Anketa

Pročitaj prvu poruku i daj svoj glas: Kupiti 2.0 KODIAQ TDI ili TSI?

2.0TDI
30 (61.2%)
2.0TSI
19 (38.8%)

Ukupno glasova: 49

Autor Tema: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI  (Pročitano 19938 puta)

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Maksimus

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #15 poslato: 13. Feb, 2018. 21:29 »
Bice to sjajan auto.
Moj predlog za boju-ona zelena,bela ili crna(al onda obavezno.privacy glass).

Van mreže Jocalaguna

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #16 poslato: 13. Feb, 2018. 21:36 »
Moj je 190 ks ali kad bi znao da tsi ne troši mnogo (a sigurno troši) ja bi benzinac, u crcu mi je benzin ali... Šta ću,  aj dizel pa da vidim kčikp troši... Danas uzeo iz salona.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže slobodanalex

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #17 poslato: 13. Feb, 2018. 21:41 »
Moj je 190 ks ali kad bi znao da tsi ne troši mnogo (a sigurno troši) ja bi benzinac, u crcu mi je benzin ali... Šta ću,  aj dizel pa da vidim kčikp troši... Danas uzeo iz salona.
Cestitam, da te lepo sluzi. Otvori garazu i pretstavi auto.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Jocalaguna

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #18 poslato: 13. Feb, 2018. 21:43 »
Važi, idež sa posla pa pišem ovih dana. Svima želim lepe dane za praznike i dobru vožnju kao ispravnost...
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže srkeeZapočeo temu

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #19 poslato: 14. Feb, 2018. 09:14 »
Bice to sjajan auto.
Moj predlog za boju-ona zelena,bela ili crna(al onda obavezno.privacy glass).
Nesto sam razmisljao o one dve sive, bussines grey ili quartz grey, jesu klasika, ali mislim da mu dobro stoje. Mada, dopada mi se i ona lava blue, ali koliko vidim svaki drugi Kodiaq je u toj boji  :)
Od dodatnih stvari na Style opremu bih uzeo Front assist do 160km/h, Canton sound, Triglav 19" felne i grejanu sofersajbnu, kao i dve sitnice, drzace za tablet i sleep paket. Koliko je koristan onaj lane assist i ono prepoznavanje znakova, tj multifunkcionalna kamera?
  • Vozi: Toyota Corolla 1.6, Luna, 2016.

Van mreže nidza

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #20 poslato: 14. Feb, 2018. 10:12 »
Lane assist mene lično iritira, ali možda nekom odgovara. Konkretno može sam da vozi auto održavajući rastojanje i držeći automobil između traka, tvoje je samo da opustiš ruke na volanu. Možeš i da ih pustiš nekih desetak sekundi, sve piči samo.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Maksimus

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #21 poslato: 14. Feb, 2018. 10:50 »
Nemoj lava blue,niti mu nesto stoji (po meni) a ima ih previse u toj boji.
Ukoliko ima multifunkcionalnu kameru (a trebalo bi da svaki style ima,jee ima onu automatsku kontrolu dugog svetla) prepoznavanje znakova moze da se aktivira preko dijagnostike. E sad,da li ti treba je nesto drugo  :B=)
Nego interesuje me koju to motorizaciju narucujes,2.0 tdi sa dsg i 4x4?
Quartz grey mu stoji odlicno.
Nesto sto bih inace uvek preporucio su sportska sedista,medjutim za SUV su diskutabilan izbor jer naglaseni bokovi jako brzo stradaju zbog povisene pozicije (od ulazaka i izlazaka). Inace full koza je 400e,posto standardno dolazi sa koza-stof kombinacijom.
I iako nikada ne bih narucio onu bež-crnu varijantu,izgleda jako zanimljivo i skupo  :B=)
Inace dodatna oprema za kodiaq je negde duplo jeftinija od one za superb,prijatno sam iznenadjen.
« Poslednja izmena: 14. Feb, 2018. 10:55 Maksimus »

Van mreže WladaGTC

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #22 poslato: 14. Feb, 2018. 10:52 »
Mislim da ti ne treba lane assist, pitanje dal to radi u Srbiji s obzirom da na auto putu se bele trake jedva vide negde se i ne vide.  =))

Van mreže nkteam

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #23 poslato: 14. Feb, 2018. 16:50 »
Meni radi na svakih 500 km, a trudim se da nijedna voznja ne bude kraca od 20 min i 10km (uglavnom relacija N.Sad - Sr.Karlovci).
Auto presao 107.000 km.
Smucio mi se dizel zbog DPF, to mu jedino i zameram, sve ostalo je na strani dizela.

