Autor Tema: OBD11 OBDeleven  (Pročitano 15662 puta)

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže dexterslab011Započeo temu

OBD11 OBDeleven
« poslato: 20. Avg, 2019. 10:47 »
Upravo stigao OBD11, instalirao App preko stora i prikacio na auto bez problema. Odmah uocio gresku za sijalicu i airbag, (slucajno skinuo dzek) i otklonio greske bez ptoblema. Za sada sam kodirao preko njihovih app(placa se u kreditima) corrner fog lights, a preko long codec(besplatno) coming/leaving home fog lights i hill hold. Nisam samo testirao hill hold, posto mi je ravno sve oko zgrade, kada budem krenuo na posao testiram da li radi.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži AcoSk

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #1 poslato: 20. Avg, 2019. 13:58 »
Sta si kupio, koji je to OBD? I koju app si instalirao sa stora??

Mislim da si i omasio temu, ovo je tema o VCDS dijagnostici

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #2 poslato: 20. Avg, 2019. 20:44 »
OBDeleven i istoimena aplikacija. Predvidjena samo za VAG vozila i radi isto kao i VCDS, samo mnoogo jednostavnije i radi na android platformi. Uspesno sam kodirao i hill hold. Znam da nije KKL, ali je najbliza tema, a htedoh da dam preporuku, ako se neko dvoumi
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže milosgranice

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #3 poslato: 20. Avg, 2019. 21:05 »
Dobar je OBDeleven malo je skuplji od gore pomenutih, mislim da je u rangu VAS-a. Koliko si ga platio?
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #4 poslato: 20. Avg, 2019. 22:32 »
82e sa "pro" aktivacionim kodom. Taj kod omogucava pristup kodiranju. Ako se ne doplacuje, onda je 50e, ali tada slizi samo kao dijagnostika, nema kodiranja. Super je, jer je bluetooth, nema kablova i pici sa telefona i najbitnije, za neke stvari koje ljudi najcesce otklucavaju, nema kodiranja, nego su oni vec napravili precicu, ti samo kliknes i on sam iskodira sve.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže djordje48

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #5 poslato: 21. Avg, 2019. 07:50 »
Znaci tako funkcionise obd 11? Kod vcds je mana prvo sto je skup, pricam o originalu,.onda i komplikovan za upotrebu. Najveci problem je sto je cesto pomesan engleski i nemacki a takodje sve je u siframa. Npr aktivirano ovo kad nije aktivirano ono kad je aktivirano ovo. Ali dobro je sto ako se nadju kodovi resava sve 100 posto i takodje imas vecni update kad jednom kupis. Kao i pristup forumu vlasnika i autora programa. Koji inace moze da bude veoma drzak. Valjda je pun sebe sto je tako nesto smislio...ali dobro. Bzv mi je sto se za svaki modul placaju poeni kod obd 11...  :(

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #6 poslato: 21. Avg, 2019. 08:19 »
Каним се већ неко вријеме да га купим, много ми се допало како функционише у односу на VCDS којим баратам од верзије 11. Затребала ми је помоћ прије пар дана па док сам "раскрстио" са VCDS појачала се жеља да купим нешто једноставније, више user-friendly...тренутно није доступан NEXTGEN уређај па ћу се вјероватно охладити док не буде поново ту ;D

За неупућене, ево један видео из региона који објашњава ствари, и један озбиљнији (и дужи) који детаљно тестира оба и на крају боље оцјењује OBDeleven него VCDS ooops1

Van mreže vnov

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #7 poslato: 21. Avg, 2019. 10:57 »
82e sa "pro" aktivacionim kodom. Taj kod omogucava pristup kodiranju. Ako se ne doplacuje, onda je 50e, ali tada slizi samo kao dijagnostika, nema kodiranja. Super je, jer je bluetooth, nema kablova i pici sa telefona i najbitnije, za neke stvari koje ljudi najcesce otklucavaju, nema kodiranja, nego su oni vec napravili precicu, ti samo kliknes i on sam iskodira sve.
Šta im znače doplate za kredite?Jel aktivacioni kod nema ograničeno vreme trajanja?
  • Vozi: KAROQ FL, Ex KODIAQ, Ex Octavia A5 FL 1.4TSI ELEGANCE + RS LOOK

Na mreži tivan

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #8 poslato: 21. Avg, 2019. 11:11 »
Ako npr zelis ugasiti Start Stop sistem, imas za to kraticu i sve je gotovo sa jednim tapom. Ali svaka takva akcija (tamo to zovu Aplikacije ja mislim) se naplacuje iz kredita.
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI

Na mreži AcoSk

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #9 poslato: 21. Avg, 2019. 11:34 »
@dexterslab011, aaa na njega si mislio, jeste dobra stvar.
Pisah negde na forumu, jedina stvar koja mi se ne svidja na OBDeleven-u je sto, kao sto pomenuse, skida one kredite, pa onda tokom kodiranja uvek moras da placas.
Tako npr. da bi ukodirao Video in motion preko opcije "One click" (tako nesto se zove?) treba da platis oko 11-12$ (mislim da je bila ta cena kada sam gledao poslednji put).

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #10 poslato: 21. Avg, 2019. 11:58 »
Tako je, za VIM je 100 kredita tj. do 15e (nesto ispod, al nisam siguran). Ali iskreno da ti kazem, nisam zaintereseovan da im placam 😀 Skupio sam 30 credita preko gledanja reklama i otkljucao neke gluposti, a corrner ligts, tear wipe i hill hold odradio preko kodiranja. Evo malo fotki kako to izgleda, za one koji ne znaju.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #11 poslato: 21. Avg, 2019. 12:03 »
Šta im znače doplate za kredite?Jel aktivacioni kod nema ograničeno vreme trajanja?
Bez doplate od 30ak evra ne moze se pristupiti kodiranju i taj aktivacini kod dobijes na kutiji uredjaja. A sama aplikacija ima dve vrste kodiranja, "one click" gde samo izaberes sta zelis da otklucas, a aplikacija sama odradi ostatak. Taj nacin kodiranja se placa u creditu koji kupujes "in app" ili gledanjem reklama. Drugi nacin kodiranja je klasicno kodiranje, gde ti treba malo znanja i strpljenja. Mada za vecinu stvari imas uputstva na forumu i drzis se njih. Ovaj drugi vid kodiranja je besplatan. Kada aktiviras Pro licencu, ona vise ne moze da se upotrebi, ali tvoj naloz zauvek ima Pro licencu
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži AcoSk

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #12 poslato: 21. Avg, 2019. 12:46 »
To besplatno kodiranje izgleda nesto kao na VCDS-u?
Jos kad bi postavio i neki screenshot toga :)

Van mreže dexterslab011Započeo temu

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #13 poslato: 21. Avg, 2019. 13:21 »
Slicno kao u VCDS, evo sa neta sam skinuo kako izgleda, ali to je to, identicno je i meni izlgalo
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži observer

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #14 poslato: 08. Nov, 2021. 11:10 »
Je l neko proveravao da li se preko obd11 moze obaviti "prijavljivanje" novog akumulatora? (to se radi kod svih automobila sa start-stop sistemom; nije striktno obavezno, auto ce raditi ali moze da skrati vek novom akumulatoru jer ce biti punjen neodgovarajucom strujom).

Porucio sam obd11 ali bez namere da ikada ista kodiram (ne treba mi to, zadovoljan sam fabrickim podesavanjima), vec samo za informativnu dijagnostiku.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017



Pretraga foruma [Google]