Autor Tema: KAROQ kupovina, rok isporuke  (Pročitano 37205 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Stribor

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #195 poslato: 02. Jun, 2019. 14:29 »
@Sammael
Vredi li panorama doplate? i kako si zadovoljan varioflex sedistima? Mislim sto kazu da su nagnuti i 5cm visi...
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #196 poslato: 02. Jun, 2019. 17:58 »
Pogledaj kolika je povrsina,kada je panorama celom povrsinom krova onda vredi,bas otvara prostor u SUV-u. Dok mali otvor(siber) po meni ne vredi 1000+ e.

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #197 poslato: 02. Jun, 2019. 22:39 »
@Sammael
Vredi li panorama doplate? i kako si zadovoljan varioflex sedistima? Mislim sto kazu da su nagnuti i 5cm visi...
Meni panorama vredi sve pare. Recimo da je oko 2/3 krova pod staklom, a prednji deo se otvara kao šiber. Zaista mnogo otvara unutrašnjost pogotovo kad je tmurno vreme, a po lepom vremenu je divno pogledati gore kad se voziš kroz npr. neki grad, vidiš stvari koje inače nikad ne bi video. Naravno, putnici mnogo više mogu da uživaju u tom pogledu nego vozač...

Varioflex začuđujuće za sada nisam previše koristio, par puta, ali zaista je lagan za podešavanje i za mesec dana idem na put kad planiram da u startu izbacim sedišta i ostavim ih kod kuće :D. Niko od putnika koji su se vozili pozadi se nije ni na koji način bunio na udobnost za vreme putovanja od 7-9h na koja relativno često idem.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #198 poslato: 02. Jun, 2019. 22:40 »
Blind spot je na superbu zlata vredan,ima uzasno male retrovizore za toliki auto,pa jos nekog fensi nepravilnog oblika.
Ako karoq ima takve mislim da je taj sistem dobar izbor.
Karok ima ogromne retrovizore. Bilo je par situacija kad sam psovao sebe što nisam doplatio za blind spot, uglavnom moje greške i par puta neka nagla izletanja. Da sad konfigurišem, dodao bih ga jer mislim da doprinosi bezbednosti.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #199 poslato: 03. Jun, 2019. 03:24 »
Gledajuci sa slika-deluje mi vise manje kao i superbov,a i prakticno istog je oblika(zasecen u donjem spoljnom delu). Blind spot tu dodje dobra stvar.

Prosla generacija skoda je imala ruznije ali i osetno korisnije retrovizore. Jos nisam obratio paznju na to da novi modeli nemaju onaj zakrivljeni deo ogledala koji je bio prisutan na starim...

Van mreže Sica

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #200 poslato: 27. Jun, 2019. 12:09 »
Zdravo svima, imam u planu da uzmem Karoq 1.5 TSI DSG 4x4 ili 2.0 TSI DSG 4x4 (dvoumim se između ova dva) oba Sportline.
Iz vašeg iskustva šta je poželjno da se dokupi od dodatne opreme? Budžet za sve max 30k.
Hvala na odgovorima

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #201 poslato: 27. Jun, 2019. 12:45 »
Za taj auto ima par obaveznih doplata:
1. Ful led farovi
2. Senzori za parkiranje
3. Svi vazdusni jastuci(doplacuju se jastuk za kolena vozaca,vazdusne zavese i prednji i zadnji bocni jastuci)
4. Climatronic sa 2 zone(izgleda neuporedivo lepse od one bazne klime)
5. Front assist(sistem protiv sudara)

E sad tu su i neke opcije koje su stvar licnog afiniteta,dobre ali ne i neophodne:

1. Adaptivni tempomat(buduci da taj auto nema tempomat uopste i da obicni tempomat zahteva 130e doplate ovo nije losa opcija jer u sklopu adaptivnog tempomata dolazi i front assist(ne mora se doplacivati odvojeno) tako da ce kostati priblizno isto kao i front assist+obican tempomat)
2. Panorama krov
3. Grejana sedista i volan
4. Amudsen navigacija(ako ti treba funkcija navigacije)
5. Blind spot

Postoji i LED paket koji je jeftina doplata(oko 150e) i koji bih vam savetovao da uzmete. Na konfiguratoru nije hteo da mi stiklira(verovatno neki bag) ali to je ambijentalno osvetljenje tj. led linije koje sijaju i moze da im se bira boja. Jako zanimljiva opcija koja cini da enterijer izgleda mnogo bolje nocu,sitnica koju svi zavole.

Tu su naravno i kombinacije boja i felni(18 ili 19) koje opet kogu dosta uticati na cenu.

