Autor Tema: Problem prednji brisaci  (Pročitano 4376 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Karlheinz

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #15 poslato: 19. Jun, 2018. 15:31 »
Ne mogu tačno da kažem koliko cm se pomera brisač ali čini mi se da je samo toliko da gumica "legne" na drugu stranu, retko to i primetim, samo znam da ponekad se malo mrdnu. Ok, onda može da se kaže da ima dva položaja.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži AcoSk

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #16 poslato: 19. Jun, 2018. 17:25 »
Na kraju krajeva svejedno.. :)
Nego kako se taj pojam "kaze na engleskom" da probamo da nadjemo i kako se gasi (preko VCDS-a) ako uopste moze.

Na mreži klisko

  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Na mreži AcoSk

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #18 poslato: 19. Jun, 2018. 20:05 »
Ne, to je opcija da se brisaci uvek vrate u donji polozaj kada god da ugasis kontakt. Za to znam da moze da se aktivira/deaktivira preko VCDS-a

Van mreže -nebojsa-

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #19 poslato: 19. Jun, 2018. 21:12 »
Ili ako je premijum verzija iste platforme, citaj A3; to vec ima fabricki... :-X
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Na mreži Bingodalton

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #20 poslato: 10. Maj, 2020. 23:17 »
Ne znam gde da upisem iskustvo danas sa OMV pumpe.
Stojim unutra, cekam da platim, pogledam napolje a momak koji toci gorivo mi brise sofersajbnu sa sve podignutim brisacims.
Znam za servisnu poziciju i nije mi jasno kako je to izveo. Auto je zakljucan.
Dok sam placao, okrenem se, brisaci dole.

Izlazim napolje, dam mu nesto para i reko kako si to to digao brisace, kaze on pa izvukao i podigao.
Reko mozda neka caka, fazon, pitam kako mislis izvukao.
Kaze on, palepo, okrenuo ih gore na rukom.
Suzdrzao sam se.
Samo sam mu rekao da ne radi to vise, ni meni, ni nikom drugom, da moze da pokvari brisace. Kreten blago receno.

Ne razumem zasto ljudi rade nesto sto ne znaju. Superb nije ne znam koja klasa, ali bi on isti princip koristio i na S klasi.

Ne verujem i dalje da je neko to uradio na silu, dane razmisljadana treba tako.

Na mreži AcoSk

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #21 poslato: 10. Maj, 2020. 23:38 »
Auuu, blago receno retard. Nazalost mnogo je takvih sa ispranim mozgom.

A tebi svaka cast na smirenosti.

Na mreži Bingodalton

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #22 poslato: 10. Maj, 2020. 23:47 »
Vec proslo, sta sad da radim, od buke nema nista..a on imao dobru nameru.

Probao brisace, vidim rade kako treba, da ne idu vise nego sto bi trebalo do A stuba i ok je.
Nisam sad bas zagledao, niti se secam kako je pre bilo. Na vecim brzinama mogu malo vise da se pomere kad idu gore.


Na mreži observer

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #23 poslato: 11. Maj, 2020. 10:30 »
I dalje ne kapiram kako moze da ih izvuce kada poluga metlice ne moze da mrdne ni santimetar od haube al ajde.
Jezivo, zato idem na Petrol gde je samoposluzivanje i gde niko ne obigrava oko auta.
Na NIS-u su mi pre 8 godina izgrebali vetrobran na tada dve godine starom autu, nisam krocio na NIS pumpu svojim privatnim autom od tada.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Bingodalton

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #24 poslato: 11. Maj, 2020. 11:07 »
Covek je jednostavno rotirao brisace u servisni polozaj, rucno! :) I to je OMV.
Dobro kazes. Ubuduce samo napomenuti nemoj nista, samo sipaj gorivo. A i to cu sam nadalje.

Van mreže ljusasd

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #25 poslato: 11. Maj, 2020. 22:54 »
Ne znam gde da upisem iskustvo danas sa OMV pumpe.
Stojim unutra, cekam da platim, pogledam napolje a momak koji toci gorivo mi brise sofersajbnu sa sve podignutim brisacims.
Znam za servisnu poziciju i nije mi jasno kako je to izveo. Auto je zakljucan.
Dok sam placao, okrenem se, brisaci dole.

