moraju da racunaju kao novo.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Na mreži slobodanalex

Pa sve sto su menjali je bilo plasticno, far je bio naj veca stavka...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže nelle

Odg: Kasko osiguranje, polisa, premija, ponuda, naplata, popravka...
« Odgovor #9 poslato: 20. Nov, 2017. 22:26 »
Da upišem iz prve ruke relativno sveže iskustvo.
Astra 2008. Prvo sam je osigurao u nekom osigurnju sa sedištem u Kraljevu valjda. Posle dve godine i jedne štete  shvatim da je procena cimanje  (teško doći do procenitelja, cekam ga 2 nedelje). Kasko ddor. Prijatelj mi je sklopio polisu pre 7 god. i od tada sam je produžavao. Svake god. po jedna-dve štete. Obično neka češanja po parkinzima (Ja sam dva puta kačio stubove, ostalo su mene kačili). Sve popravljano u ovlašćenom servisu: prijava osiguranju, auto u servis, oni plate servisu, ja preuzmem gotov auto. Nisam zapazio da su fušerirali farbnjem samo polja, već ceo branik, vrata i sl. Video sam auto tokom pripreme par puta, pa nisam ni sumnjao.
Ovog leta imam totalnu štetu u Grčkoj. Moja krivica (bio sam jedini učesnik 😁). Zapisnik GR policije dobijem. Čujem se sa proceniteljem,  kaže mi da donesem auto za SRB. Vratim auto na prikolici. Refundiraju mi šlep, isplate osigurnu sumu smanjenu za 5% učešća u šteti. (Pare na račun i ponuda za otkup olupine, dosao covek po pozivu, uzeo ono što je ostalo od auta i dao mi pare).
Što se pooštrenih uslova tiče, od ove god. zbog starosti je učešće bilo obavezno min. 5%.
Saldo : sve štete do sad su došle gratis. Nije kasko plus matematički, al' ako se desi... dobro dođe.
Sad čekam da mi naprave Octy 😁
  • Vozi: O3 fl 1.2 tsi

Van mreže Timmydjame

Odg: Kasko osiguranje, polisa, premija, ponuda, naplata, popravka...
« Odgovor #10 poslato: 20. Nov, 2017. 22:34 »
Pre 2 godine sam imao udes Golfom IV 2001. godiste, ocesao me kamion stranih tablica... Imao sam osiguranje u DDOR-u, a kamiondzija Uniqa-ino.. Uglavnom DDOR mi je isplatio 100% procenjene stete, ali sva limarija je racunata kao polovna, odnosno 40% vrednosti novog dela.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI 2006. Elegance

Na mreži slobodanalex

Sve zavisi od osiguravajuce kuce, milenijum ide na ucesce u svemu, dok Dunav npr. samo na limarijske delove... Iz tog razloga je dobro imati kasko koji bi pokrio razliku odnosno ucesce u steti.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Timmydjame

Odg: Kasko osiguranje, polisa, premija, ponuda, naplata, popravka...
« Odgovor #12 poslato: 20. Nov, 2017. 23:28 »
Sve to stoji, ali samo da je to platis i miran si, bilo bi super, ali sve vise primera gde pokusavaju da iskrivinase i pozivaju se na neke fore... Surak osiguran u Svajcarskoj, udari macku kad je bio ovde, osiguranje plati slep odavde (posto nije hteo ovde da ga popravlja), renta car dok je bio ovde, avio karte za njega i brata i naravno full stetu za opravku kad je auto stigao tamo... I to dosao procenitelj, pogledao auto jedno i sve reseno... A ovde bi prvo trazili macku da svedoci  =))
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI 2006. Elegance

Ja sam pre par godina sa proslim autom imao sudar kad me je lik na pesackom prelazu udario otpozadi. Ne secam se koje je njegovo osiguranje bilo, ali posto sam zvao moje osiguranje (imao sam i AO i kasko kod Wienera) da se raspitam oko procedure za naplatu stete oni su me odmah savetovali da prijavim stetu kod njih i odmah popravim auto, a oni ce onda kad bude bio zapisnik gotov da se raskusuraju sa osiguranjem krivca, pri cemu mi ne diraju bonus posto nisam ja krivac.

Nisam imao nikakva uslovljavanja gde cu i kako da popravljam (realno njima ni iz dzapa ni u dzep), sto mozda ne bi bio slucaj da sam resavao sa osiguranjem krivca.
  • Vozi: Skoda Superb MK3

Van mreže BrRista

Odg: Kasko osiguranje, polisa, premija, ponuda, naplata, popravka...
« Odgovor #14 poslato: 21. Nov, 2017. 07:34 »
Iz iskustva znam da osiguravajuce kuce ne prave problem niti cepidlace sa isplatom stete. Imao sam par naplata stete na raznim autima ( kasko osiguranje, auta izgrebana na parkingu, sitne ogrebotine) i uvek su isplatili bez problema i cifru da je ostalo i viska posle popravke. Cak sam imao i malo ozbiljnije cukanje ( proklizo na ledu i udario parkirani auto otpozadi). Steta na prvi pogled neznatna ali su troskovi popravke u ovlascenom servisu bili oko 100 hiljada a Dunav mi je isplatio oko 105 hiljada. U pitanju je bila Zastava 10...
Samo je pitanje koju vrstu kasko osiguranja uzmete - potpuni kasno, mini kasko, sa ili bez ucesca u steti, kradju...to pravi najvece razlike.
  • Vozi: Skoda Octavia Scaut 2.0 tdi



Pretraga foruma [Google]