Autor Tema: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019  (Pročitano 35749 puta)

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip BG

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #15 poslato: 28. Feb, 2019. 08:16 »
lassu zamenio, ovog puta stavio pireli p7 i odusevio se, auto kao po sinama
Želeo bih da se složim sa petarp031,
vozim Pirelli P7 (zadnje su fabričke, prednje kupljene 2017.) i vrlo sam zadovoljan. To je bio jedan od razloga zašto sam i za zimski set odabrao Pirelli.

Moja preporuka su Hankook gume, ja ih imam i odusevljen sam. Po ceni od 6700RSD po komadu, neces naci bolje.
Slažem se i sa Gutic, drug je kupio 4 nove Hankook i auto lepo leži. Hankook dolazi fabrički i na neke nove Superbove. Valjda i to nešto znači.

Sve najgore o polovnim gumama.
Podržavam i Nidza, pogoto što za polovne Continetal, stare 6 godina, traže skoro isto kao i za nove Hankook.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže kompresorZapočeo temu

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #16 poslato: 28. Feb, 2019. 09:34 »
Razlika izmedju Hankook i Pireli je mala sto se tice cene. Uglavnom sledi kupovina od ovih modela Hankook, Pireli ili eventualno Nexen ili Kumho.
https://www.kemoimpex.com/20555-16-letnje-gume-hankook/hankook-k125/205-55-16-hankook-gume-beograd
https://www.internet-prodaja-guma.com/pirelli-205-55-r16-cinturato-p7-91v-2440100.html
  • Vozi: Golf 5

Van mreže nidza

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #17 poslato: 28. Feb, 2019. 09:50 »
Način razmišljanja mora da se promeni. Postali smo otpad za Zapad, stvari koje tamo idu u reciklažu. Zagađeno je sve, voda, vazduh, zemlja, ali najviše um, nažalost.

Zagađenost vazduha u gradovima je ove zime užasna. Beograd je preko 150 PM 2.5, loze ljudi svakakvo đubre, voze krševe, TENT nas urniše.

Sent from my POCOPHONE F1  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže mihajloalasp

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #18 poslato: 28. Feb, 2019. 10:12 »
Način razmišljanja mora da se promeni. Postali smo otpad za Zapad, stvari koje tamo idu u reciklažu. Zagađeno je sve, voda, vazduh, zemlja, ali najviše um, nažalost.

Zagađenost vazduha u gradovima je ove zime užasna. Beograd je preko 150 PM 2.5, loze ljudi svakakvo đubre, voze krševe, TENT nas urniše.

Sent from my POCOPHONE F1  



Da zivis od 200 evra mesecno da vidim sta bi ti vozio i cime bi se grejao, u tom slucaju ne verujem da bi vodio racuna o ekologiji. Ljudi pogotovo ovde na jugu zive i sa manje od 200 evra mesecno, normalno je da ce da loze svakakav krs i otpad i da voze kola stara po 30 i kusur godina. Mislim da ovakvom pametovanju uopste nije mesto na forumu, pogotovo ne u temi o gumama. Ja prvi vozim auto koji je "veliki zagadjivac" jer nisam u mogucnosti da kupim bolji, noviji tj "ekoloskiji", jedva sam se i za ovaj presabrao, pa stoga necu ni da komentarisem.

Van mreže Karlheinz

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #19 poslato: 28. Feb, 2019. 10:58 »
Ja sam kupio i vozio nekoliko kompleta (premium) polovnih guma, starih 2-3 godine. Da ne dužim, treba ih detaljno pogledati pre kupovine, kod vulkanizera napomenuti da ih dodatno ošacuje unutra/spolja i to je to. Rizik postoji veći kod polovne ali dešava se i kod nove gume da nešto ne valja.
Najbolje je kupiti nove gume, ali i polovna (moj izbor: max 2-3 god, premium, detaljno proverena/pregledana, >6mm) je skoro jednako dobra.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže nidza

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #20 poslato: 28. Feb, 2019. 12:46 »
Da zivis od 200 evra mesecno da vidim sta bi ti vozio i cime bi se grejao, u tom slucaju ne verujem da bi vodio racuna o ekologiji. Ljudi pogotovo ovde na jugu zive i sa manje od 200 evra mesecno, normalno je da ce da loze svakakav krs i otpad i da voze kola stara po 30 i kusur godina. Mislim da ovakvom pametovanju uopste nije mesto na forumu, pogotovo ne u temi o gumama. Ja prvi vozim auto koji je "veliki zagadjivac" jer nisam u mogucnosti da kupim bolji, noviji tj "ekoloskiji", jedva sam se i za ovaj presabrao, pa stoga necu ni da komentarisem.


