Autor Tema: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari  (Pročitano 39993 puta)

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #150 poslato: 12. Dec, 2022. 19:33 »
Evo drugari,da opet napisem koju rec.Pre 15-tak dana odradio sam drugi servis,na 28000 km.Tom prilikom,osim zamene ulja i svih filtera zamenjene su i prednje plocice i sve to je kostalo malo ispod 40.000 din.Ocekivao sam da ce fabricke plocice izdrzati bar jos 10-tak hiljada,ali tako je kako je.Potrosnje motornog ulja nema,a potrosnja benzina je oko 8 litara grad,otvoreno oko 5-5,5 litara.U prethodnim postovima nisam spominjao farove,isti vrhunski osvetljavaju put ispred vozila a dnevna svetla imaju super upotrebnu vrednost to jest farovi se po potrebi ukljucuju sami kada je prekidac svetala na automatskom modu.Mnogi koji se voze na zadnjim sedistima potvrdjuju i moje misljenje da ima obilje prostora u kabini,a posebno na zadnjoj klupi.Utisak im je da ima vise prostora nego cak i u oktaviji,koji je neuporedivo vece vozilo od kamiqa.Takodje,ulazak u Kamiq-a je olaksano cinjenicom da je blago povisen,nema saginjanja niti izvlacenja prilikom ulaska-izlaska iz vozila.Toliko za sada,pozzz
  • Vozi: skoda kamiq

Van mreže oflogic

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #151 poslato: 27. Feb, 2023. 19:02 »
https://i.ibb.co/vVJNPhz/dcve423.jpg

Poslije dva mjeseca i predjenih preko hiljadu+ km, zadovoljan sam kako se Kamiq pokazao u ovom kratkom periodu.

Zelja je bila da se uzme 1.5 TSI sa manuelnim mjenjacem, ali bas u periodu kada sam gledao su izbacili opciju za manuelni mjenjac sa tim motorom. Slicna situacija i sa bojama, samo 5 opcija za metalik boju u tom trentku. Titan Blue koju sam ganjao nije vise bila u opciji, pa mi je crvena bila sledeci izbor. Tesni primjerak u Auto Cacku je bio u Style paketu sa digitalnom instrument tablom, zadnjom kamerom i jos nekim sitnicama koje vise nisu spadale u Style paketu vec ih je trebalo doplatiti. To govori koje je ludilo sa autoindustrijom u zadnjih 2-3 godine. Sva sreca pa vise volim analogne table :)

Auto je narucen u Junu 2022 i isporucen je krajem Decembra. Trebalo je uzeti i zimske gume posto je Kamiq dosao sa setom ljetnih guma - Kumho Ecssya. U ovih prvih predjenih 1000+km medjugradska voznja je cinila 65% i tu sam odusevljen sa udobnoscu, DGS mjenjacem i potrsonjom, nasuprot gradskoj voznji dje se auto tvrdje i DSG kilaviji. Sledecih par mjeseci treba da se otisnem na duza putovanja pa cemo vidjeti kako se auto ponasa. Infotejment sistem je dobar, brz, ali iz nekog razloga zna da prekine konekciju sa telefonom preko BT te se izgube Favorites Contacts koje je onda potrebno opet rucno dodavati. Audio sistem je los i to me najvise razocaralo. Ono sto me nije razocaralo jeste postrosnja
  • Vozi: Kamiq 1.5 TSI DSG

Na mreži che_guevara

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #152 poslato: 30. Mar, 2023. 13:17 »
juče bio u auto cune i preuzeo škodu kamiq 1.0 110ks, ambition oprema sa još nekakvim dodacima, 19300 evra...na njihovu sugestiju uzeo original škodine alu felne, na njih stavio letnje gume + sigurnosne šrafove, a na čelične stavio zimske riken gume...sve me dodatno koštalo 790 evra...
prešao sam od juče 220km bukvalno po svim terenima: magistrala, autoput, seoski, zemlja, ravnica, fruška gora, beograd...potrošnja tačno 5 litara
auto preudoban, malo niže je sedenje nego što bi se očekivalo, sva ona multimedija i elektronske džidža bidže rade prefektno i uglavnom su korisne
autu treba dosta gasa da bi se pokrenuo, ali kad se zavrti ide sjajno
preglednost dobra, prostora plus beskonačno i napred i pozadi
prilično veliki međuosovinski razmak čini ga jako udobnim i tako, prvi utisci odlični...za dalje će da vidimo
na kraju bih pohvalio auto cune na neverovatnoj ljubaznosti i komunikaciji...preko tri meseca obijam pragove salona, ali ovako nešto nisam sreo... na poklon sam dobio originalne gumene patosnice, besplatan taksi od autobuske u zrenjaninu do njih i skuplje gume jer nisu našli one za koje smo se dogovorili, razlika u ceni pala na njih...moj duboki naklon za ovaj gest.
tretman koji bi svi kupci automobila trebao da dobiju, dobio sam samo kod njih...svaka preporuka
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Na mreži munja23

