Autor Tema: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem  (Pročitano 3978 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleAchZapočeo temu

Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« poslato: 22. Maj, 2019. 23:01 »
Pozdrav svima, od nedavno sam vlasnik Octavije 2.0i 8v 116ks, 2001god. oznaka motora APK. Poseduje ugradjen sekvent Zavoli gasni uredjaj. U principu sam zadovoljan autom, ali imam jedan problem koji me iritira. Naime, u leru se osecaju povremeno blage vibracije, ne preterane ali kao da auto pomalo "guta knedlu". Takodje, po kompjuteru je potrosnja u leru nenormalno velika, nekad i do 3.5l na sat, nevezano za radnu temperaturu motora (koju inace brzo postize, nov termostat). Takodje, desava se da ler nekada skoci na oko 1200 obrtaja, i sto je zanimljivo, tada se potrosnja u leru dosta smanji, na oko 1,2l na sat. Takodje mi kompjuter pokazuje ogromnu potrosnju ako ga vozim po gradu - u proseku preko 20l, iako realno, od cepa do cepa mereno vise puta na istoj pumpi, po gradu auto ne trosi vise od 14l gasa, kombinovano oko 11.5, a van grada oko 9.5l, sto mi se cini normalnim. Svi ovi simptomi su potpuno identicni i na benzinu i na gasu. Ono sto je uradjeno je sledece: zamenjene su svecice i kablovi, prethodni vlasnik je cistio klapnu gasa, ciscene su benzinske dizne. U voznji nema nikakvih problema ni na benzin ni na gas, jedino malo trokira ako sam na npr. 1000-1400 obrtaja i dodam gas hoce malo da "stucne" i posle nastavi lepo da ubrzava.  Kada sam uzeo auto, povezan je na dijagnostiku i pokazao je povremeni missfire na jednom od cilindara u VCDS-u i neku gresku na lambda sondi. Nakon brisanja greski, iste se vise nisu ponavljale u poslednjih 2500 km koje sam presao. U cemu bi mogao da bude problem? Bobina, lambda sonda, fals vazduh? Mozda nesto vezano za mapiranje benzinskih/plinskih dizni?

Hvala unapred na odgovorima!
Srdacan pozdrav!
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0i 2001 Elegance

Na mreži bigor

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #1 poslato: 23. Maj, 2019. 06:54 »
Ja bih najprije rekao da je nesto do plinskog uredjaja, moja trosi 10l plina konbinovano, a 0.9 na leru

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže SaleAchZapočeo temu

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #2 poslato: 23. Maj, 2019. 07:15 »
potrosnja je ok, prikaz na kompu je uvecan i guta knedlu u leru. A ne verujem da je do gasa jer isto to radi i na benzin.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0i 2001 Elegance

Na mreži petarp031

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #3 poslato: 23. Maj, 2019. 14:50 »
Da li si vozio samo na benzin par dana, iskljucivo na benzin, pisali smo da los podesen plin na ovom motoru moze ozbiljan problem da pravi. Meni na leru ispisuje oko 1.0, 1.1 litar, ali zavisi od oznake motora, moj je AQY, ima vise potrosaca, s toga je veca potrosnja.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže SaleAchZapočeo temu

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #4 poslato: 23. Maj, 2019. 15:19 »
Nisam, probacu. Da li bi imalo smisla da resetujem ECU skidanjem napajanja na 15 min?
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0i 2001 Elegance

Na mreži bigor

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #5 poslato: 23. Maj, 2019. 15:23 »
Recimo kod mene je na leru poceo malo neravnomjerno raditi kada je na benzinu, a to je do prljavih dizni koje nikako da skinem i ocistim.
Naspem ga do cepa kad sam u Bosni i onda ga sprzim na benzin do Bg, posle se odma osjeti finiji rad ali posle par mjeseci opet isto

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži petarp031

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #6 poslato: 23. Maj, 2019. 15:26 »
Ne bi imalo smisla, mora da se vrati mapa na benzin, sto vise hladnih startova.
Sto se tice prljavih dizni, meni je resen problem kako sam promenio benzinska creva, krulila se iznutra nije se primecivalo.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže SaleAchZapočeo temu

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #7 poslato: 23. Maj, 2019. 15:45 »
Mozes li mi reci koja creva su u pitanju? Ona creva sa leve strane motora pored exp posude za vodu, primetio sam, da su kada ih savijam, prilicno ispucala. Sto se tice mapi, obzirom da svaki dan putujem 2x50km, nije problem da ga proteram malo na benzin. Moja ideja je bila da danas resetujem ecu, i sutra da ga vozim 50km na benzin, da li jos nesto da probam za pocetak, sta mislite?
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0i 2001 Elegance

