Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli  (Pročitano 5587 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Joker

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #30 poslato: Jun 07, 2020, 10:21:21 posle podne »
Na Kamiqu su alu felne 17", planiram da kupim za zimski set čelične 16"
Koliko vidim (https://reifen-groessen.de/size/skoda/kamiq/2020/#trim-10-tsi-115-eudm-114 ) na njega idu 6Jx16 ET38, takve polovne ne nalazim. Ima ih 6Jx16 ET40 i ET42. Ako sam dobro razumeo točak bi se "pomerio" prema karoseriji za 2 tj. 4mm.
Da li to može da bude problem?
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Na mreži AcoSk

« Odgovor #31 poslato: Jun 08, 2020, 12:52:21 pre podne »
Da, veci ET znaci uvuceniji tocak ka sredini auta.
Ne moze tih 2 ili 4mm biti problem sa tehnicke strane. Mozda samo ruznije izgleda na autu, ali tih 2, pa i 4mm, mislim da ga nece naruziti.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Van mreže Filip BGTopic starter

« Odgovor #32 poslato: Jun 08, 2020, 10:19:21 pre podne »
Na Kamiqu su alu felne 17", planiram da kupim za zimski set čelične 16"
...

Čestitam na kupovini, video sam slike u Vašoj Garaži. Felne mu daju mnogo bolji izgled.
Više volim da pogledam šta fabrika kaže o dimenzijama felni jer sajtovi ne daju uvek potpune i/ili tačne informacije.
Za zimski set ide čelična felna Lhotse 6,0Jx16 ET35 koja kod nas ide uz Active paket. Na nju ide guma 205/60 R16.
Postoji i alu felna za zimski set Nanuq 6,0Jx16 ET35 na koju ide guma 195/60 R16.
„Letnje“ alu felne (Orion, Alaris, Castor i Hoedus) imaju dimenzije 6,0Jx16“ ET38. Ove alu felne idu i na model Scala. Ja bih bio strpljiv i pratio oglase. Možda se pojave i neke alu 16 original do jeseni. Ako ne onda original čelične VW koncern, ali sa offset-om što bližim fabričkom.
Postavljam i sliku sa dimenzijama i kataloškim brojevima fabričkih felni.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži Joker

« Odgovor #33 poslato: Jun 08, 2020, 12:41:25 posle podne »
Hvala na detaljnom odgovoru i savetima.
Polovne alu felne ne bi, osim ako je to od nekog poznatog prodavca. Ne razumem se baš u alu felne pa ne bi kupim neke krive, varene itd. A na oglasima nije ni jedna ni kriva ni varena  ::)

Svakako mislim da sam na vreme krenuo da tražim, pa ću valjda naći nešto do jeseni. Svakako bi uzeo to što fabrika preporučuje.

Ukoliko neko ima dobre čelične felne u dimenziji 6,0Jx16 ET35 ili ET38 neka ponudi :)

Van mreže Filip BGTopic starter

« Odgovor #34 poslato: Jun 08, 2020, 01:35:23 posle podne »
Nema na čemu. U našim oglasima retko ćete naći felnu koja je kriva ili varena. Takve se u Srbiji odmah bacaju u staro gvožđe i tope  :)
Možda na zapadu popravljaju felne jer imaju lošije puteve pa ih češće oštete. Kod nas se to retko dešava.
Pratite forum. Možda neko u narednom periodu kupi Skalu ili Kamiq sa 16“ felnama, a poželi da ih proda i kupi 17“.
Pošto živite u Subotici pratite i Škodine „akcije“ u Mađarskoj i Hrvatskoj. Tokom godine daju 20% popusta na određene grupe delova. Kada na to dodate i povrat PDV (još skoro 20%) možda nije loše da kupite original nove čelične 16“ u inostranstvu.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži Joker

« Odgovor #35 poslato: Jun 08, 2020, 02:13:11 posle podne »
Da, odličan savet.