Autor Tema: Transfagarasan,Rumunija  (Pročitano 15791 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži URKE 80Započeo temu

Transfagarasan,Rumunija
« poslato: 27. Avg, 2018. 18:09 »
Odmah po dolasku iz Grčke sa letovanja počeo sam da razmišljam kako da utucam još sedam dana godišnjeg odmora. Odluka je pala na Rumuniju. Reko ja sebi aj da vidim taj najbolji put na svetu kako je još pre desetak godina izjavio Džeremi Klarkson iz čuvene postave tadašnjeg Top Gear ekipe. U subotu ujutru oko 4 smo krenuli žena i ja sa našom Škodom SDI ka Rumuniji. Za nekih 2-2,5 sata smo bili na granici,prelaz Đerdap. Zadržavanje ukupno 10ak minuta. I odmah nakon uključenja na glavni put za Drobreta Turnu Severin usledio je šok.Rumuni ne ebu apsolutno nikakva ograničenja,linije... Voze kao ludi. Nakon Severina sledece mesto na putu Targu Jiu. Magistrala piči po sred grada,ali mi smo prošli dosta brzo,jer se vozi baš brzo. Od jednog kružnog toka do drugog kroz centar grada ja vozio 90 a Rumuni me šišaju ko na pisti.Sledeće veće mesto Ramnicu Valcea a zatim Curtea de Arges. Sve je magistrala ali se vozi ko na trkama. Kroz sela od 80-110,a Rumuni i brže. Oduševilo me što je svaka krivina obeležena reflektujućim strelicama,tako da se noću fino vozi.Nakon Curtea de Arges dolazi Corbeni koji je bio naša baza. Smeštaj nov,soba komplet opremljena,tri kreveta,bračni+singl 36eur preko Bookinga. Čim sam izneo stvari odmah krenuli u prvi deo "avanture".Kao i Topgirovci pravac Vidraru dam. E tu sam pred ženom ispao šonja. Pogledao sam sa brane i  trt. Kad se nisam onesvestio. Na nekih 50ak metara ISPOD mene lete laste. Visina brane 166 metara. Inače u njenom podnozju je spavala ekipa Top gera. Tu je statua Prometeja i vidikovac. Na putu ka brani prošli smo i drakulin zamak Pojenari,ali mi smo promašili termine,u 10 i drugi u 15 časova. Ulaz 6leja(1,5eur).Posle brane pravac smeštaj na večeru i pripremu za drugi deo "avanture". Naravno ja ko malo dete,od uzbudjenja ali i zebnje da li je moja SDI-ka dorasla Karpatima i nadmorskoj visini od 2034 m,oka nisam sklopio. Čim je svanulo i malo sunce ugrejalo(u 7 sati 11°C) sedanje u Škodu i pokret. Početak puta ide uz jezero i lagano počinje uspon. Kako kilometri odmiču pritisak u ušima je sve veći. I onda odjednom BUM. Čuvena deonica Transfagarasana. Gužve nema. Uživanje u pogledu na planine i put,nepisivo. Žena kaže da me još nije videla ovako uzbuđenog,s pravom. Prolazimo nekoliko galerija i dolazimo do službe za spasavanje na nekih 2000mnv. Pogled puca na sve strane. Nastavljamo dalje i stižemo do najdužeg tunela u Rumuniji,nekih 800+metara. On spaja regiju Argeš i Sibiu. Po izlasku iz tunela kreće haos. Sa obe strane parking koji se plaća i tezge sa klopom i suvenirima. Sa desne strane je jezero Balea.Posle par krivina je i čuveno mesto gde je Džeremi Klarkson zaustavio svoj Aston Martin i ostao bez teksta zbog pogleda na put. Naravno zaustavio sam i ja svoju Škodu i uverio se koliko je čovek bio u pravu za ovaj put. Krećem lagano za jednom Daciom Logan. Smenjuju se pravci i krivine. Pogled na put dole i put gore ostavlja bez daha. Ja ko malo dete,samo što nisam počeo da vrištim od sreće. Posle ovakve vožnje i vazduha(presudno),se ogladni. Stali smo da jedemo na mestu odakle žičare kreću ka gore. Visina 1280mnv. A kraj na 2050ak mnv. Doručkovali smo u foliji na žaru palenta sa sirom,kajmakom i kobasicama,cena 10 leja ili 2,2 eur. Posle doručka,kupovine suvenira ponovo istim putem nazad. I tu dolazi do problema već posle 20ak minuta vožnje. Zbog haosa od gužve kod onih parkinga gore uspon je trajao skoro 2 časa. Ali neka je. Uživao sam u pogledu tih dva sata. Inače miris ferode je baš izražen,pošto ima dosta vozača koji ne skidaju nogu sa kočnice. Inače u povratku smo naišli na putokaz Transalpina.Samo smo se pogledali i u isto vreme rekli,"sledeće godine!".Nazad smo krenuli oko 16h a stigli na granicu oko 22h. Škodica je stoički podnela 1100 km puta. Hvala joj!!!!!