Konsatacija je u pitanju, ne osuđujem nikog. I automobil star 30 godina može, tj. _mora_ da bude ispravan. Moje starudije su bile ispravne  uvek. Mnogo veći problem vidim u nešto mlađim kolima, ali potpuno potrošenim i raspalim iz uvoza, najčešće višeg segmenta nego što je vlasniku potreban, a mogao bi da vozi skromniji auto, noviji, koji može da održava i kome može da kupi jeftiniju novu gumu.

Postoje neke specifičnosti načina razmišljanja kod nas, koje nisu nužno vezane za ekonomsku situaciju, a posledice trpe svi.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #21 poslato: 28. Feb, 2019. 13:11 »
Sta dalje da pricamo covek nema 300din za prekidac za svetla na feliciji nego vezuje i razvezuje zice kad god upali i ugasi auto , naravno poklonio dam mu prekidac . I od njega se ocekuje da kupi nove gume , mozda ako mu neko kupi jedino . Daleko je Beograd od ostatka Srbije , nazalost . Ja polovne gume prodajem vrlo cesto koliko ljudi sami odluce da treba da plate , ne bi verovao da vidis sta sve uzimaju i stavljaju na auto , cak i one koje sam spremio da bacim .  :(
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Hornet

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #22 poslato: 02. Mar, 2019. 22:30 »
Doslo vreme kupovine novih letnjih guma,  pa me zanimaju vase preporuke.

Sta mislite o Altenzo gumi? Kontam da nije neki kvalitet ali me buni posto gledam nalepnicu o tragu kocenja na kisi i trenje, skoro u skroz zelenom je a dosta premium guma nisu u zelenom? Da li znate nekog ako vi nemate iskustva sa Altenzom?

U pitanju je i 225/40 18 velicna gume koju trazim, ne bi premium jer mislim da nema potrebe jer uglavnom po gradu vozim, od 15k za godinu dana koliko sam presao, auto-put je bio 3-4k wac1
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #23 poslato: 02. Mar, 2019. 23:27 »
Uzeo sam nove sava intensa uhp 2 pre par dana . iskreno prezadovoljan sam za tu cenu . Baci pogled , ima valjda i dalje popust u planeti guma
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Hornet

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #24 poslato: 02. Mar, 2019. 23:43 »
Ima popust 5% na online kupovinu >:(
  • Vozi: Superb 2 170hp 4x4 Elegance

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #25 poslato: 03. Mar, 2019. 00:12 »
Ima popust 5% na online kupovinu >:(

Cene su vec na popustu . Npr guma koju sam uzeo letos je bila 12800 po komadu sada je 10800 .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže nidza

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #26 poslato: 03. Mar, 2019. 00:12 »
Daju na 6 rata Intesa karticom bez kamate. Juče sam iznuđeno morao da kupim 2 nove kleberuše, pred kraj zime. Pozdravile me rupe. Bar je felna ostala cela.

Sent from my POCOPHONE F1  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #27 poslato: 03. Mar, 2019. 00:13 »
Daju na 6 rata Intesa karticom bez kamate. Juče sam iznuđeno morao da kupim 2 nove kleberuše, pred kraj zime. Pozdravile me rupe. Bar je felna ostala cela.

Sent from my POCOPHONE F1  



Vala mogao si i na letnji da predjes da se ne cimas za jos 20 dana . A i za rupe svaka im cast , niko nista ne pipa da popravlja . Uzas
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže nidza

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #28 poslato: 03. Mar, 2019. 00:34 »
Letnje će da sačekaju da završimo zimovanje. Nema šale sa planinom.

Sent from my POCOPHONE F1  

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2019
« Odgovor #29 poslato: 03. Mar, 2019. 00:38 »
Dobro to je druga prica :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !



Pretraga foruma [Google]