Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: OBD11 OBDeleven  (Pročitano 19498 puta)

Mareska, observer, superhik i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Ljuba

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #150 poslato: juče u 22:38 »
Kako se vrsi apdejt?
U mom slucaju app postavi pitanje prilikom ulaska u istu.
Nego, dugo je nisam koristio, da kucnem o drvo nisam imao potrebe. Danas menjao ulje i posto kod mene ne radi ni jedna od opcija manuelnog reseta servisa moram to da uradim kroz one click app. Prvi put mi se desilo da aplikacija zesce brljavi. Prvo nije funkcionisala pojedinacno komunikacija sa modulima. Zatim, u pokusaju da resetujem servisni interval, dobijam poruku da to nije moguce. Odem na help centar, malo se dopisivao sa čet botom koji u nemogucnosti da mi pomogne savetuje da uradim full backup pa ce sutra ljudska ekipa da mi odgovori. Na kraju uspem da uradim full scan, posle cega uspe i backup a zatim i reset servisa.
Kakva su vasa iskustva sa bagovanjem?
Sve ovo gore je vezano za vag obd11, pokusao sam i sa ovom drugom sto radi i druge marke, tek ta nije htela da radi. Prvo nije mogla da prepozna auto pa sam manuelno unosio vin broj, a zatim poruka da ne moze da komunicira sa modulima.
Jeste li radili sa drugom aplikacijom? Pokriva li ona vag grupaciju ili je ona za bmw i ostale?
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #151 poslato: juče u 23:04 »
Ја користим верзију за VAG. Нисам до сада имао проблема тог типа. Једино се понекад деси да све функционише мало спорије, што ће рећи да је вероватно проблем са функционисањем Интернета или ОБД сервери мало брљаве.
Један чудан проблем сам имао са једном О4 2023е годиште када је после скенирања и фул бекапа сваки модул приказао три пута, и тако и даље стоји када год уђем у то возило.

Ова новија апликација покрива VAG + још некоилико брендова (BMW, Toyota, ...).

Коју верзију користиш, Basic, Pro или Ultimate?

Ако имаш Pro или Ultimate, следећи пут, да би убудуће избегао активирање OneClick и трошење кредита, уради Фул бекап пре OneClick и Фул бекап после OneClick, па се на основу разлике History фајла може утврдити који параметри се мењају, и онда то после сервиса измениш кроз Адаптације.
Ако користиш Basic верзију можеш опет урадити ово са бекапима, чисто да се утврди који параметри се мењају при ресетовању након сервиса.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži Ljuba

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #152 poslato: juče u 23:17 »
Koristim basic. Sto se tice kredita, svojevremeno sam nakupio 200 dok su ih delili za dnevni ulazak u app, pa ih sad "krcam" na sitno :)) ali hvala na korisnim savetima, dobro je znati  bravo2.
Cim uhvatim vise vremena pokusacu testirati obe. Do sad sam uvek koristio mobilnu mrezu/internet, mozda preko wifi-a bude bolje  wac1
  • Vozi: Fabia 2

Na mreži observer

Odg: OBD11 OBDeleven
« Odgovor #153 poslato: danas u 11:55 »
Moguće da sam već pisao - takođe imam veoma mučna iskustva sa konektovanjem, to su desetine pokušaja spajanja - malo ne radi BT pa malo ne radi veza sa serverom pa malo ne može da locira GPS (kod mene mora da bude lokacija uključena da bi stvar radila, što dodatno iritira, ne znam da li svi imate taj problem) pa malo svi ovi faktori kombinovani u svim mogućim kombinacijama svaki sa svakim. I sve se na kraju završi sa radom u leru od po 2 sata (ubio bih akumulator da ovo sve radim bez upaljenog motora).
Srećom pa sam odmah u prvih par meseci završio sve što mi je bilo interesantno, pa to zlo gledam da više i ne kačim na kola.

Sveukupno mislim da mi je ipak koristilo jer sam neke meni veoma važne funkcije uspeo da uključim/isključim tako da se, kad podvučem crtu, ne kajem zbog nabavke, samo treba imati dosta živaca za sve to.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017