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #153 poslato: 31. Mar, 2023. 20:26 »
Cestitam na kupovini, odlican izbor. Bilo bi bas lepo videti da otvoris garazu i predstavis ceo proces i naravno auto.
Neka je sa srecom i da te lepo sluzi!  :bravo:
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Na mreži kod

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #154 poslato: 01. Apr, 2023. 17:44 »
sa srecom !
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0 TDI DSG Premium

Van mreže Dadokg

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #155 poslato: 03. Apr, 2023. 18:47 »
Dobar dan svima, da se pohvalim, auto je stigao prošle nedelje. Još uvek nisam preuzeo auto, nadam se da sutra sredim sve oko registracije a možda prekosutra preuzmem auto.
  • Vozi: Škoda Kamiq

Van mreže fobia24

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #156 poslato: 03. Apr, 2023. 20:08 »
Lepe vesti. Sta je na kraju bilo sa cenom, jel ostala ona iz 2021?

Van mreže Dadokg

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #157 poslato: 03. Apr, 2023. 20:20 »
Ne, cena je povećana, ali smo uprkos povećanju cene postigli dogovor na obostrano zadovoljstvo.
  • Vozi: Škoda Kamiq

Van mreže Vladimir_Bitola

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #158 poslato: 16. Apr, 2023. 09:15 »
Zdravo,Nov sum na forumot
Veke tret mesec vozam Skoda Kamiq 1.0 tsi 110ks I sum prezadovolen
  • Vozi: Skoda Kamiq

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #159 poslato: 08. Jul, 2023. 17:34 »
Stigoh do treceg servisa,koji je uradjen na 43000 km.Cena istog je blago uvecana u odnosu na prethodne,iznosi oko 26000 dinara.Utisak voznje kamiqa je i dalje pozitivan,ulozeno/dobijeno.Motor od 70 kw zadovoljava moje potrebe,nije trkac ali zna i moze da povuce solidno u gradskoj voznji a i na otvorenom putu.Potrosnja se i dalje krece 8/5 grad/otvoren put,miran je u radu i uopste nemam utisak da je trocilindras.Voznja u kamiqu je prijatna,kako za vozaca tako i za putnike.Kada se upali klima oseca se manjak snage,ali nije uopste lenj i moze lepo da se vozi sa prihvatljivom potrosnjom.I da neko nestekne utisak da sam penzioner koji je prezadovoljan sa motorom 1.0,moram da naglasim da vozim motocikl od 1.1 kubika i da objektivno ocenjujem snagu i mogucnosti kamiqa koji stvarno opravdava novac koji se ulozi u njega prilikom kupovine.E sad,to sto vozim motocikl koji je jaci od vozila koje koristim znaci da nepatim od predrasuda i gledam da realno ocenim upotrebnu vrednost vozila,u ovom slucaju kamiqa.Toliko,pozzz
  • Vozi: skoda kamiq

Na mreži che_guevara

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #160 poslato: 10. Jul, 2023. 08:20 »
Stigoh do treceg servisa,koji je uradjen na 43000 km.Cena istog je blago uvecana u odnosu na prethodne,iznosi oko 26000 dinara.Utisak voznje kamiqa je i dalje pozitivan,ulozeno/dobijeno.Motor od 70 kw zadovoljava moje potrebe,nije trkac ali zna i moze da povuce solidno u gradskoj voznji a i na otvorenom putu.Potrosnja se i dalje krece 8/5 grad/otvoren put,miran je u radu i uopste nemam utisak da je trocilindras.Voznja u kamiqu je prijatna,kako za vozaca tako i za putnike.Kada se upali klima oseca se manjak snage,ali nije uopste lenj i moze lepo da se vozi sa prihvatljivom potrosnjom.I da neko nestekne utisak da sam penzioner koji je prezadovoljan sa motorom 1.0,moram da naglasim da vozim motocikl od 1.1 kubika i da objektivno ocenjujem snagu i mogucnosti kamiqa koji stvarno opravdava novac koji se ulozi u njega prilikom kupovine.E sad,to sto vozim motocikl koji je jaci od vozila koje koristim znaci da nepatim od predrasuda i gledam da realno ocenim upotrebnu vrednost vozila,u ovom slucaju kamiqa.Toliko,pozzz
gde si radio servis ako nije tajna?
i da li si imao neke intervencije do sada?
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 81/110 i Hyundai i20 1.25

