Autor Tema: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari  (Pročitano 39323 puta)

0 članova i 16 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #120 poslato: 06. Apr, 2022. 19:37 »
Evo drugari da sumiram utiske posle predjenih 9500 km za cetiri meseca voznje,u nameri da iz prve ruke prenesem utiske onima koje zanima kamiq.Prosecna potrosnja 90-10 (grad-auto put) je 7.8 l,taxi voznje po Beogradu.Zavrsna obrada je za sada ok,nema skripanja i drugih neprijatnih zvukova,kvalitet materijala (tabla,obloga volana,sedista itd) je zadovoljavajuca.Vesanje jeste malo tvrdje,ali racunam da ce biti dugovecnije sto je odlika kod svih skoda vozila.Motor,koji je bio najveca nepozanica (1.0,70 kw) za sada me odusevljava,solidno je tih u vozilu i van njega a snage mu nenedostaje u svim rezimima voznje po gradu i na otvorenom.To znaci da prosecnom vozacu kao sto sam ja 1.0 pojacan turbo punjacem,vrsi posao sto se kaze...Povlaci sasvim dobro i kad je u vozilu po cetiri putnika,a potrosnja je sasvim ok.Kako ce se pokazati u letnjim mesecima kad bude radila klima,videcemo i utiske cu normalno podeliti sa vama.Jedino sto mi ide na *ganglije* je opcija start-stop sistem koja je podrazumevano ukljucena,to jest po svakom startovanju motora moram da je deaktiviram.Po mom misljenju,za 3-4 sekunde sto se zaustavim na semaforu ili zbog uslova saobracaja usteda je upitna,a arci se akumulator,anlaser...JBM ti ekologiju zbog koje ce sklopovi vozila krace trajati,a normalno mi placamo popravke.Toliko,pozzz
  • Vozi: skoda kamiq

Na mreži vlado985

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #121 poslato: 07. Apr, 2022. 08:18 »
Bilo je na SAT-u, mjerili su snagu bas tog tvog motora, izbacivao je skoro 110ks umjesto deklarisanih 95, ali sa 100 okt gorivom. :bravo:
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Na mreži Mareska

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #122 poslato: 07. Apr, 2022. 13:16 »
Mene vise brine dugovecnost tog motora, nego kako poteze.
  • Vozi: Passat

Na mreži observer

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #123 poslato: 07. Apr, 2022. 14:53 »
Zašto se svi hvataju za dugovečnost malih turbaka kad valjda prosta logika kaže da moraju trajati duže jer se vrte na manjim obrtajima (skoro duplo manjim u redovnoj vožnji - umesto na 3000-4000 voze se na 1500-2000) - dakle klipovi prelaze duplo manji put po zidovima cilindara i trebalo bi da je habanje manje zar ne?
U najgorem slučaju trajaće jednako kao atmosferci, ako se usput prištedelo na materijalima.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #124 poslato: 07. Apr, 2022. 19:22 »
Sto se tice dugovecnosti motora,u prethodnom postu napisao sam iskustvo taksiste koji je sa sluzbenim vozilom presao preko 300.000 km,a znam i da je dosta patrolnih vozila policije vec pregazilo preko 250.ooo km.Uslovi u kojima se ta vozila koriste (vise vozaca,rad u mestu i ostali * parametri* sluzbenih vozila)ukazuje da bi sa normalnim koriscenjem bar toliko trebali da predju.I meni je prilikom kupovine i odlucivanja koji motor da *pazarim*u Kamiq-u bila nepoznanica snage i dugovecnosti istog,za sada me upotrbna vrednost iliti *snaga* navedenog motora odusevljava,a o dugovecnosti cu se uveriti nadam se za par godina.Doduse,pre odluke probao sam jedan patrolni rapid sa istim motorom ali od 85 kw,pa je i to bio jedan od razloga odluke za izbor tog motora.Pozzz
  • Vozi: skoda kamiq

Van mreže fobia24

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #125 poslato: 07. Apr, 2022. 19:30 »
Bez brige, vecina brendova pravi te "mikro" turbo motore. Ne bih ja brinuo o dugovecnosti ako iole vozi neko ko ima osecaj o odrzavanju.