Na mreži petarp031

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #8 poslato: 23. Maj, 2019. 15:49 »
Da, bas ta dva creva, nadji kvalitetna creva. Mozes skinuti klemu, ali pored duze ture, valjalo bi da imas barem 2, 3 hladna starta na benzin, sto znaci, 2-3 dana voznje na benzin. Primetices u svakom slucaju da li ima poboljsanja, ali prvo promeni ta creva, moja je preporuka jer sam bas osetio poboljsanje. Jos jedna stvar, na mojoj skodi sam imao problem sa BRISK svecicama, kada sam vratio original NGK auto radi kao sat, na brisk je preskakao na leru.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže SaleAchZapočeo temu

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #9 poslato: 23. Maj, 2019. 16:04 »
ok, hvala na savetu! Samo mi za hladan start nije jasno, obzirom da uvek imam hladan start na benzin (sekvent gas). Uvek pali na benzin, ujutro radi nekih 800m pa prebaci, posle preko dana u roku od 10 sekundi.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0i 2001 Elegance

Na mreži petarp031

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #10 poslato: 23. Maj, 2019. 16:08 »
Jeste na benzin ga uvek palis, ali ako je losa plinska mapa, dize ti ili spusta i benzinsku mapu i pravi problem da ti auto odredjeni vremenski interval ne moze da se dozove ni na benzin. Zato samo i iskljucivo na benz barem 50 km i barem dva jutra samo na benz vozi.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže SaleAchZapočeo temu

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #11 poslato: 23. Maj, 2019. 16:12 »
ok, tako cu i da radim. samo bih onda pre toga mozda trebao ona creva da zamenim, da ne zapusim dizne...
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0i 2001 Elegance

Van mreže SaleAchZapočeo temu

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #12 poslato: 25. Maj, 2019. 17:42 »
Da javim kakva je situacija. Creva promenjena, resetovan komp, auto provozan 100ak km samo na benzin. Na benzinu radi dosta lepo, mirno, potrosnja u leru je sada normalna, kada je zagrejan, oko 1.2l na sat. Na gas je potrosnja po kompjuteru sada takodje ok, ali je ostao problem da kada sa malih obrtaja dodam gas, auto prvo blago zastuca pa nastavi da lepo radi. Cini mi se da se to ne primeti na benzinu, ali i na benzinu nije bas savrseno, mada definitivno ne bih obracao paznju. Kao da postoji blagi problem i na benzinu, ali je isti izrazeniji dosta na plinu. Tako da delimicno jesam resio problem, ali ne i u potpunosti. Da li bih mogao jos nesto proveriti? Hvala.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0i 2001 Elegance

Na mreži petarp031

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #13 poslato: 25. Maj, 2019. 22:06 »
Definitivno ti nije plin ustelovan kako treba, cim je tolika razlika benzin, plin. Na plinu ti dize ubrizgavanje na leru preko 3 litra sto nikako ne valja. Sto se tice benzina i delimicne knedle na prvom gasu, to moze uzrokovati bas dosta stvari, ali kod tebe je nakverovatnije problem jer nisi dugo vozio na benzin, moguce da su dizne zaprljane, da je filter benzina za zamenu, a ono sto je veoma cest slucaj kod vozila koja se voze na plin, veliko je pitanje sta se nalazi u rezervoaru, obzirom da retko sipas benzin i kada naspes, obicno bude u malim kolicinama. Pumpa sa malom kolicinom benzina ima veliko grejanje, velika su isparenja pa se najcesce benzin pretvori u nekakav talog na koji vozilo ne moze da radi kako bi trebalo.
Ono sto mozes sam uraditi, ocisti preventivno klapnu gasa, najbolje skidanjem, ali kada je vratis mozda ces morati da odradis adaptaciju, preporuka ako nemas dijagnostiku da klapnu gasa skines dok je vozilo skroz hladno. Takodje, mogao bi ocistiti protokomer, sprejom za ciscenje, ali pazljivo i bez pipanja, samo prskas iz razdaljine pod pritiskom. Naravno, treba proveriti i bobinu kao i rad sondi. Sada ces reci da te zezam, ali problem je takav da zahteva proveru vise parametara. Generalno, octaviu 2.0 vozim desetu godinu i izdrzljiviji motor i agregat sa manje problema ne postoji u skodinom programu.
Srecno pa javi kakva je situacija.


Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka


Van mreže SaleAchZapočeo temu

Odg: Skoda Octavia 2.0i ler gas i potrosnja problem
« Odgovor #14 poslato: 26. Maj, 2019. 15:07 »
Hvala na odgovoru. Na benzin radi sad sasvim ok, samo na plinu ima malo tog trzanja na nizim obrtajima, prikaz potrosnje u leru je sada dobar i na plinu. Praticu kako se ponasa, pa cemo videti. I hvala jos jednom.
  • Vozi: Skoda Octavia 2.0i 2001 Elegance



Pretraga foruma [Google]