Moje iskustvo je identicno, sa razlikom da su moje voznje radnim danima uglavnom u gradu i krace su. Dizelko (2.0tdi, 2016, 150ks) radi sjajno, a DPF regeneracija je jedino sto bas smara i sto mogu da zamerim motoru.
  • Vozi: Octavia 2.0tdi Style 2016

Van mreže Jocalaguna

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #24 poslato: 14. Feb, 2018. 16:58 »
Šta se dešava sa tim DPF i zašto,  koliko često i koliko košta to čišćenje?
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže slobodanalex

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #25 poslato: 14. Feb, 2018. 17:06 »
DPF trazi konstantne obrtaje (autoput) za samociscenje (pasivna regeneracija), po gradu tesko da moze odraditi pasivnu pa pokrece aktivnu regeneraciju kad senzor diferencijalnog pritiska primeti da je zacepljenje 45%, digne obrtaje na 1000 u leru, upali ventilator iako radna temperatura nije dostignuta, moze se desiti da pocne da dimi beli dim kad se cadj u filteru upali, promeni zvuk... i traje oko 10-15 minuta. Ciscenje se radi kad se napuni pepelom koji ne sagoreva i trajno ostaje u dpf, uglavnom na velikoj kilometrazi kad regeneracija vise nije moguca i upali gresku da je dpf pun. Ciscenje je oko 200€.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže Maksimus

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #26 poslato: 14. Feb, 2018. 17:14 »
Ja se i ne secam kad sam ga uhvatio sa ventilatorima,u startu je to cesce radio(190 tdi).
Kodiaq sa tim motorom ide super,sti se potrosnje tice,meni santa fe ispod 12.5 ne silazi (155ks,automatik,4x4),ali rado ode na 13.5  :B=).
 Ali je on i generacijski dosta stariji,a i nesti veci motor (2.2). Cenim da ce ti kodiaq ici na nekih 10.5-11,ja sam nesto ubedjen da je superb posle par meseci oborio potrosnju,sad mi srce 8.5 po gradu,iskreno nisam ocekivao taj rezultat,ja sam planirao 10. Imas li 4x4? Kodiaq je najbolji odnos ulozeno-dobijeno u tom segmentu,prostran i komforan SUV sa takvom opremom (bas su ga nakrcali u klasicnom style paketu) za te pare je vrhunska kupovina. Jedva cekam da vidim da li ce biti nesto od ovog VRS modela,mozda bi zamenio santa fe  :D

Van mreže Jocalaguna

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #27 poslato: 14. Feb, 2018. 17:24 »
Htedoh i ja Santa Fe ali me odbio 2.2 motor, neću da dajem toliki porez za 200 cc.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela

Van mreže Maksimus

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #28 poslato: 14. Feb, 2018. 17:31 »
Po meni je kodiaq bez 4x4 potpuno besmislen.
Predstavi auto,da nemam santa fe (doduse njega sam kupio klincu,mada ga vozim i ja)  uzeo bih ga pre superba 100%.
Doduse kad sam uzimao auto bio mi nije skroz legao (u medjuvremenu mi je bas legao i sad mi se jako svidja,jedino jos malo da se naviknem na zadnji kraj) i enterijer mi je bio 'nako(doduse nisu ni imali izlozen style paket). Ono sto moram da pohvalim je koliko opreme ima style,koliko je dodatna oprema pristupacna,a i ta sedista u style-u mi deluju udobnija i naglasenija od onih u style superbu.
Kodiaq je bolji auto od trenutnog santa fea (koji je na zalasku karijere,stize novi za koji mesec),nisi pogresio ni 2%.
Sto se potrosnje tice u prvih 1000km ce ti pokazivati potpuno glupe cifre,em sti ces ga malo brze voziti (truditi se da ne das gas u patos jer se razradjuje al te zivo interesuje kako ide pa pokusavas da ga "slazes"  :B=) ) a i kratke relacije iz kojih on racuna prosek,meni je na superbu izbacivao 12-13 konstantno prvih dana.
Inace ja uopste ne volim siber (uvek navucem i roletnu ako vozim auto sa njim) ali SUV sa panoramom mi je brutalna stvar.

Van mreže Jocalaguna

Odg: Dilema - 2.0 TDI vs 2.0 TSI
« Odgovor #29 poslato: 14. Feb, 2018. 17:37 »
Hvala na podršci i ja sam čitao da izlazi novi Santa Fe. Sad mi sledi posle teorijskog čitanja uputstava da pređem na praktično. Odoh i malo na vikendicu do Ljiga pa ću da vidim kako ide po Ibatskoj, ne treba mi brzina (kamere svuda)  samo startnost da ne ciljam kad obilazim.
  • Vozi: Škoda Kodiaq 2.0 tdi 140 kw (190 KS) 4x4 DSG Style 2018 bela



Pretraga foruma [Google]