Autor Tema: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...  (Pročitano 21854 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Filip

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #90 poslato: 15. Okt, 2016. 13:18 »
driving mode selection, ja sam ga uzeo pri kupovini kao dodatnu opremu. Vozim stalno u sport modu drugi me ne interesuju. Ima razlike u ponašanju između njih, subjektivni osećaj da bolje povlači u "sport" nego "normal" postoji, da ne pričam o "eko" gde je lenj kao krava

koliko sam gledao i čitao / a to je dosta :D / taj DMS ima mnoooogo više uticaja na vožnju auta koji je opremljen DSG-om, e sad mislim da kod nas na forumu niko nema takvu O3 pa da iznese svoja iskustva :-\
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže ferdinand

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #91 poslato: 15. Okt, 2016. 13:39 »
Nisam znao da može preko 160 km/h   :P

@ferdinand
Dobio si Dunlop na 17"? Kod mene su fabrički došle Porelli P7 Cinturato.
Koliko ti traže za driving mode selection, ja sam ga uzeo pri kupovini kao dodatnu opremu. Vozim stalno u sport modu drugi me ne interesuju. Ima razlike u ponašanju između njih, subjektivni osećaj da bolje povlači u "sport" nego "normal" postoji, da ne pričam o "eko" gde je lenj kao krava. Ali ne znam koliko ti traže, vidi da li je isplativo.

Da, Dunlom sport maxx.
Ja sam uzeo driving mode selection i mislim da sam doplatio nekih 60-70 eura.

  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi Style MY2017 Audi A4 2.0 2009.

Van mreže batke

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #92 poslato: 15. Okt, 2016. 18:09 »
@ferdinand
To je odprilike to, ne mogu tačno da se setim ali mislim da je mene izašao kod nas sa 20% PDV-a 75 ili 85 evra stvarno sam zaboravio, ali red večičine je tu...nije 150 ili 200 što se može očekivati ako ga ugrađuješ naknadno u slučaju da je to moguće.

@Filip
Nisam mnogo pratio kako se DMS ponaša na kolima sa manuelnim i DSG menjačem. Ja lično mislim da u DSG varijanti nije potreban jer DSG ima svoj sport mod kada menja na višim obrtajima itd, znaš ti to vrlo dobro. Nisam ni ja imao prilike da provozam nijedu Škodu sa DSG-om i DMS-om, a i nema ja niko na forumu koliko je i meni poznato. Sve u svemu lično ga ne bih uzimao u kombinaciji sa DSG-om, ali to je samo moje mišljenje.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Gvozden M

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #93 poslato: 09. Avg, 2020. 11:22 »
Poštovani, postao sam vlasnik nove Skode Octavia 1,6 TDI 115 ks, 2019. godište, Ambition paket opreme + još po nešto. Auto je na izgled OK, ima mesta i gepek dobar, ali jako neprijatno me iznenadila buka od motora preko 2000 rpm. Motor ima buku koja se ne može tolerisati na autoputu. Nije to klasična buka od dizela, nego kao kad se benzincu skine filter vazduha. Potmulo i zamarajuće na dužim putovanjima. Ima li neko iskustva, da li treba nešto reklamirati i sl?
  • Vozi: Skoda Octavia A7 1,6 tdi, 2019. god.

Van mreže klisko

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #94 poslato: 09. Avg, 2020. 21:48 »
Ne znam kako zvuči benzinac bez filtera, ali nisam primetio ništa zabrinjavajuće na autoputu, a prošle godine sam imao dva putovanja autoputem (oko 3000-3500 km). Od čudnih zvukova, samo me ponekad nervira bućkanje goriva, ali muzika je čudo :)
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže Gvozden M

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #95 poslato: 09. Avg, 2020. 22:41 »
Zvuk je jako niske frekvencije, dubok, pokriva bas muzike i jednostavno opterećuje posebno slušanje muzike. Do 110 km/h je prihvatljivo, na 130 - 140 je baš opterećujuće za jedan ovakav automobil. Na 150-160 stanje nije mnogo gore, čak i na 180 je slično. Stesneš kvačilo, i pustiš motor da padne na ler gas i nestane 2/3 buke.
Primetio sam na nekim režimima i vibracje motora, koje se najbolje vide na unutrašnjem retrovizoru, jednostavno prikaz zadnjeg stakla u ogledalu bukvano vibrira.
Ne znam da li će se stanje popraviti ili će biti gore kad se motor razradi. Sad je negde na oko 1000km
  • Vozi: Skoda Octavia A7 1,6 tdi, 2019. god.

Van mreže nikvuksa

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #96 poslato: 17. Nov, 2020. 10:35 »
Od pre par dana, postao sam vlasnik Octavie A7, 2014. god, 2.0 TDI u Elegance paketu opreme. Do sada uvek vozio manje automobile i manje zapremine. Lični utisak fenomenalan...snaga auta, izgled, očuvanost, stanje enterijera, održavanje...

Sada je na satu 150.000km, na 145.000 urađen veliki i mali servis, 8 guma, 8 felni, novi prednji diskovi i sve pločice. Za sada uživam u svakodnevnoj vožnji, nadam se i bez nekih budućih i skorih većih kvarova i zezancija. Planiram samo sitna tačkanja od Bg vožnje pre zime i eventualno led umesto žutih klasičnih sijalica u enterijeru...

