Autor Tema: Amss Atlas Uniqa Cofus Vozzi... pomoc na putu u slučaju kvara/nezgode - iskustva?  (Pročitano 18706 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži jabreZapočeo temu

Verujem da ima dosta članova koji već znaju o čemu se radi, za one koji ne znaju ovo su 3 opcije koje imamo kod nas za pomoć na putu u slučaju kvara ili nezgode, pa bi voleo da čujem kakva su vam iskustva s ovim firmama?
Ja sam lično imao super karticu u amss dve godine uzastopno pa sam rešio sad da vidim i ostali šta nude....

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Van mreže slobodanalex

Ja imao i DDOR i AMSS i nikad ih nisam koristio, sad sam uzeo Atlas posto u slucaju kvara koji se ne moze brzo popraviti ( u mom slucaju kriticne dizne) besplatno slepaju auto do kuce...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Na mreži jabreZapočeo temu

Koristio sam amss.... 2k rsd onaj paket, i stane mi auto usred Bg (300km od kuće), subota na nedelju 01h, puna kola opreme, kaže operater mogu samo da me šlepaju do nekog majstora ali ne mogu da poprave, jer svi s kojima imaju ugovor rade tek u ponedeljak ujutru.... kažem kvar je najjobičniji nepovratni ventil na filteru za naftu prs'o, ili bilo kakav nov ili samo da se premosti crevo s dve šelne i cevkom direktno.... kaže ništa pre ponedeljka.... gde da ostavljam auto u njemu 10x vrednosti istog.... kažem a do kuće koliko da me šlepate, dobijem odgovor 38000 dinara sa POPUSTOM.. pitam pa koliko je bez članske kartice i popusta kaže operater 78k dinara.....  pa reko kad imamo džabe šlepanje.... lik kaže samo u slučaju udesa i to uz policijski zapisnik.... i tu ja lepo onu karticu zafrljačim u mrak.... pa bre razumem ja i zaradu i sve, ali valjda za članove treba povoljnije, oni računaju gratis 150km u oba pravca i to od njihovog polaska a ne od mesta kvara....

Za 400-500e bugari šlepaju iz svih većih gradova Eu, ovi traže preko 300e za 300km.... lopine.

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

Van mreže slobodanalex

Ma kod svih je manje vise isto, samo sto niko ne cita sitna slova...
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže buzald

imam godinama Amss, do sada dva puta koristio.
jednom 2016. u budimpesti stade auto (crkao alternator), subota popodne. Dosao slep za 40 minuta i odvezao do dezurnog servisa (30-ak km), U servisu uzeli 200 evra za opravku ili da cekam ponedeljak pa da sam popravljam. Sa zenom i dvoje male dece sta drugo nego dam 200 evra.
prosle godine zakucao menjac u beogradu. odslepao me do barajeva do majstora.
od 2016 do 2017 uzeo ddor jer kod amss nisam mogao nesto ponovo uplatiti (ili pre vremena) novo osiguranje-bili "ljuti" zbog racuna iz madjarske (oko 120 evra).

 
  • Vozi: Skoda Oktavija A5 1.9TDI 2009

Van mreže DM

Evo mojih iskustava sa AMSS, dok sam vozio fabiju 1.2htp 2004, uvek sam imao super clanstvo.
Koristio sam cini mi se 2 puta. Prvi put mi je stao auto kada su one poplave bile , cini mi se 2013 te. I to zbog pumpe za gorivo, crkla.
Slepanje ne vise od par kilometara do majstora. Drugi put bobina mi je crkla , pa nisam hteo da vozim na 2 klipa =)) do majstora, nego sam ih opet zvao, i opet slepanje opet par kilometara. Sve u svemu, da sam zvao slep zlubu ili zlubu od majstora, uzeli bi mi vise od tih 2000 dinara koliko kosta clanostvo. Tako da se meni isplatilo.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9TDI 2011 elegance, savrsen :)