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #161 poslato: 11. Jul, 2023. 14:23 »
Sva tri dosadasnja servisa radio sam u Paracinu,Skoda Aca.Iako zivim u Beogradu.cesto prolazim kroz Paracin i zbog mogucnosti zakazivanja servisa danas za sutra to je presudilo da sva tri dosadasnja servisa uradim kod njih.Cena je ista na nivou Srbije,a zakazivanje kod Beogradskih servisa obicno traje 10 tak dana,bar kada su meni bili potrebni.Osim zamena kocionih plocica i redovnog servisa nisam za sada imao neke intervencije na vozilu,iako mi se od predjenih 500 kilometara javlja cudan zvuk koji dopire po meni od poluosovine prednjeg levog tocka kada idem u rikverc.Usmeno sam to napomenuo na servisu svaki put,cak smo zajedno majstor i ja isprobavali vozilo ali na buducim servisima cu gledati da se to resi.Moguce da zvuk dopire i iz menjaca,videcemo.Na predjenih 200 i nesto kilometara po preuzimanja vozila,upalio mi se cek endzin nakon cega sam bio u servisu Alpros gde sam kupio vozilo,ugasili su ga i rekli da je do softvera vozila i da ce mi zameniti isti po dobijanju novog softvera.Do sada vise se nije palio,niti su me obavestili da dodjem u servis radi zamene.Posto imam informacije da se cek pali i kod nekih novih premium vozila placenih i preko 150.000 evrica,sta je tu je...Generalno,kao sto sam i napisao u prethodnim postovima zadovoljan sam vozilom ali u celoj auto industriji je takva situacija,Skodina vozila su jos i mnogo pouzdanija u odnosu na mnoge druge brendove.Gledam da detaljnije objasnim neke stvari u vezi Kamiqa,realno i dobre i lose jer kada sam se ja razmisljao o kupovini vozila nisam bas nalazio valjane informacije iz prve ruke, pa se nadam da ce moja pisanija bar nekom pomoci u odluci za kupovinu Kamiqa.Pozzz
  • Vozi: skoda kamiq

Van mreže oflogic

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #162 poslato: 15. Jan, 2024. 21:08 »
Utisci poslije godinu dana i predjenih 15 000 km i dalje pozitivini. Medjutim nije bas sve sjajno. Poceo se javljati (za sada jako rijetko i kratko) zvuk na prednjem trapu; slicno kao https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=13707.0 Za sada ne iritira. Ono sto me iritira su brisaci, odnosno vracanje vode - https://streamable.com/bczp3v Dosta novijih automboila zbog aerodinamike ima isti efekat, medjutim na Kamiqu se voza zna vratiti i do 15cm. Srednji naslon je jako nizak, medjutim nasao sam na briskoda forumu "dodatak" koji povecava visinu - https://www.thingiverse.com/thing:4525815

  • Vozi: Kamiq 1.5 TSI DSG

Na mreži Br@n@

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #163 poslato: 17. Jan, 2024. 00:10 »
Pozdrav svima!
Da li je neko pazario Kamiq-a 1.0 TSI na fabrički CNG ili može nešto reći bliže o istom? Vidim da ih ima po oglasima (mahom iz Italije) sa relativno malom kilometražom ( ispod 20.000km) i dobrom opremom. Skoro kada sam pitao u Škodinom salonu u Galeriji rekli su mi da više nemaju u ponudi Kamiq na CNG. Kao imali su ranije, imali su dosta reklamacija (čitaj kvarova) pa su ga povukli iz ponude. Prodavac mi tom prilikom nije delovao baš najubedljivije što se tiče mana modela na metan, više mi je delovao da hvali ono što trenutno ima u ponudi čiste benzince 1.0 TSI i 1.5 TSI...

Van mreže fobia24

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #164 poslato: 17. Jan, 2024. 07:00 »
Laze za medalju. Kad pojma nema sta da kaze jer radi svoj posao preko one stvari, onda nalupeta ono sto mu je najlakse. Povukla ga je skoda i ne samo njega vec sve modele na CNG jer im se nije isplatilo vise da ih prave u malim serijama.



Pretraga foruma [Google]