Što se mene tiče, auto koji podmiruje sve normalne potrebe za porodicu po opremi, komforu, snazi, veličini prtljažnika, izgledu i slično...
  • Vozi: Škoda Octavia A7, 2.0 2014

Van mreže fobia24

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #97 poslato: 17. Nov, 2020. 21:27 »
Cestitke i predstavi auto, tj iskopiraj ovu poruku u garazu i dodaj koju sliku.

Van mreže nikvuksa

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #98 poslato: 18. Nov, 2020. 08:06 »
Hvala. Hoću svakako, u narednom periodu.  bravo2
  • Vozi: Škoda Octavia A7, 2.0 2014

Van mreže Canis lupus

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #99 poslato: 08. Mar, 2021. 14:18 »
Pozdrav ljudi,
Kao neko bez iskustva, red je da pitam pametnije (ljude sa vise iskustva). Situacija je sledeca, mi smo troclana porodica - supruga, beba i ja. I imam opciju da kupim Skodu Oktavuju 2017 god 1,6 TDI / 85 kW Style. Pa me zanima par stvari, kako ste zadovoljni s obzirom da ima 5 brzina?
S obzirom da imamo bebu automobil ce mahom biti pun. Da li je ovaj motor dovoljno dobar za bezbednu voznju (preticanje)? Ne bih bih prelazio vise od 10-15k km godisnje, gledao sam i benzince, ali mahom ima motor 1.0 ili ako naletim na 1.4 oni su mahom CNG tako da to ne bih pazario.

Na linku ispod mozete videti automobili koji bih uzeo u obzir. Nalazim se u Ceskor Republici, pa bar Skoda ima u izobilju :D


https://www.skodaplus.cz/Car/1707941/skoda-octavia-1-6-tdi-85-kw-style?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_404&priceRangeTo=300000&carsOrderBy=FIRST_REGISTRATION_DESC

Ugodan vam dan zelim!  beer1

Van mreže Filip BG

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #100 poslato: 08. Mar, 2021. 21:20 »
Dobro veče i dobro došli na forum. Čestitam Vam na uvećanju porodice.
Nisam se prepoznao među pametnijima, ali među iskusnijima jesam. Privatno i službeno vozio sam tri od četiri verzije 1.6 tdi motora u Oktaviji 3 (77, 81 i 85 kw), pa mogu da prenesem svoje utiske. Čim pitate za performanse, zaključujem da su Vam one važne. Onda 1.6 tdi nije najbolji izbor. Pogotovo u situaciji koju opisujete: natovaren auto sa uključenom klimom zbog bebe.
Njegova 5. brzina jeste nešto duža, pa auto bez napinjanja i buke motora ide na autoputu do solidnih 130 km/h uz skromnu potrošnju, ali među ubrzanja, pogotovo na uzbrdicama, nisu sjajna.
Moj predlog bi bio da umesto Style 1.6 tdi gledate 2.0 tdi u nešto lošijem paketu opreme. U Češkoj je često nuđen „akcijski“ model koji je bio jeftiniji od Ambition-a, a imao je više opreme (tempomat, multifunkcionalni volan, zadnje parking senzore, Bluetooth za povezivanje smatphone-a, grejače sedišta…). Zavisno od modelne godine zvao se Ambition Plus ili Fresh. U obzir dolazi i motor 1.4/1.5 tsi 110 kw.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Canis lupus

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #101 poslato: 17. Mar, 2021. 22:24 »
Hvala puno na odgovoru. Performanse mi nisu toliko bitne, samo bezbednost. Prethodni auto koji sam posedovao, bio je seat ibiza 1.2, dam gas, brojim do 10 i auto krene :D tako da se nisam osecao bezbedno. Iz tog razloga pitam da li bi bio dovoljan. Ne vozim agresivno, a nisam ni vozio druge automobile pa nemam iskustva u tom smislu.
Gledao sam benzince, retko se nalaze, mahom su sa CNG-om. Zbog toga sam ih i otpisao. Ne igra mi veliku ulogu potrosnja, zato sto ne bih prelazio mnogo 15k godisnje. Gledao sam abition plus, ali su siromasni sa opremom, zato sam se opredelio za style. Najmladji je, sa kilometrazom ispod 100k za te pare. Ima i 1.0 ali njega bas i ne bih.

Van mreže vojkan85

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #102 poslato: 17. Mar, 2021. 22:38 »
Ja vozim 1.6TDI, 77kW, planirao sam da uzmem isto auto iz Ceske ali OBAVEZNO uzmi broj sasije i provera u ovlascenom servisu. Na fotkama kao casa, L&K oprema, 2017.godiste, kada sam proverio uhvatio sam se za glavu.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži dixon

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #103 poslato: 17. Mar, 2021. 22:44 »
@vojkan85 што? Шта рекоше у овлашћеном?

Van mreže vojkan85

Odg: Octavia 3, utisci, komentari, mišljenja...
« Odgovor #104 poslato: 17. Mar, 2021. 22:46 »
Rekose samo dva servisa za 111800 km i cela desna strana je bila zguzvana. Nema sta nije radjeno na desnoj strani. Cak su mi na kraju i priznali i izvinjavali se kao.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI



Pretraga foruma [Google]