Autor Tema: Karoq - sigurnosni sistemi  (Pročitano 2718 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stefan22Započeo temu

Karoq - sigurnosni sistemi
« poslato: 21. Maj, 2019. 11:44 »
Pozdrav svima,

Zanima me da li postoji neki (ovlasteni) servis koji ugradjuje sigurnosne sisteme, a da pri tome ne ugrozava garanciju, odnosno da ovi iz Skode ne prave problem zbog toga?

I preporuka sta bi najbolje bilo ugraditi.

Hvala unapred
  • Vozi: Karoq 1.5 tsi 2019

Na mreži HellBlaze

Karoq - sigurnosni sistemi
« Odgovor #1 poslato: 21. Maj, 2019. 13:20 »
U bilo kojem ovlascenom servisu ti mogu ugraditi alarm, obično je meta alarm. Fabricki alarm mora da se poruci uz auto.

Od mehanickih zastita mozes zeder i iglu, to isto dodje covek pre nego sto preuzmes auto i sve bude spremno kad dodjes.

Ovako ti ostaje garancija bez problema

Van mreže Maksimus

Odg: Karoq - sigurnosni sistemi
« Odgovor #2 poslato: 21. Maj, 2019. 15:40 »
Evo ovako:
Uradi zastitu u bilo kom ozbiljnom specijalizovanom alarm servisu(imas po netu da procitas preporuke,da ne reklamiramo ovde). Tako ces dobiti najbolju zastitu za svoj automobil.

Ta prica da alarm ponistava garanciju ne pije vodu. Isto to da moram uraditi kod njih itd su meni rekli prodavci u AČ kad sam preuzeo moj sadasnji auto,a prethodni auto(isto nov uzet kod njih) je naknadno odradjen alarm i igla u delta electronicsu i niko nikad nista nije pitao.
 
I sad odem ja u njihov servis da pitam sta oni ugaradjuju,i kazu mi (cini mi se meta) alarm koji ubacuju u auto za manje od 2 sata,sto je neozbiljno. Pitam ja lepo ovog momka iz servisa jel mogu ja zastitu da uradim na drugom mestu i jel gubim garanciju. I covek mi kaze jako logicnu stvar-garancija na auto se naravno ne gubi time sto ce alarm da ugradi neki specijalizovani servis. Gubi se garancija na neki kvar koji je prouzrokovan tim alarmom(npr crkne centrapna brava jer su ti iz alarm servisa nesto lose vezali) sto je i sasvim logicno.

Tako da sam otisao i ugradio ozbiljnu zastitu i nikad nikakav problem,ni sa alrmom ni sa garancijom.

Van mreže Kondor

Odg: Karoq - sigurnosni sistemi
« Odgovor #3 poslato: 21. Maj, 2019. 19:10 »
Kod nas u SLO je jedan tip (registrovana firma) koji ukjlučuje dodatne sisteme, naravno ako za njih već postoji "hardware".
Pošalješ mu konfiguraciju i on na osnovu toga predlaže moguće dodatke. Meni je za male pare ukjlučio  par stvari:

Kot dogovorjeno pošiljam izpisek diagnostike in seznam vključenih
funkcionalnosti:

*        vključitev Lane Assist sistema
*        vključitev nastavitve za jakost povratnega potiska pri Lane Assist
sistemu
*        vključitev terenskega prikaza
*        vključitev spominske funkcije za Light Assist sistem
*        vključitev možnosti zaklepa vozila pri delujočem motorju
*        vključitev dnevnih luči zadaj
*        vključitev zvočnega opozorila ob zaklepu/odklepu vozila z menijem za
nastavljanje
*        vključitev prikaza količine goriva za dotankanje
*        vključitev prikaza stopnje ventilatorja na AUTO načinu delovanja
Climatronica
*        vključitev alarmne naprave
*        vključitev 10-ih barv za osvetlitev multimedijske naprave in Virtual
Cockpit zaslona

Ako kome treba prevod ili link do majstora, neka javi.
Čak sam pri par dana imao update motora (1.5 TSI) pa je sve ostalo nedodirnuto i funkcionalno.

Pozdrav iz SLO.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI

Van mreže stefan22Započeo temu

Odg: Karoq - sigurnosni sistemi
« Odgovor #4 poslato: 22. Maj, 2019. 10:57 »
Hvala svima na pomoci i informacijama  :)
  • Vozi: Karoq 1.5 tsi 2019

Van mreže sale.kriminale

Odg: Karoq - sigurnosni sistemi
« Odgovor #5 poslato: 10. Sep, 2019. 22:00 »
Koja je razlika između Zedera i Igle u tehnologiji i ceni ? Da li Škoda organizuje ugradnju oba sistema pri kupovini tj. pre preuzimanja vozila ?
  • Vozi: Dacia Logan



Pretraga foruma [Google]