Autor Tema: Farbanje plastike, KODIAQ  (Pročitano 2508 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži vnov

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #15 poslato: 13. Jun, 2018. 08:39 »
Potraži ti još mišljenje nekog farbara, naslušao sam se ja takvih priča kod farbara još odavno, problem je što imaju više posla kod takvih površina nego kod delova koji su već farbani u boji vozila a ne mogu više da naplate.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže Kide1978

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #16 poslato: 13. Jun, 2018. 12:00 »
Upravo dodjoh od jednog ozbiljnog majstora.
Nažalost sam ogrešio dušu. wac1  wac1
Prvo pitanje mu je bilo da li je rapava plastika ili glatka.  :'(
Potvrdio mi je da se rapava plastika ne farba jer je radjena od masne neke plastike i da ne pomažu ni prajmeri ni git. Može da popuca i da spadne od prvog puškiranja ili od prvog mraza.

Van mreže fobia24

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #17 poslato: 13. Jun, 2018. 12:51 »
Smisliće kinezi već neki način da to reše ako do sada nisu. Jer postoje slike sa ofarbanim tim delovima, ako ne i celu plastiku da iskopiraju kao zamesnki deo od drugog materijala. Do tada ti je folija najbolje rešenje.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #18 poslato: 13. Jun, 2018. 13:42 »
Да се фарба може, а сад колико би било дуготрајно је сасвим друго питање... :)

Ево Рус га средио чим га је преузео - https://www.drive2.ru/r/skoda/481769712481468943/
А и други има офарбане - https://www.drive2.ru/r/skoda/487873926160973965/

Van mreže nebojsar

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #19 poslato: 13. Jun, 2018. 16:29 »
Onaj ko bude prvi poceo da prodaje automobile u vidu DIY kita ima u Srbiji da se obogati.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Na mreži vlado985

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #20 poslato: 13. Jun, 2018. 16:57 »
Stvarno su uboli sa kodiaqom, dizajn perfekcija  :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Van mreže Kide1978

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #21 poslato: 13. Jun, 2018. 17:08 »
Kodiaq sportline dolazi sa ofarbanim branicima i oni su izgleda radjeni od drugačije plastike.
Ni folija nije neko rešenje na toj rapavoj plastici, na branicima. Ipak je suviše rapava i ti bi se zadržalo mnogo vazduha koji bi ubrzo podigao foliju.  hearcut

Van mreže -nebojsa-

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #22 poslato: 13. Jun, 2018. 17:28 »
Smirgle razne, plastik prajmer, spric git, baza, lak, i gotovo. Nema neke nauke. Uglavnom je najveca razlika kod nefarbanih i farbanih branika u teksturi spolja. Materijal je isti. Ipak taj materijal treba da zadovolji i neke standarde, nece valjda razvijati razlicite materijale za branik.
Farbaju se bez problema bocne lajsne koje nisu bile predvidjene za to (hrapave) pa im nista ne fali.
Imam cak i primer da su branici isti: Rav4 IIgen; Hilux 06-15 imaju branike sa teksturom-hrapave; a onaj u boji gle cuda ima takodje u teksturi samo obojene.
Moj kolega ima Yarisa 2005 kom su pre ravno 13 godina obojene sve lajsne i dodat Toyota spojler (koji stize neobojen pa se farba); boja na svemu jos "stoji" kao i prvog dana...
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže Marjanke

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #23 poslato: 13. Jun, 2018. 18:39 »
Kad sam farbao sebi lajsne u krug na autu dolazio sam do razlicitih misljenja kod lakirera, uglavnom vecinu mrzi da se zeza sa time kao da rade iz dobre volje, pa onda slazu razne price da to ne valja i ostalo. Uglavnom ne vidim razlog zasto ne bi moglo.

Na mreži Peja

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #24 poslato: 13. Jun, 2018. 18:41 »
Peskarenje najfinijom granulacijom pre prajmera?
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže -nebojsa-

Odg: Farbanje plastike, KODIAQ
« Odgovor #25 poslato: 13. Jun, 2018. 19:35 »
Plastika se ne peskari, smirgla i udri, onda priprema i farbanje.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.



Pretraga foruma [Google]