Autor Tema: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom  (Pročitano 8037 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži MAKS

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #15 poslato: 19. Mar, 2019. 17:25 »
Ako ima nekih nedoumica oko vozila ,salje se zahtev agenciji za bezbednost saobraćaja. I dobijaju se tacni podaci u tipu vozila i jos po nesto.
A panduri kod nas u vecini slucajeva na ulici nemaju pojma sta ko vozi i sta sme da vozi.

Zadnji put u na tv  sam gledao u nemackoj kako pandur zaustavlja auto i trazi  liku koji vozi sređen golf 2 papire od sređivanja i kaze mu da mora da im druge gume na autu a ne one koje on ima. Lik vadi celu fasciklu od atesta ali za gume nema. I epilog je ,da mu donese dodatnu potvrdu da na tom sređenom golfu mogu te gume inace ide kazna.

Naravno da smo mi daleko od njih. Ali ocekujte sve vise drndanja oko nekih stvari. Koje su do skora bile kao normlane.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže bugarin

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #16 poslato: 19. Mar, 2019. 17:28 »
Cekao sam dal ce maks da se javi, ipak zna mnogo vise o tehnickim pregledima od nas.


Sto se tice servisa ne vidim zasto je to neozbiljno. Ne pricamo o licenci za rosstech, nego o desetinama hiljada eura godisnje utrosenih na delove, nove softvere i dijagnosticke kablove.

Ovaj lik sto direktorise u bluteku se bas i ne razume u racunare, pa je moguce da je omanuo u objasnjavanju. Mozda je bio neki crv a ne murano, a posto je blutek u vlasnistvu delte kao i hondino zastupnistvo imaju neku kombinaciju. Mozda su u onom katalogu za porez-carinu trazili model pa uporedjivali..... ko zna.
Prenosim ono sto sam cuo.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži MAKS

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #17 poslato: 19. Mar, 2019. 17:36 »
Takav slucaj nismo imali na tehnickom ali smo imali jugica sa xenonima. Pa mi vi sad recite da je to ok ?
I jos jednom kazem naravno da nam smeta sve to nas sad teraju da uradimo ali je red da se zavede malo reda.

Kad vidim te autobuse p..o...p. ... zdim. Ali jbg oni su vlast. Ako nekome treba pravilnik otehnickim neka skine sa neta.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži MAKS

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #18 poslato: 19. Mar, 2019. 17:41 »
I jos nesto vecina tehnickim pregleda ima ulaz u agenciju za bezbednost saobraćaja, i to se naravno placa mesecno. Tu kad ukucas broj sasije se vide sve prepravke koje su bile na vozilu i uverenja o tome. Naravno i sva uverenja koja su izdata za to vozilu od mislim 2013 ili 2014 godine. Nadamo se da ce se i druga starija uverenja videti kad se unesu u bazu.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #19 poslato: 20. Mar, 2019. 08:05 »
Prema broju sasije moze da vidi svako ko plati pristup, bio ovlasceni ili neovlasceni. Servis u kojem ja odrzavam kola ima kompletan pristup  vw koncernu: od skode do bugatti-ja. A nije ovlasceni.
Ovaj lik sto direktorise u bluteku se bas i ne razume u racunare, pa je moguce da je omanuo u objasnjavanju. Mozda je bio neki crv a ne murano, a posto je blutek u vlasnistvu delte kao i hondino zastupnistvo imaju neku kombinaciju. Mozda su u onom katalogu za porez-carinu trazili model pa uporedjivali..... ko zna

Све је то јасно, него ми је просто запарало очи кад сам прочитао то "momci ukucali u laptop broj sasije, dobili paket opreme sa kojim je izasao iz fabrike". Вала неће да може :) Ок је што Стевановић и слични озбиљни сервиси имају лиценцу за ETKA-у па покривају VAG, али један технички преглед мало много теже...ко ће да плати лиценце за увид у систем за Mercedes, Fiat, Peugeot, Volvo, па ето Nissan, и да не набрајам даље, а све те марке долазе на преглед :) Осим тога не би смјела да постоји разлика између техничких прегледа, па теоретски би неко можда и дао десетине хиљада евра за тако нешто, али многи други би били далеко од тога, па би се онда лагано ишло код оних који немају јер не могу да провјере ништа што бисмо ми "да провучемо". У каталогу за порез-царину не могу да виде да ли се неки модел возила испоручује са LED фаровима/стоп свјетлима јер то просто не пише (тамо су ваљда пакети опреме са домаћег тржишта, са оквирним цијенама), а и тај човјек је купио оригинални дио баш за његов ауто, значи могао је такав изаћи и из фабрике, па све и да пишу у каталогу такве ствари нема трика да би га могли провалити ако сам нешто није причао. ETKA кад излиста ставке опреме то иде на 4 стране, треба то прочитати и концентрисати се на сваку ставку, па ми опет мало невјероватно да се толико удубљују. Да не испадне да мислим да је то потпуна лаж, тај власник се сигуно не разумије много/довољно у материју па је побркао неке лончиће...једино што ми звучи могуће је баш то да је помијешао и возила, те да је у питању евентуално било неко из Honda породице, ако ту већ имају приступ извору информација wac1 Знам да је теби ово све јасно и да само преносиш причу, али тај другар је скренуо с пута, мораће да смањи рибу ;D


На тему - по питању фолија преко свјетала и сличних модификација, претпостављам да не пише таксативно нигдје списак свих живих могућих модификација (барем смо ми вични у смишљању онога што никоме не пада на памет, па би опет постојале неке које не би биле обухваћене), али је сигурно да ће свако да уочи фолију преко свјетала (као и xenon у халогеном фару), и за те врсте измјене ће тражити атест, па имаш или немаш, тј. пролазиш ил' не пролазиш ::)

Van mreže Maxa1984Započeo temu

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #20 poslato: 20. Mar, 2019. 08:29 »
за те врсте измјене ће тражити атест, па имаш или немаш, тј. пролазиш ил' не пролазиш ::)

Gde da završim atest za foliju?