Van mreže Tule

Moje iskustvo:
Koristio sam par godina unazad tu AMSS gold (ili kako se vec zove) karticu sa osiguranjem u zemlji i inostranstvu.
Prosle godine sam je morao upotrebiti kad mi je auto stao u HR na autoputu, crkla pumpa za gorivo.
Sreca pa sam bio svega 30-ak kilometara od nase granice. Bogme sam ih cekao preko 3h da stignu iz Adasevaca.
Nakon toga otisli do njihovog servisa u Adasevcima i ustanovili da ne mogu popraviti to na brzinu.
Tad sam se neprijatno iznenadio kad sam saznao da 100km (ili 150) znaci sve ukupno od njihove baze, do vas, do vaseg odredista i nazad u bazu. Realno, tako gledajuci, besplatno vam je maksimalno 50 km slepa.
Posto sam skoro pa ispucao te svoje besplatne kilometre ponudili su mi slep do NS uz doplatu od 12K ili do Sremske Mitrovice 2K dinara (gde takodje imam jednog majstora/prijatelja).
Na kraju sam zavrsio u Mitrovici, ostavio auto i snasao se za ostatak puta do NS.
Nakon toga sam uzeo Uniqa putno osiguranje jer novo AMSS ne mozes dok staro ne istekne.
Koliko god to mucno secanje bilo kad bolje razmislim mene je tada ceo trosak kostao svega 2000 din. Naravno moglo je biti mnogo gore da sam bio negde dublje u HR.
Nazalost od tada paranoicno razmisljam o duzim putovanjima, ili moras imati 1000e spremno u dzepu/kartici ili auto pod kasko osiguranjem.
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003

Van mreže nidza

Nisam siguran da bi ti kasko pomogao u tvojoj konkretnoj situaciji?
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže Tule

Nisam se dobro izrazio, mislio sam ili da imas odgovarajuce osiguranje tj. auto pod garancijom ili moras uvek imati stek spreman za neki karambol.
  • Vozi: Skoda Superb 2.5 V6 TDI 2003

Van mreže sasacalko

Ja sam imao amss stalno do ove godine, nikad je nisam koristio. Ove godine su promenili uslove, pa u slucaju kvara placaju smestaj samo vozacu i/ili prevoz , a ne i ostalim clanovima porodice. Meni je bitnije zena i dete, za nedaj boze, ja cu da se snadjem. :).
Zato sam ove godine uzeo atlas, samo za inostranstvo, bila je neka akcija, umesto 3000 platio sam 2000.

Sent from my ALE-L21  


Van mreže drmika

Mene juče zvali iz AMC ističe mi paket. Koristio sam i zlatni od AMSS, nisu mu zatrebali. pa nemam licnog iskustva i po forumima bunarim dal da ga produzim, Srbija (120km od vozila) + Evropa su 3200din. Za sada nas je dvoje u kolima najčešće pa svi paketi mi pašu :D
O atlasu sam isto razmisljao, skuplji su. Al opet ako zatrebaju nema cene. 
  • Vozi: Fabia II ambiente 2009 1.4 16v BXW

Van mreže Karlheinz

Jel' ima nekih novina ovde, po pitanju pomoći na putu, za putovanje van Srbije?

Šta je najbolje, tj. šta uplatiti, da budeš siguran na putu?
DDOR mi izgleda OK, po pitanu cene i onih cifara koje su napisali u ponudi, po pitanju kvara na autu, šlepa isl...
Atlas je najskuplji i nudi 1000eur, koje kažu, realno treba računati manje jer cena zavisi od stranih partnera.
Kažu da UNIQA ustvari koristi Atlas servis, zna neko?
Kontinental24h su mi nepoznati.
Postoji i izvesna vozzi aplikacija, zna neko nešto o tome?

AMSS pomoc na putu
Uniqa pomoc na putu
Atlas servis pomoc na putu Euro plus paket
DDOR osiguranje paket pomoci na putu
Cofus asistencije pomoc na putu (Lukoil ponuda, nešto niže cene)
Kontinental24h pomoc na putu
« Poslednja izmena: 01. Jul, 2019. 19:56 Karlheinz »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže ugi85

Iskustvo iz prve ruke za AMSS. Pre dve godine, na moru, upoznao sam coveka iz Beograda koji bas tad napravi udes. Naizgled nije bila velika steta ali auto nije bio u voznom stanju jer je tocak bio nakrivljen, a Grci mu trazili ogromne pare za popravku. Imao je AMSS-ov visi paket pomoci na putu, pozvao ih. Dosli su po kola, kad mu se letovanje zavrsilo, i oterali za BG bez ikakve naknade.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže Karlheinz

Nisu neke pare, traje godinu dana, zlu ne trebalo ... Pregledaću detaljnije malo ove ponude što sam ih okačio gore... Ako ima neko još neki predlog neka javi.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže slobodanalex

Ja uzeo AMSS, nekako mi je najbolji odnos ulozeno dobijeno.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue



Pretraga foruma [Google]