Autor Tema: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama  (Pročitano 3641 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ugi85

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #15 poslato: 30. Jul, 2018. 22:23 »
Nisi izvadio kuciste iz lezista. Jesi li probao da ga okrenes pa izvuces?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže GrgonniZapočeo temu

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #16 poslato: 30. Jul, 2018. 22:27 »
Sve sam probao sto sam mogao...ali samo sa dva prsta jer nema mjesta. Okrecem ga koliko ide i pokusam izvuci ali nista.
  • Vozi: Škoda Superb 1.6 TDI 2012

Van mreže Marjanke

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #17 poslato: 30. Jul, 2018. 23:46 »
Meni lici da je isti sistem kao na octavii a5, okrene se, ali mora malo da se povuce jace da bi izasla napolje. Imaju mala spicasta zakrivljena klesta, sebi samo zbog toga uzeo.

Van mreže pavaobg

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #18 poslato: 31. Jul, 2018. 00:26 »
Sijalica pozicije se samo čupa. Nema okretanja, nema ničega. Nekad izađe za sekundu nekad se toliko napatim da  na kraju dam drugu da proba.

Prvi put kad je crkla vozio sam bez pozicije mesec dana. Počeo sam da sumnjam u svoje mentalne sposovnosti... dragi dnevniče da li sam ja debil koji ne ume da izvadi sijalicu....



Послато са SM-N950F  

  • Vozi: fiat

Van mreže GrgonniZapočeo temu

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #19 poslato: 31. Jul, 2018. 20:47 »
 :RR) E ovo sam se i ja više puta pitao.  :) J....a pozicija. Stigoh s puta umoran pa ću sutra probati. Možda da špricnem malo silikonskog ulja prije vađenja?
  • Vozi: Škoda Superb 1.6 TDI 2012

Van mreže slobodanalex

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #20 poslato: 31. Jul, 2018. 21:01 »
Bolje nemoj, moze ucuriti u far i zamazati reflektor.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže -nebojsa-

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #21 poslato: 31. Jul, 2018. 21:06 »
Kakvo spricanje ulja, to je sve plastika, nije zardjalo sigurno :B=) Spicasta klesta i cupaj unazad. Samo uhvati za crni deo kucista, ne vuci za kablove.
Ako ne ide ili se bojis da ces polomiti bolje daj majstoru, iscupace za par minuta.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže pavaobg

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #22 poslato: 31. Jul, 2018. 21:19 »
Ako je xenon far prilazi se sa strane i vrlo je nezgodno. Mozda i zapekne jer sam se prvi put baš mučio. Delovalo je da će pući far

Послато са SM-N950F  

  • Vozi: fiat

Van mreže GrgonniZapočeo temu

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #23 poslato: 31. Jul, 2018. 23:21 »
Ok, bez spricanja i s klijestima. Problem je sto kad povucem konektor,  pomice se sjenilo u faru. Zato e bojim da nesto ne pukne. Uglavnom, sutra ide van, ovako ili onako.
  • Vozi: Škoda Superb 1.6 TDI 2012

Van mreže GrgonniZapočeo temu

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #24 poslato: 10. Avg, 2018. 23:10 »








Već nekoliko dana imam kompletno prednje osvjetljenje s LED-icama. Problem pozicija je riješen bez problema, samo je trebalo malo više odlučnosti. Bilo je kao kod vađenja zuba, kliješta u ruke i samo povuci. Nakon toga je sve bilo lako. Farovi i kompletni prednji kraj auta sada izgledaju puuuno ljepše. Danju je sa dnevnim svjetlima vizualni dojam puno bolji a noću je vidljivost nemjerljivo bolja i kvalitetnija.

"...dragi dnevniče, izgleda da ipak nisam debil koji ne ume da izvadi sijalicu..."

« Poslednja izmena: 10. Avg, 2018. 23:15 Grgonni »
  • Vozi: Škoda Superb 1.6 TDI 2012

Van mreže pavaobg

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #25 poslato: 11. Avg, 2018. 16:01 »
Bravo

Mogao bi da napišeš koje sijalice ai gde stavio ili još bolje da staviš linkove za konkretne modele koji ne prijavljuju gresku

Послато са SM-N950F  

  • Vozi: fiat

Van mreže GrgonniZapočeo temu

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #26 poslato: 11. Avg, 2018. 22:32 »
H7 - KRATKA
H3 - DUGA
https://www.silux.hr/

H8 – MAGLENKE/KORNER
W5W – POZICIJA
P21W – DNEVNO SVJETLO
https://web.facebook.com/iledautomotive/?_rdc=1&_rdr

Iako su deklarirane kao "error free" i jedne i druge povremeno javljaju grešku.
  • Vozi: Škoda Superb 1.6 TDI 2012

Van mreže Marjanke

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #27 poslato: 12. Avg, 2018. 19:15 »
Meni lici da je isti sistem kao na octavii a5, okrene se, ali mora malo da se povuce jace da bi izasla napolje. Imaju mala spicasta zakrivljena klesta, sebi samo zbog toga uzeo.

Van mreže Dilema

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #28 poslato: 28. Jan, 2019. 00:46 »
Ima li neko konkretnih iskustava sa zamijenskim Led H7, bitno mi je da:
- ne prijavljuj greške
- daju solidno osvjetljenje (bolje od halogenih H7)
- dugotrajnost
- cijena.

Za sada vidim preporuke za ove Auxbeam F16, ali dosta od tih preporuka su i one plaćene.
Da li neko ima iskustva i sa prelaskom na Led H1 duga, jer  čini mi se na klipovima da nekako nema tu dubinu?

Vidim da na nekim sajtovima preporučuju i ove trostrane i četvrostrane led sijalice, sa COB čipom što mi djeluje kao totalna nebuloza.
Obzirom na sam oblik originalne H7 sijalice i sa mojim amaterskim  iskustvom sa razlicitim LED čipovima u kući.

Koliko je komplikovana ugradnja u Superb 2, djeluje mi kao da ima sasvim dovoljno prostora unutra.

https://parkingday.org/best-led-headlights-and-bulbs/
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Van mreže Milke86

Odg: Superb MKII, zamjena halogenih sa LED žaruljama
« Odgovor #29 poslato: 26. Maj, 2020. 13:00 »
Pozdrav svima od skoro sam vlasnik Skode superb 1.8t sa dsg menjačem 2008. Imam pitanje video sam ovde je covek okačio slike kako je stavio led u korner..ja nemam mesta za dve sijalice samo jedna na sredini..naravno aktivno mi je paljenje kad skrećem..pa mi je jutros crkla leva i želeo bih da stavim led u obe maglenke..neke vase preporuke koje led sijalice i jel mogu da stanu i da li se lako to montira tj nije potreban kanal? Hvala unapred na odgovoru
  • Vozi: Skoda superb 1.8 tsi 2008



Pretraga foruma [Google]