Послато са Moto C  
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže shuxx

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #1 poslato: 27. Avg, 2018. 18:16 »
Samo cu ti reci...Svaka cast na obilasku i fotkama. Odavno zelim da odem i obidjem cuven put..ali nemam ekipu....

Ovime i pozivam sve sa Juga... Nis i okolina ... da ako imaju zelju... samo da jave.... organizovacemo se....

Sent from my SM-A320FL  

  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Na mreži URKE 80Započeo temu

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #2 poslato: 27. Avg, 2018. 18:20 »
Hvala! Jeste problem naći ekipu,ali ko voli može i sam. Ja nisam mogao da nađem nikoga i da žena nije htela otišao bi sam. Evo sad za sledeću turu,Transalpina,ona sama rekla da hoće,na prvu.

Послато са Moto C  

  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže shuxx

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #3 poslato: 27. Avg, 2018. 18:27 »
Sa ekipom je zabavnije.... najmanji je problem otici sam....ali....

Iskreno se nadam da se ova tema koju si otvorio.... povezati ljubitelje... pa cu i ja naci jos par dobrovoljaca za tu lepu avanturu....


Sent from my SM-A320FL  

  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže shuxx

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #4 poslato: 27. Avg, 2018. 18:37 »
Nisi nista pisao o drugim automobilima i vozacima... nacinu voznje... policiji.... cenim da se vozi dinamicno... kvalitet puta.... jesi li vidjao neke posebne automobile....

Sent from my SM-A320FL  

  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže t.salai

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #5 poslato: 27. Avg, 2018. 18:49 »
Odlicne slike, velika mi je zelja otici tamo. BTW. Jel se samo meni cini ili na prvoj slici sjene na stijeni tvore facu debeljka  :RR)
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #6 poslato: 27. Avg, 2018. 19:01 »
Svaka cast na opisu i slikama,bas si nam docarao tvoje putovanje. :RR) bravo2

Jel se samo meni cini ili na prvoj slici sjene na stijeni tvore facu debeljka  :RR)

Ima neka faca,ne cini ti se  =)) ;) ;) ;)
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže Karlheinz

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #7 poslato: 27. Avg, 2018. 19:10 »
Bravo Urke, lepe slike, dobar provod!
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži URKE 80Započeo temu

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #8 poslato: 27. Avg, 2018. 19:12 »
Odlicne slike, velika mi je zelja otici tamo. BTW. Jel se samo meni cini ili na prvoj slici sjene na stijeni tvore facu debeljka  :RR)
Dioklecian,ako se ne varam.

Послато са Moto C  

  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Na mreži URKE 80Započeo temu

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #9 poslato: 27. Avg, 2018. 19:15 »
Inače kada smo mi bili gore bio je i neki Bmw skup. Ludački su bili tjunirani. Namerno ih turirali u tunelu. Grmelo je nenormalno.

Послато са Moto C  

  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Na mreži URKE 80Započeo temu

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #10 poslato: 27. Avg, 2018. 19:22 »
Nisi nista pisao o drugim automobilima i vozacima... nacinu voznje... policiji.... cenim da se vozi dinamicno... kvalitet puta.... jesi li vidjao neke posebne automobile....

Sent from my SM-A320FL  
Policija je na samom Transfagarasanu parking servis. Bukvalno samo posmatraju i ne diraju nikoga. Lik,rumunske table,je stao sa motorom i tako isturirao motor da je to bilo nenormalno. Pandur na 2 m od njega samo podigao palac gore.
Vozači kao i ja,došli da vide,slikaju,klopaju i ćao. Oni koji hoće da to bude spust na limitu,dolaze radnim danima,kada je gužva dosta manja. Može i vikendom ali što ranije,kao i ja što sam,pa se izbegne gužva. Ima vozača koji znaju da voze, pa blago rečeno ludački,čim se otvori parče puta. Video sam dosta Škoda Oktavija Mk2. Video sam i RS plave boje. Od drugih:Panamere,Carere,Jaguare,C amg,Audi R8 ce, i mnogo Range Rovera...
Sam put,to čuveno parče je ok. Prilaz je malo lošiji sa dosta zakrpa,udubljenja i sl. Ipak tamo je zima nenormalno jaka. Sam put se otvara krajem juna i zatvara u oktobru.
Послато са Moto C  
« Poslednja izmena: 27. Avg, 2018. 19:27 URKE 80 »
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže shuxx

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #11 poslato: 27. Avg, 2018. 19:32 »
U kom periodu je otvoren put... znam da je dugo pod snegom....

Sent from my SM-A320FL  

  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Na mreži URKE 80Započeo temu

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #12 poslato: 27. Avg, 2018. 19:57 »
Zvanično 1.7-31.10. Ali sve zavisi od vremenskih prilika.

Послато са Moto C  

  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Na mreži 2 Busy

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #13 poslato: 27. Avg, 2018. 21:22 »
Bravo,Urke!Odlična reportaža!Rumunija prelepa zemlja i ima šta da se vidi.

Послато са SM-A605FN  


Van mreže BALKANIJA

Odg: Transfagarasan,Rumunija
« Odgovor #14 poslato: 27. Avg, 2018. 21:24 »
Odlicna tura,svaka cast!



Pretraga foruma [Google]