 =)) =)) =)) =)) =)) =))
  • Vozi: 1998 Škoda Felicia 1.3 lx

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #21 poslato: 20. Mar, 2019. 08:57 »
Шта знам, Машински факултет...Институт у Винчи... ;D ;D ;D

Van mreže Maxa1984Započeo temu

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #22 poslato: 20. Mar, 2019. 09:10 »
Koliko može da košta atest na led svetla i pvc folije na farovima?

Deluje smešno, ali stvarno se ne bi cimao da jednom godišnje skidam sve i vraćam na fabrički standard.

Ako će atest da pokrije to, da mogu da tutnem papir i kažem ETO, to je tako, što da ne...
  • Vozi: 1998 Škoda Felicia 1.3 lx

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #23 poslato: 20. Mar, 2019. 10:03 »
Ма питање је да ли уопште може да се атестира, ако установе да смањује видљивост и да је опасно по друге учеснике у саобраћају нема од тога ништа, а то је скоро извјесно, јер су "опасне" чак и фолије за стакла у равни возача са затамњењем преко 20% ::)

Van mreže bugarin

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #24 poslato: 20. Mar, 2019. 10:10 »
iskreno, ja mislim da ti ovde, u slucaju da te patrola drnda, samo "balkanski" atest pomaze. 10 eura u futroli sa dokumentima.
a za tehnicki....... jbg, sad se svako vozilo slika. mada i za to postoji nacin, al to je vece drndanje nego demontaza i montaza farova.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Maxa1984Započeo temu

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #25 poslato: 20. Mar, 2019. 10:41 »
Kako misliš slika?

Moja Felicia je na KŽ registracijama. Kad budem prebacivao na NI, i odem na tehnički, jel se računa da me prvi put slikaju :))
  • Vozi: 1998 Škoda Felicia 1.3 lx

Van mreže Maxa1984Započeo temu

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #26 poslato: 20. Mar, 2019. 11:02 »
Jel to znači da za tehnički pregled mora da se skine i folija sa dela ili celog auta, ili i za to postoji atest??? Jer u Nišu svaka taxi služba ima vozila kompletno u foliji.
  • Vozi: 1998 Škoda Felicia 1.3 lx

Van mreže mihajloalasp

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #27 poslato: 20. Mar, 2019. 11:39 »
Prelepljivanje svetlosne grupe u foliju spada pod prepravku vozila, zato i ne prolazi tehnicki pregled. Prelepljivanje limarije ne spada pod prepravku.

Na mreži MAKS

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #28 poslato: 20. Mar, 2019. 12:42 »
Prelepljivanje svetlosne grupe u foliju spada pod prepravku vozila, zato i ne prolazi tehnicki pregled. Prelepljivanje limarije ne spada pod prepravku.

Tako je . Bravo.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Dilema

Odg: Šta kaže zakon? - Tintovanje svetala PVC Filmom
« Odgovor #29 poslato: 20. Mar, 2019. 13:38 »
Vezano za folije, moraju imati sertifikat (na foliji mislim da ima štampan broj licence ili tako nešto), prednja stakla se takodje mogu zatamniti uz posebnu dozvolu, nalaz i mišljenje optičara kako vam smeta jako sunce.
Tako je u BiH zakonska regulativa u uporednom pravu RS-BiH i Srbije je često slična.
Najzgodnije bi bilo provjeriti u AMSS, oni imaju info sigurno kod koga se rade atesti i koliko okvirno košta procedura.
Problem sa folijom je što smanjuju vidljivost te zakonodavac (osnovano) uzima stav da ne moze se uzeti bilo koja folija sa kojim % zatamnjenja.
Ako ste Čedomir Jovanović mozete uzeti i blinkere, za ostale smrtnike važe pravila.

Za LED svijetla možda pokusati preko Mašinskog fakulteta dobiti atest.
Samo pitanje je da li stvarno zadovoljavaju svojstva jer rasipaju svjetlost i ne daju onako fokusiranu svjetost, zaslepljuju druge vozače jer im cut off line nije na istoj ravni, navodno narocito u reflektivnom tipu farova.
Naručio sam par H7 koja ce ići u sočiva pa ću provjeriti i sam.

Mislim da nas niko neće dirati ako stavimo blago tonirane folije i dobro podešena svijetla. Problem je što je dosta nas sklono pretjerivanju.
Golf 2 namračena na 80%, karabudž ksenonima meni ide na živce, naročito kada mi ide u susret.

Mada ima svega skoro mi je policajac "provjeravao" boju, kaze vodi se kao sivi, je li ovo sivo i lijepo pridje sa baterijskom lampom i zagleda koja je boja jedno par minuta. Više smjšno nego ista drugo.

Policija uvijek ima opciju da nas posalje na vanredni tehnički pregled, koji nijedno od mojih auta ni kada je bilo u najboljem stanju ne bi prošlo, jer su mahom oko 10 godina starosti.

Ukratko, malo poštovanja, obzira i mjere daleko ide.
Škode voze racionalni i razumni ljudi, osim ako nije VRS onda bih dodao i srećkovići.
  • Vozi: Škoda Superb 1.9 TDI Greenline



Pretraga foruma [Google]