Sto se motora tice-ja bih razmisljao o 2.0 pre svega jer je provereniji,sto se same snage tice vi znate najbolje sta vam odgovara.

Van mreže Sica

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #202 poslato: 27. Jun, 2019. 13:15 »
Hvala Maksimus, navigacija Amudsen ili Colubmus šta je bolje (cena je poprilično veća za Colubusa.)
Ima li smisla uzeti veću navigaciju?
Cena iz konfiguratora je samo informativna, tako mi rekoše prodavci. Nije mi logično ali šta je tu je.

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #203 poslato: 27. Jun, 2019. 13:25 »
Konfigurator je oduvek bio bagovit i netacan,dobar je samo da se orijentises.
Sto se amudsen ili columbus tice-smatram da je columbus neisplativ.
Dobija se 1.2 inca veca dijagonala,kao i valjda mogucnost citanja DVD-a. Medjutim gube se neke ergonomske prednosti,npr nema onog desnog tockica za npr biranje pesme itd(u voznji touch screen bas i nije najlaksi za upotrebu,lakse ja sa tockicem),cak mu je i  pojacavanje/smanjivanje reseno sa 2 odvojena touch dugmeta(imam ovo u jednom autu,uzasno je,al ajde mozes smanjivati i pojacavati preko komande na volanu). Takodje svi oni dugmici za precice su sklonjeni,sto opet zahteva vise gledanja u ekran a manje u put.

Generalno columbus je lepsi uredjaj,ima poneku funkciju vise,vecu dijagonalu,ergonomski je losiji. Medjutim daleko je skuplji i iskreno ja ga ne bih razmatrao.

Van mreže Zarko

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #204 poslato: 27. Jun, 2019. 13:33 »
Zavisi koliko prelazis godišnje, ja sam uzeo 1.5 TSI I veoma sam zadovoljan, pre njega sam vozio 1.4 tri godine isto tako nikakvih zamerki nije bilo na motor. 1.4 je više trošio što je nelogično iako je bio u octaviji. Superb 1.5 troši manje iako je veći auto

Sent from my SM-G973F  


Van mreže toleander

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #205 poslato: 27. Jun, 2019. 15:47 »
Hvala Maksimus, navigacija Amudsen ili Colubmus šta je bolje (cena je poprilično veća za Colubusa.)
Ima li smisla uzeti veću navigaciju?
Cena iz konfiguratora je samo informativna, tako mi rekoše prodavci. Nije mi logično ali šta je tu je.
Konfigurator je tragicno netacan kada su cene u pitanju. Skini sa sajta cenovnik dodatne opreme pa tu pogledaj realne cene. Obrati paznju samo da su i te cene u cenovniku bez PDV pa dodaj jos 20%.

Konfigurator je koristan samo da vidis koje kombinacije dodatne opreme su moguce, a koje nisu.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Van mreže Sica

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #206 poslato: 29. Jun, 2019. 19:29 »
Ispade da je Karoq Spotline u Ambition opremi. 

Van mreže -nebojsa-

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #207 poslato: 29. Jun, 2019. 20:29 »
Prema konfiguratoru, ako mu je verovati, Sportline je izveden iz Ambitiona, kod Karoqa a i kod Superba i Kodiaqa  :-\
Dakle pazljivo sa porucivanjem, pregledati spisak opreme...
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #208 poslato: 29. Jun, 2019. 21:21 »
To je greska uvoznika,racunaju Sportline kao dodatni paket na ambition a ne kao zaseban paket,sto je slucaj na svim drugim trzistima.
Dobijes ti mnogo opreme u sklopu tog "paketa" ali bar za superba su trazili doplate kao za ambition a ne za style( felne su bile dosta skuplje npr),sto je nepravda jer je bio skuplji od style-a.
Stavi na papir razliku izmedju sportline -ambition i razliku izmedju style-ambition,tako ces najbolje videti koliko opreme dobijas u kom paketu i koje su razlike. Veliki je problem sto su krojili pakete malo cudno tako da npr ni ja ni jos jedan kolega sa foruma nismo porucili prednje senzore jer smo pretpostavili da ih ima standardno a oni taj "detalj" nisu ubacili itd.
Mada po meni treba da pogledas i uzivo koji ti vise legne(jer drugacije izgledaju i spolja i unutra).

Van mreže Sica

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #209 poslato: 30. Jun, 2019. 18:23 »
Pogleado sam i Style i Sportline jedan pored drugog. Ipak je Sportline lepsi, barem meni.
Obraticu paznju na dodatke. Vidim da ce nesto da menjaju na verzijama za 2020g.



Pretraga foruma [Google]