Na mreži observer

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #126 poslato: 08. Apr, 2022. 09:43 »
1.0 je pun pogodak, ide kao nekadašnji 1.9 TDI (nažalost takve su i komande, i menjač i kvačilo su mu jednako "tvrdi" kao u starom 1,9 TDI - probao sam tri službena Golfa 8 - svi su isti) ali zato potrošnja kida - mešovit režim (vožnja koju čini grad + autoput na konstantnih 140 km/h) daje ukupan prosek od neverovatnih 5,6 l/100 km.
Ko voli mekše komande može da traži polovan 1.2 TSI (kog ja imam u privatnom autu - total prosek od kupovine do danas je samo 5,2 l/100 km a Polo 1,6 TDI mi je trošio 4,85 - dakle minimalna razlika a zadovoljstvo zbog nižih troškova posedovanja je neuporedivo)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže djole_ns

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #127 poslato: 11. Jul, 2022. 17:25 »
Evo ekipa i od mene prvi utisci, nakon skromnih 600ak kilometara za dve nedelje (ne osudujte me srecan sam sto sam i ovoliko stigao :D).

Generalno gledano, zadovoljan sam autom, za mene je ovo svemirski brod nakon 10 godina u Dacia Sandero :) Jes da je rec o novom autu ali sve deluje odlicno utegnuto i vrlo funkcionalno. Imam Ambition Plus paket, 1.0 TSI sa manualnim menjacem. Kad smo vec kod menjaca, tu mi je nekako jos problem, desava mi se da omasim brzinu i generalno nekako jos nisam uspeo da steknem potpunu udobnost sa njim, ne znam da li je do mene ili je stvarno malo ... krut, da prostite na izrazu. Sto se tice upravljivosti i manevarskih sposobnosti odusevljen sam i imam potpunu kontrolu, a cak je i preglednost bolja nego sto sam ocekivao. Ne znam zasto sam bio ubedjen da sa Bolero u Ambition Plus dolazi i navigacija, verovatno sam nesto pomesao, ali je zato povezivanje sa telefonom jednostavno prilicno, samo vam treba adekvatan kabel, nesto mislim da ti usb-c na usb-c nisu bas redovna stvar po kucama. Ono sa cim nisam uskladjen jeste njegova ideja o idealnom trenutku za menjanje brzine, shvatam da bi to sabilo potrosnju na minimum ali bi mi trebalo 5 minuta da dodjem do neke normalne brzine, tako da priznajem da ga bas i ne slusam. Pa i tako, nakon mesovite voznje u i van grada ali i po autoputu prosecna potrosnja mi je oko 8.1 l/100 km, ali ja bas nisam stedljiv vozac tako da nemojte da vas taj podatak obeshrabri, subjektivni utisak je da trosi jos manje.

Udobnost u voznji je odlicna, i ponavljam nakon Dacie, prostor je obilan, narocito na zadnjoj klupi. Vozim zenu i dete nazad, oni su zadovoljni ugodjajem - znam da se neko pre izvesnog vremena zalio ali eto nama je sasvim ok. Infotainment je sasvim dobar, lak za koriscenje, zvuk je odlican, uspeo sam brzo da ukacim sta i kako. Dodatno sam povezao auto sa MySkoda aplikacijom tako da imam preko telefona uvek uvid u stanje auta - statistike o voznji, trenutni domet rezervoara, da li su vrata zatvorena i zakljucana a kad je parkiran cak mu i vidim lokaciju i mogu da mu kazem da trubi, sto je zaista sjajan momenat ako ste skloni tome da zaboravite gde ste parkirali. :D

Jedinu zapravo zamerku za sada imam na gepek. Pise da je rec o 400 l ali ne izgleda i ne oseca se tako, iskreno ne znam gde su oni to izracunali. Zaista je mogao biti malo veci, ali ako je to zrtva za prostor na zadnjoj klupi onda ok, samo kazem brojcani podatak se ne poklapa sa subjektivnim dozivljajem. I jos, spustanje i zatvaranje je bas tesko i zahteva malo vecu snagu pa nije bas prakticno za nize i slabije osobe.

