Autor Tema: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli  (Pročitano 26058 puta)

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip BGZapočeo temu

Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« poslato: 04. Sep, 2018. 09:42 »
Poštovani forumaši,

našao sam dokument u kojem su fabričke dimenzije felni i guma za sve Škoda modele. "Izdavač" dokumenta je TUV - Nemačka.
Meni je pomogao kada sam tražio čelične 16" felne za zimski set.

https://www.tuev-hessen.de/fileadmin/tuev/Files_PDFs_and_Co/tuevhessen_serienreifen_Skoda_11_2017_ger.pdf

Pozdrav.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #1 poslato: 04. Sep, 2018. 10:58 »
Свака част колега! Занимљив документ, користиће некоме сигурно bravo2

Van mreže Enes_k1

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #2 poslato: 04. Sep, 2018. 15:18 »
Meni je vec ucinio uslugu jer po ovom dokumentu na 17" za Octaviu A5 facelift ( fabricke Pallas ) ne idu lanci. To znaci da je dobro sto nisam proslijedio 15" jer u Sarajevu moram imati lance i biti spreman da ih stavim

Van mreže Filip BGZapočeo temu

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #3 poslato: 05. Sep, 2018. 08:09 »
Drago mi je da je dokument od koristi. Mene su prilikom kupovine felni neki (pre)prodavci ubeđivali da je baš ta dimenzija felne koju oni prodaju fabrička, a to nije uvek bila istina.
Nije važno da je felna samo sa npr. 5x112 rasponom rupa već se gleda i širina (J) i offset (ET). Treba biti svestan šta kupovina felne drugačije dimenzije nosi sa sobom, što ne mora biti apriori negativno ni ružno.
Pozdrav za Jovana i Enesa koji imaju sreću da svoje Škode češće provozaju na deonici Vlasenica - Han Pijesak. Na delu tog puta vozio se brdski šampionat u SFRJ.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Enes_k1

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #4 poslato: 05. Sep, 2018. 09:10 »
Kod mene su na autu bile 17" 5x112 ali je ET35 i nikako ne odgovaraju jer previse izlaze van gabarita auta na prednjoj strani.
Takođe i ova informacija za lance je jako bitna nama u brdskoplaninskim krajevima jer nekad su neophodni.
Godinama sam vozio razne modele BMW 5 i igranka sa dimenzijama guma i felni mi je bas dojadila. Kako sam se samo obradovao kad sam video da je za zimu idealna 195/65/15. Sve 4 nove gume (Michelin ili Continental) su oko 220€. Tako da cu da imam dva seta.


OFF:
Generalno ruta preko Romanije od Sarajeva ka Beogradu i nazad se vozi najmanje jednom mjesečno :) A koga tu nije uhvatio snijeg u Maju i mraz u Septembru (bas na tom dijelu puta, na ljetnjim 17" i 18") taj ne zna sta je uzbudljiva voznja  :)

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #5 poslato: 05. Sep, 2018. 09:51 »
Ево и од мене један .pdf у коме се види које су све фелне биле фабрички доступне за неке моделе Шкоде (Fabia 1, Fabia 2, Roomster, Octavia Tour, Octavia 2, Superb 1). Ту су димензије, каталошки бројеви, секција за ланце...

Off topic:
Филипе - у Власеници се и даље вози брдска ауто трка која се бодује за Шампионат БиХ и Отворено првенство Републике Српске :)

Van mreže Dilema

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #6 poslato: 27. Jan, 2019. 23:59 »
Malo je off, ali da se nadovežem za Vlasenicu-Han Pijesak.
Ne zaboravite na maglu, od izlaza iz Vlasenice do ulaza u Han Pijesak zna biti kao mlijeko.
Danas je kod Zvornika na autobuskoj stao jedan par sa Fiat 500 Abarth, BG table.
Pitaj jesu li na dobrom putu za Jahorinu, kako li on tužan onako spušten misli izaći gore.

Ako neko od forumaša prolazi kroz Srebrenicu, Bratunac, Zvornik, javite se za kafu.

Može se i mini Škoda druženje organizovati.

Takodje ima li neko aktivan info sa prvog linka? Hvala unaprijed.
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline

Van mreže Filip BGZapočeo temu

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #7 poslato: 28. Jan, 2019. 08:33 »
Takodje ima li neko aktivan info sa prvog linka?
Dobar dan Dilema,
ja sam postavio prvi post u ovoj temi, ali ne razumem pitanje...
Ne zaboravite na maglu, od izlaza iz Vlasenice do ulaza u Han Pijesak zna biti kao mlijeko.
Ne zaboravite ni da stanete na izvoru vode, naročito leti, na lakat krivini, nekih 5km nakon izlaska iz Vlasenice. Pored je i pećina koja služi kao prirodno rashlađenje uz vodu.
Stavljam sliku iz Google da ljudi lakše prepoznaju lokaciju.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Karlheinz

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #8 poslato: 28. Jan, 2019. 10:52 »
Ne radi gornji link, izdaju novi (update verovatno) dokument pa stari skinu sa sajta, evo novi
https://www.tuev-hessen.de/fileadmin/tuev/Files_PDFs_and_Co/Serienreifen_Skoda_2018_09.pdf
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Filip BGZapočeo temu

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #9 poslato: 29. Jan, 2019. 08:55 »
Hvala Karlheinz. Da li možete onda da promenite naslov teme, da piše do 2018., s obzirom na to da je sada pokrivena i ta godina?

I možda da ubacite ovaj novi link u moj prvi post, umesto starog? Ja nemam mogućnost da to uradim.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Karlheinz

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #10 poslato: 29. Jan, 2019. 10:49 »
Skinuću godinu iz naslova, linkovi neka stoje, da ne bi stalno menjali kada ovi opet budu stavili neki novi fajl, koga zanima neka čita celu temu, a možemo dodavati ovde slične dokumente/linkove, ako neko ima.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži MAKS

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #11 poslato: 28. Mar, 2019. 21:43 »
Nesto se bas i nisam snasao sa ovim svim.  wac1
Pa ako moze pomoc octavia 2012 1.6 tdi 77/105 koje su dimezije felni fabricke. Po nekim katalozima su  5x112, rupa 57.1 i   ET 45. Trenutno su na autu 7 jota gume 195x65 R 15. Nikako nemogu odgonetnuti koje su ET iste felne.  hearcut


  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži MAKS

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #12 poslato: 29. Mar, 2019. 05:58 »
Nadje odgovor na drugom kraju foruma. :RR) Moze brisanje ovoga.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Peja

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #13 poslato: 29. Mar, 2019. 11:26 »
Nisu genericki podaci, ali ono sto je meni trebalo sam uporedjivao i tacno je.
https://www.wheel-size.com/size/skoda/
  • Vozi: Kodiaq 2.0 TDI DSG FWD, Hyundai i20 BC3, Dacia Logan 1.4 MPI

Na mreži sheytan

Odg: Fabričke dimenzije felni i guma - Škoda modeli
« Odgovor #14 poslato: 24. Sep, 2019. 09:26 »
Poštovane kolege,

Da ne otvaram posebnu temu, vrv ćete mi ovde moći pomoći. Naime, brat ima novu Oktaviju, 1.6d, sa alu felnama 6,5x16 i gumama 205/55/16, i razmišlja da uzme nešto iole racionalno za zimu(čelične felne i gume). Pitanje je: KOJE FELNE PAŠU, da li mogu neke 15" možda...? Gde ima povoljno novih da se kupe?

Hvala i pozdrav!
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.



Pretraga foruma [Google]