Autor Tema: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018  (Pročitano 32873 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže fabijanovic

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #15 poslato: 20. Jan, 2018. 15:49 »
Ja ih imam u 225/45R17, od proslog leta, s'tim sto se zove Taurus 401 :)
Najjeftinije gume (po cenovnom razredu i brendu) koje sam kupio u poslednjih 6-7 godina. Ponasaju se za sada dobro, osim sto je izrazenija buka, verovatno zbog usmerene sare.
Realno mislim da su sve te nize i srednje klase guma slicne, osetnija razlika je kod tzv "premijum" brendova guma; i to pod uslovom da nije neki eco, economy, energy... tip gume.

Hvala kolega,reci mi jos molim te,kocenje po mokrom?
  • Vozi: Fabia 6y 1.2 htp ambition 2007 i Superb 2.0tdi 2021

Van mreže nidza

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #16 poslato: 20. Jan, 2018. 16:32 »
Pre će biti da neke iz srednje klase mogu da se mere sa premium. Najjeftinije su najjeftinije, sa razlogom.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže -nebojsa-

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #17 poslato: 20. Jan, 2018. 18:28 »
Zavisi od modela gume, dimenzije, brenda...
Kupio sam GY Efficient Grip cim su se pojavile, prve godine bile su odlicne, sledece vec onako i solodno potrosene; a posle oko 15000 km.Trece sezone, sa oko 25000 km vec su bile skoro za otpis. Vozio Bridgestone Turanza, bile prosecne u svakom pogledu. Vozio Sava Intensa HP, ista stvar kao Tigar; vozio Kleber, nista specijalno, vozio Micheiln Energy Saver koje su "premijum" brend i to je jedino premium sa na njima, itd... Svakako da je bolja guma vise klase od nize klase, ali niza i srednja klasa su blizu, sto zbog male realne razlike u kvalitetu, sto zbog zelje proizvodjaca da gura premijum gume (i premijum cenu uz to) kao izbor za zahtevnije vozace, jer nezahtevniji svakako prvo gledaju cenu.
Slicni kod zimskih guma, Nokian recimo sije Michelin koji vazi za jaci brend; Fulda Kristal M.3 su se bolje ponasale od Michelin Alpin A3 na dva slicna (ista) automobila, itd...
Ili ESA Tecar koja sije premijum brendove na ADAC testovima npr.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže Maksimus

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #18 poslato: 20. Jan, 2018. 19:09 »
Ja sam zimskim hankookom prezadovoljan,ne secam se da sam imao bolju gumu za zimu (pirelli mu nije do kolena). Letnjim sam zadovoljan,ali cu pravu sliku imati kada montiram sledeci set (da znam koliko je od auta,a koliko do guma). Mada trenutno i one funkcionisu perfektno,ne pali se abs,drze vrhunski,jedino sto su tvrde (samim tim i prenose vise buke). To im je valjda uhp guma,stigla je fabricki (vecina vw vozila stize na njima,potpisali su valjda neki ugovor vw i hankook).
Ja sam najzadovoljniji bio dunlopom (nju cu kupiti za sledeci set) a npr miselin nije ni prineti ovom hankooku. U odnosu na savu adapto (dobio set) tigar wintera je mlazni avion,zato sava vise nece na moj auto.

Na mreži Markkoni

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #19 poslato: 21. Jan, 2018. 05:57 »
Neces se usreciti sa Dunlopom (ako mislis na RT2), jer i ona ima jako tvrde bokove (za razliku od RT). Mozda najbolji odnos svega ima GY Asy 3 u klasi UHP guma.

Sent from my P00A  


Van mreže Maksimus

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #20 poslato: 21. Jan, 2018. 11:10 »
Ne smeta mi to previse,najvaznije mi je drzanje i kocenje,mada sam na vise mesta slusao hvalospeve o tom goodyearu. Videcemo,prvo da nadjem vega 19" pa cu gume lako izabrati  :B=)

Van mreže lipovaccc

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #21 poslato: 21. Jan, 2018. 12:22 »
Vidim diskusija oko letnjih guma se opasno razgorela  ;D

Hteo sam da vas pitam za mišljenje

Hocu za moju fabiju 1.2 HTP(haj ti polako :B=)) da kupim letnje gume i gledao sam SAVA INTENSA HP 82H 185/60/14 sta vi mislite o ovoj gumi ? ili ima nesto bolje u tom cenovnom rangu ?
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže slobodanalex

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #22 poslato: 21. Jan, 2018. 12:54 »
Za tu ne znam, ali intensa uhp me je razocarala. Cesto se aktivirao abs i po suvom i po mokrom, a posle 6 meseci se pocela raspadati, tacnije da se odlepljuju delovi gazeceg sloja  bila je puna rupa od delova koji su falili. Reklamirao sam al su mi odbili reklamaciju, navodno pregrejana guma... inace drugar vulkanizer mi je rekao da se to desava sa savom kad je auto tezak posto je ona previse mekana... sa Dunlop sport maxx rt je skroz druga prica...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Marjanke

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #23 poslato: 21. Jan, 2018. 13:51 »
Intesu hp sam vozio na golfu 185 60 14 i mogu ti reci da sam bio zadovoljan prvih par meseci i to je to, sad ce treca sezona, ali su lose dosta. Ja ih ne bi preporucio.

Van mreže Maksimus

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #24 poslato: 21. Jan, 2018. 14:03 »
Ne bih da izvlacim zakljucak iz samo jednog iskustva,ali ja sam dobio set novih sava adapto guma,posle par meseci su bile toliko deformisane da sam hteo da poludim,dam gas a ono bubnji kao da vozim helikopter... Montirao zimsku winteru (opet poklon) i nauzivao se,bolja u apsolutno svim uslovima,od suvog,mokrog,snega...
Ja kupiti savu vise necu staviti na autos,a bogami winteru mnogo vise cenim od tad,sluzila me fantasticno,pisao sam vec,posao na zimovanje,sneg od +10cm na autoputu,ja u nerasciscenoj traci nisam spustio ispod 120 bez ikakvog problema(pun auto),samo susti sneg ispod tockova . Auto je bio oktavija scout,tako da je dobar deo i do 4x4.

Van mreže rkoms

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #25 poslato: 21. Jan, 2018. 14:10 »
Ne znam kako mozete da pljujete sport maxx rt, turanzu, efficient grip, alpin, i trujete ljude sa gumama tipa hankook, tigar , sava......

Bez uvrede molim 8)
  • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI

Van mreže Maksimus

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #26 poslato: 21. Jan, 2018. 14:22 »
Turanzu sam imao na oktaviji,dobra guma.
Ne znam kako hankook i tigar idu u istu recenicu  =)) ,jesi probao ti te gume? Odlicne su,ja sam prezadovoljan (a smorio sam se u prvom momentu kad sam preuzeo auto). Ja licno najvise volim dunlop,kao sto sam i rekao(i mislim da cu upravo sport maxx da kupim za 19").
I da,jedno pitanje,u koju grupu spada hankook? Obzirom da na svim portalima pise visa klasa (kao npr dunlop,gy itd.) a ipak su jeftiniji(i nisam stekao utisak da imaju "premium" ime).

Van mreže rkoms

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #27 poslato: 21. Jan, 2018. 14:33 »
Moje iskustvo sa hankookom:

Kia pro ceed 2014 godiste, raspale se hankook fabricke po ivicama, nisu izdrazle prvih 30kkm,


Zamenile ih continental  mislim da su one premium contact kako li se vec zovu, evo preglaju vec oko 35kkm, kao nove su mekane neispucale, osim sare koja je kapiram izgubila par mm,  placene su jbga oko 40k sve cetiri

Hankook se mozda isplati za ulozeno jer koliko kapiram bi trebalo je jeftina guma, ali po meni nikako nije premium....

« Poslednja izmena: 21. Jan, 2018. 14:40 rkoms »
  • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI

Van mreže rkoms

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #28 poslato: 21. Jan, 2018. 14:48 »
I samo da dodam da michelin nije samo energy saver, daleko je taj model od pravog michelina.....
« Poslednja izmena: 21. Jan, 2018. 14:53 rkoms »
  • Vozi: SEAT Ibiza Cupra 1.4TSI

Van mreže Maksimus

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2018
« Odgovor #29 poslato: 21. Jan, 2018. 15:30 »
Imao sam par miselina(na razlicitim kolima),poslednji je bio primacy hp,ni jedan mi nije ostavio neki utisak. Ona turanza je stvarno bila dobra guma,za kladu iznad tog primacija (nju sam stavio posle njega).
E ne bih znao za izdrzljivost(kratko ih nosim),za ovih oko 12k mi nisu pokazale nikakav trag,ali drzanje,upravljivost i kocenje su odlicni.



Pretraga foruma [Google]