Ako nekog zanima jos nesto konkretno nek me slobodno pita, ovde ili preko poruke, rado cu podeliti sve utiske koji nekom mogu biti od koristi.
  • Vozi: Kamiq Ambition Plus 1.0 TSI 81kW

Na mreži sheytan

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #128 poslato: 12. Jul, 2022. 09:16 »
Nek ti je sa srećom!!!  :bravo:

Otvori temu u Garaži, ne bilo ti zapoveđeno  bravo2 . Sa fotkama i sl., pa povremeno dopunjuj utiscima
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Van mreže oflogic

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #129 poslato: 02. Okt, 2022. 00:22 »
Evo drugari da sumiram utiske posle predjenih 9500 km za cetiri meseca voznje,u nameri da iz prve ruke prenesem utiske onima koje zanima kamiq.

Proslo ljeto, kako se Kamiq pokazao u ljetnim toplim mjesecima? :)
  • Vozi: Kamiq 1.5 TSI DSG

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #130 poslato: 10. Okt, 2022. 20:22 »
Drugari,sa Kamiq-om sam do sada presao oko 24000 km i od toga grad-auto put 60-40% tokom letnjih meseci.Dva puta do Grcke,voznja po Srbiji pa je zato takav procenat voznje.Potrosnja odlicna,i na bordu a i proverom sipanja *do cepa* grad-7.5, otvoreno 5-5,5 litara.Voznja sa upaljenom klimom neoduzima snagu motora,sasvim lepo povlaci u svim rezimima vozje.Doduse,prilikom preticanja zavisno od opterecenja vozila*broj putnika*trazi ponekad nizi stepen prenosa,sto sam i ocekivao jer vozim vozilo od 70kw,a ne neku formulu iako sam i dalje prezadovoljan snagom motora.Potrosnje ulja za sada nema,zavrsila se sa dodatih oko 400 decilitara prilikom razrade motora.Jedino nisam zadovoljan kvalitetom i debljinom kedera na vratima i ispod haube,stednja je tu prisutna pa neocekujem neku dugovecnost iako sam vec dva puta kedere dobro premazao sredstvom predvidjenim za to.Za sada prezadovoljan,predstojece utiske cu podeliti sa vama...
  • Vozi: skoda kamiq

Na mreži sheytan

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #131 poslato: 11. Okt, 2022. 11:51 »
Lepo!   :bravo:


Ima li ko, sem mene, da čeka Kamiqa? Ja poručio sredinom februara, beše, bilo kao "9 meseci", nedavno ih kontaktirah, pominju kraj godine(bajka, znam)... A vi, kako 'te?   :)
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Van mreže Dadokg

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #132 poslato: 11. Okt, 2022. 12:15 »
Čekam ja i dalje. Poručio 15. decembra prošle godine, pre neki dan sam dobio informaciju da će auto stići u martu naredne godine. Ali i to nije sigurno. Dok stigne auto koji je poručen 2021. godine izaći će restajling verzija 2023. godine.
  • Vozi: Škoda Kamiq

Na mreži munja23

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #133 poslato: 11. Okt, 2022. 12:30 »
Lepo!   :bravo:


Ima li ko, sem mene, da čeka Kamiqa? Ja poručio sredinom februara, beše, bilo kao "9 meseci", nedavno ih kontaktirah, pominju kraj godine(bajka, znam)... A vi, kako 'te?   :)

Porucio u junu, stigao pre mesec dana. Ne znam koju si opremu i motorizaciju izabrao i da li to čini razliku?
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže DarkoNS1987.

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #134 poslato: 11. Okt, 2022. 14:02 »
Izgleda da motorizacija pravi ogromnu razliku. Meni superb sa 1.5tsi motorom stigao za ravno dva meseca od dana porucivanja. Znam neke koji su narucili pre mene TDI i jos im nije stigao.
  • Vozi: Octavia 1.6 tdi 2018. Style



Pretraga foruma [Google]