Izlazim napolje, dam mu nesto para i reko kako si to to digao brisace, kaze on pa izvukao i podigao.
Reko mozda neka caka, fazon, pitam kako mislis izvukao.
Kaze on, palepo, okrenuo ih gore na rukom.
Suzdrzao sam se.
Samo sam mu rekao da ne radi to vise, ni meni, ni nikom drugom, da moze da pokvari brisace. Kreten blago receno.

Ne razumem zasto ljudi rade nesto sto ne znaju. Superb nije ne znam koja klasa, ali bi on isti princip koristio i na S klasi.

Ne verujem i dalje da je neko to uradio na silu, dane razmisljadana treba tako.

Ja sam u baš u ova dva tri dana menjao metlice na oba auta. Na Audiju A6 2014 god. mogu ručno da pomerim brisač u servisni mod bez da se napravi neki belaj. Probao više puta. Pomerim ga kao kada briše pa onda diignem brisače kako bi skinuo metlice.

A na Karoqu sam polako pokušao i naravno nije htelo nego sam morao da ih postavim u servisni mod putem ručice brisača.

Probaj polako da vidiš da li može kod tvog Superba. Ako može onda ti ništa strašno nije uradio. Možda dečko ima iskustva  :)) :)) :))


E kada smo kod Karoqa prednji brisači su počeli da drljaju zimus i nastavili i sad pa sam bio prinuđen da ih promenim. Auto trenutno ima oko 17500 km i u junu puni 1 godinu. Očigledno se šedelo na ovom polju.

Na Audiju koji trenutno ima na satu oko 156000 km. i 6 god sam skinuo verovali ili ne fabričke. Auto je uvežen pre dve godine iz Nemačke. Nisu se čuli ali je desni u gornjem uglu počeo da mrljavi pa sam rešio oba da zamenim.

« Poslednja izmena: 11. Maj, 2020. 23:02 ljusasd »
  • Vozi: Karoq 1.5 TSI DSG Style 2019: AUDI A6 45 TDI Avant S-line 2018:

Na mreži AcoSk

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #26 poslato: 11. Maj, 2020. 23:01 »
S t r a s n o

Na mreži HellBlaze

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #27 poslato: 14. Maj, 2020. 15:31 »
Ja baš prošle nedelje zamenio na Karoqu, stavio Bosch Aerotwin, i meni su posle godinu i po krenuli da mrljave...

Na mreži MAKS

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #28 poslato: 14. Okt, 2020. 08:49 »
Evo i mog iskustva sa brisacima.
Kao original - mislim drugi, na fabiju su bili onako . Pre toga kupljeni u metrou neki trajali tri meseca pa posle jos neki koji su trajali  bogami godinu dana. A pre toga kao fabricki.

E sad ovako. Na octaviji. Kupljena samo guma za metlice i zamenjena na jednom brisacu - suvozacevom. Malo muke ali cena 150 dianara za dve gumice po 60 cm. Znaci kostalo me 75 dinara zamena jednog brisaca. Za sad brise dobro. Dokle ce , e to cemo videti.

Mozda nekome pomogne. Evo linka kako se namesta gumica na brisacu.

https://www.youtube.com/watch?v=whaVdU74Idg

  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži observer

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #29 poslato: 14. Okt, 2020. 09:22 »
Na videu deluje jednostavno ali je u praksi (bar meni) bila ozbiljna patnja.
Prvo, profil zamenske gume mora biti odgovarajuci (mislim na poprecni presek - profil zljebova). Meni je uspelo da par puta nabodem neodgovarajuci, ne pitajte kako.
Drugo, uvlacenje u ram nikad mi nije islo ovako lako kao na snimku, obicno zapne na sredini kod kopce za kacenje na polugu brisaca (obicno tu ram metilice bude malo stisnut, pa bude povuci-potegni). Pokusavao sam i da skinem cep (granicnik) sa druge strane a onda se ram "raspe" pa je problem to sve drzati na okupu i istovremeno navlaciti gumu.
Trece, zamenske gumice koje sam nalazio po radnjama (obicno u "Gumaticu") uvek su bile uzas - skripale su.
Hocu da kazem da nije posao za svakoga, ko je bangav i baksuzan (kao ja) bolje da kupi gotovu metlicu. Na kraju ispadne da je najbolje kupiti fabricke, jesu skuplje ali daleko duze traju.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017



Pretraga foruma [Google]