Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli  (Pročitano 6637 puta)

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Bingodalton

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #45 poslato: Jul 27, 2020, 21:34:51 posle podne »
Jedan poznanik prodaje setove original felni sa gumama za Atecu 18", 5x112, et45, 7j, 215/50 gume, Falken ili Bridgestone setovi. Novi setovi nemontirani, gume dot 2619.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Na mreži DonKihot

« Odgovor #46 poslato: Jul 27, 2020, 22:38:33 posle podne »
Ma bar da je 7,5
  • Vozi: Škoda Octavia II SCOUT 2.0 PD TDI

Na mreži Bingodalton

« Odgovor #47 poslato: Jul 27, 2020, 23:36:53 posle podne »
Jesu uske, da. Na Passata tek uz distancere izgleda bolje. Ali uz cenu od 750 nije lose, nove gume i felne.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TSI 280 4x4

Van mreže nemilose

« Odgovor #48 poslato: Avgust 17, 2020, 10:50:41 pre podne »
Pozdrav svima!
Razmatram kupovinu felni za mog Superba, za zimske gume.
Uz kola su došle 18" felne, ali bih iz razloga uštede na gumama (i felnama) kupio 16" čelične. Estetika mi nije bitna, samo nisam siguran oko dimenzija.
Elem, u cenovniku piše da Active paket opreme dolazi sa Hermes felnama 6,5J x 16" i 215/60 R16 gumama, pa sam mislio da tu dimenziju tražim na oglasima.
Pročitah negde da te felne imaju ET41, centralnu rupu 57.1 mm i raspored rupa 5x112.
Da li je dovoljno da tražim felne sa tim specifikacijama?
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže Filip BGTopic starter

« Odgovor #49 poslato: Avgust 17, 2020, 11:36:21 pre podne »
Dobar dan nemilose,
Pozdravljam Vašu razumnu odluku da za zimski set odaberete manju felnu i odgovarajuću dimenziju gume. Da, to su dovoljni podaci i naveli ste tačne dimenzije felne. Pošto su fabričke felne u toj dimenziji još uvek retke kao polovne, moja preporuka je da uzmete u obzir i offset veći za 1mm, tj. 6.5J x 16 ET42.
One su išle kao fabrički zimski set za Passat 7 i samim tim su rasprostranjenije.
Prošle godine sam prošao kroz istu situaciju kao Vi, tražeći felne za člana porodice koji je takođe kupio Superb 3 Ambition Plus. Na kraju smo kupili aluminijumske, model Orion.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže djordje48

« Odgovor #50 poslato: Avgust 17, 2020, 19:35:44 posle podne »
Pozdrav svima!
Razmatram kupovinu felni za mog Superba, za zimske gume.
Uz kola su došle 18" felne, ali bih iz razloga uštede na gumama (i felnama) kupio 16" čelične. Estetika mi nije bitna, samo nisam siguran oko dimenzija.
Elem, u cenovniku piše da Active paket opreme dolazi sa Hermes felnama 6,5J x 16" i 215/60 R16 gumama, pa sam mislio da tu dimenziju tražim na oglasima.
Pročitah negde da te felne imaju ET41, centralnu rupu 57.1 mm i raspored rupa 5x112.
Da li je dovoljno da tražim felne sa tim specifikacijama?

Budi ljubitelj milose. bravo2 uuh neke alu ili barem neke lepe celicane i moras uzeti original fabricku radkapnu. nemilose pardon :)
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan