Autor Tema: KAROQ kupovina, rok isporuke  (Pročitano 37326 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SammaelZapočeo temu

KAROQ kupovina, rok isporuke
« poslato: 01. Jan, 2018. 08:29 »
Zdravo svima, tokom decembra sam nekoliko puta vozio Karoq pa da podelim malo utiske. Vozio sam test vozila koje su kod nas pristigla.

Pozicija za vožnju je vrlo dobra, preglednost solidna. Naslon za ruku je malo čudan, plus nisam siguran koliko će biti praktičan obzirom da se u kutiji ispod nalazi držač za čaše. Instrument tabla je OK, premda je za moj ukus brzinomer malo previše desno. Infotainment je prilično intuitivan ali je toliko opcija da mislim da ću ipak morati da pročitam i uputstvo. Komande na volanu su OK, test vozila nisu imala navigaciju pa nisam mogao da probam voice.

Standardna sedišta za Style su udobna ali grozno izgledaju vizuelno :( da je alcantara malo jeftinija (u Seatu je dramatično jeftinija) i da se ne čeka, obavezno bih uzeo tu opciju. Jedno od test vozila imalo je sportska sedišta koja su mi delovala OK, ali su mi prodavci rekli da su za duže vožnje neudobnija od standardnih.

Varioflex lepo radi, ali me jako iritira to što preklopljena sedišta nisu u nivou poda gepeka. Sitnice kao što su kuke i LED lampa u gepeku su sjajne, premda sam čuo da je Škoda ranije imala i više takvih detalja.

Vozio sam malo po gradu, malo po auto putu. Birao sam ulice koje su lošije da bih testirao kako ide po rupama i džombama. U poređenju sa Seat Atecom koju sam istovremeno probao, Karoq je udobniji za vožnju ali i za nijansu manje osetljiv u vožnji. Kod Seata sam imao osećaj da su volan, kvačilo i menjač za nijansu preosetljivi za moj ukus, kod Škode su taman kako treba. Za razliku od nekih drugih vozila koje sam probao, odmah sam se navikao na kvačilo i menjač iako nikad nisam do sada vozio Škodu (trenutno vozim Toyotu Corollu Verso 2.2 D4D iz 2007). Što se tiče snage, 1.6 TDI motor koji sam probao (115 ks) je po mom mišljenju preslab za ono što ja očekujem - naravno, zavisi od toga na šta ste navikli. Daleko od toga da je bilo nekih problema, ali na auto putu sam imao utisak da nemam dovoljno snage (sa 3 gabaritna putnika u autu).

Vezano za elektronsku instrument tablu, po informacijama koje sam dobio, primerci za Srbiju će početi da se proizvode tek u 35. nedelji 2018, tako da ako neko planira moraće da sačeka praktično do kraja godine. Alcantara i kožna sedišta se takođe debelo čekaju, ostala oprema je (za sada) ok.

Ako sve bude OK sa finansiranjem, za 60-90 dana bi trebalo da stigne Karoq 1.5 TSI Style koji sam naručio pa će tada biti još utisaka...
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže Peja

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #1 poslato: 01. Jan, 2018. 09:34 »
2.5 meseca rok ispiruke?
To je odlicno!
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže fobia24

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #2 poslato: 01. Jan, 2018. 09:45 »
Sjajno za taj rok. Nadam se da ćeš biti prvi na forumu koji će predstaviti auto. U luci Koper nema ni jedan karoq i ako je prodaja uveliko počela. Srbija zaista ima specijalan status kod Škode. :)

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #3 poslato: 01. Jan, 2018. 09:48 »
Ako su lagali mene i ja lažem vas ;) ali više puta sam pitao za rok jer mi je relativno bitno da bude na proleće zbog nekih putovanja koja planiram i rekli su mi da je to rok koji su njima rekli direktno u Škodi.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže Peja

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #4 poslato: 01. Jan, 2018. 10:31 »
Meni su ovde, kada sam testirao Karoq, rekli Karoq 6 meseci a Kodiaq 9 meseci.Tako da, svaka cast za srpskog Skoda uvoznika.

Za koju boju si se odlucio?
Sta si od opreme dodao na klot Style paket?
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #5 poslato: 01. Jan, 2018. 10:51 »
Boja je Lava Blue, malo je tamnija uživo nego na slikama ali mi se svejedno najviše dopala (treći test primerak koji sam vozio je baš i bio u Lava Blue). Alternative su bile Quartz Gray i Business Gray, ali sam ipak rešio da mi je siva previše... siva. Velvet Red isto lepo izgleda ali je preskupa.

Od dodatne opreme na Style sam dodao sledeće:

  • Amundsen navigacija
  • Varioflex sedišta
  • LED paket (obavezan preduslov za sledeću stavku)
  • Panorama krov
  • Triton felne (isto 17") umesto standardnih
  • Driver alert
  • Parking kamera
  • Alarm sa zaštitom od vuče
  • Srebrni krovni nosači/hrom lajsne (ovo je realno preskupo ali crni su mi baš ružno izgledali)
  • SmartLink+
  • Koppelbox za telefoniranje/wireless punjenje
  • Dvostrana prostirka u gepeku
  • Protivpožarni aparat
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže Peja

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #6 poslato: 01. Jan, 2018. 10:54 »
Zbog cega si se odlucio da ides na "slabije" felne?

Suma sumarum, izasla cena?

  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #7 poslato: 01. Jan, 2018. 11:01 »
Slabije u kom smislu? Ovde uz Style dolaze standardno Ratikon 7J x 17" koji su mi iskreno malo dosadno izgledali, pa sam zato rekao da bude Triton... ali ako Ratikon ima nekih prednosti u odnosu na Triton, lako ću to promeniti.

Veće točkove nisam razmatrao jer sam u gomili testova Atece pročitao/čuo isto - da s 18" i većim točkovima postaje izuzetno neudobna za vožnju. Pretpostavio sam da isto mora da važi i za Karoq...

Cena je neznatno ispod 26k, koliko sam otprilike i planirao. Po cenovniku bi bilo 27.500, ali sam dobio popust.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže Peja

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #8 poslato: 01. Jan, 2018. 11:22 »
Ahaaaa, nisam znao za felne, ovde su 18" standardne za Style.

Sigurno su neudobnije od 17", ali Karoq ima znatno mekši setup od Atece i željno očekujem Moose-km77 test, jer se "tvrda" Ateca nije proslavila, pa me baš zanima koliko će biti upravljiv "mekani" Karoq.

18" nisu bile neudobne, barem nisam primetio u odnosu na 15" na mojoj O2FL. Imaju graničnu debljinu bočnog zida u estetskom smislu. 19" bi bile pretanke u odnosu na rupčagu iznad točkova.

Obrati pažnju na Varioflex. Sedi se okomito, tj. oko 4-5 cm višlje nego na običnim zadnjim sedištima. Po meni prlično neprirodno. Mojim ukućanima se to nije svidelo.

Hrom oko prozora? Meni bi to bilo obavezno.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže klisko

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #9 poslato: 01. Jan, 2018. 11:28 »
Jbt, uskoro ćemo kola da kupujemo kao računare. Ako sačekam 3 meseca izaći će nova serija grafičkih kartica,a za još tri nova generacija intel procesora, a za još tri će amd izbaciti svoje procesore... I onda ili nikad ne kupiš ili kupiš nešto što je „zastarelo“ nakon tri meseca. Drugim rečima, imaju nas baš tamo gde žele, večito nezadovoljne i željne boljeg :D
Inače, svaka čast za odabranu boju (verovatno najlepša boja), a posebno skidam kapu za motor.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže vnov

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #10 poslato: 01. Jan, 2018. 12:31 »
Kolega Sammael čestitke na izboru, kolika je doplata za velvet red pošto na kofiguratoru stoji cena kao i za svaku metalik boju i kod kog dilera si naručio Karoka.
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #11 poslato: 01. Jan, 2018. 13:52 »
Cestitam,jedva cekam review.
Trebalo bi da je nesto skuplja od ostalih metalik,mada mi se za razliku od corrida red cini mnogo zivlja (jer je metalik).

Van mreže SammaelZapočeo temu

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #12 poslato: 01. Jan, 2018. 14:09 »
@Peja - čekao sam da vidim kako izgleda bez hroma, pošto je to čisto estetska opcija a nije mi se davalo blizu 400 EUR za to, međutim bez toga mi je auto zaista bezveze izgledao.

Što se boje tiče, ne mogu sad da se setim tačno, ali ostale metalik su oko 400 sa PDV-om, a velvet red je preko 800.

Ne znam da li je u skladu s forumskim pravilima da kažem kod kog dilera sam uzeo, da ne ispadne reklama?
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI 2018 Style Lava Blue

Van mreže Peja

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #13 poslato: 01. Jan, 2018. 14:21 »
Mazdina crvena boja, koja je za klasu iznad svih, nije toliko skupa.
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Van mreže nidza

Odg: KAROQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #14 poslato: 01. Jan, 2018. 14:26 »
Svaka firma ima svoju politiku. Na Alfi ona lepa crvena mislim da je čak besplatna.

Na RS 230 je samo crvena bila besplatna. Skroz dobra boja za limuzinu, nego sam je video samo na karavanu i tu mi se nije baš dopala.

Sent from my SM-N9005  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021



Pretraga foruma [Google]