Autor Tema: Zatamnjenje retrovizora  (Pročitano 4404 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži MAKSZapočeo temu

Zatamnjenje retrovizora
« poslato: 06. Okt, 2019. 12:51 »
Pozdrav forumasi.
Na mojoj octaviji 1.6 tdi dsg 2012 elegance imam dugmence za zatamnjivanje retrovizora nocu. Radi samo na unutrasnjem /nadam se da je to tako ispravno / ali i to je ok. Na ogledalu postoje dve lampice. Kada aktiviram tu funkciju upali se leva lampica na retrovizoru. Ima ih dve. Cemu sluzi desna lampica.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži Markkoni

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #1 poslato: 06. Okt, 2019. 13:52 »
To drugo nije lampica nego sam senzor.

Sent from my SM-G950F  


Na mreži MAKSZapočeo temu

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #2 poslato: 06. Okt, 2019. 14:04 »
Aha ha koliko nemam pojma uzas. =))
Hvala na odgovoru. :bravo:
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže djordje48

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #3 poslato: 06. Okt, 2019. 16:25 »
Meni radi na spoljnim retrovizorima takodje. Tamni se retrovizor tj ispusta se tecnost. Ali sam to ugasio jer osecam da je kvar skup ko otrov. Samo ima jednog dana da mi se zarcne retrovizori =))

Van mreže slobodanalex

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #4 poslato: 06. Okt, 2019. 17:03 »
Meni radi na spoljnim retrovizorima takodje. Tamni se retrovizor tj ispusta se tecnost. Ali sam to ugasio jer osecam da je kvar skup ko otrov. Samo ima jednog dana da mi se zarcne retrovizori =))

Meni se vozaceva strana vise ne zatamnjuje.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže bugarin

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #5 poslato: 07. Okt, 2019. 18:08 »
Kakva tecnost pobogu??? Sta pricate ljudi?? Evo link, pa prostudirajte malo.
https://youtu.be/tI3cR9KhrdY
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži DonKihot

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #6 poslato: 07. Okt, 2019. 18:22 »
Pa vi sto imate tecnost u retrovizorima, sto je ne dopunite? O_o Tecnost u retrovizorima samo od pranja ili kise....

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #7 poslato: 07. Okt, 2019. 18:31 »
Pa vi sto imate tecnost u retrovizorima, sto je ne dopunite? O_o Tecnost u retrovizorima samo od pranja ili kise....

Poslato sa EML-L29  

Znaci bolje radi zatamnjivanje kad je kisa , ima vise tecnosti  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži DonKihot

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #8 poslato: 07. Okt, 2019. 19:16 »
A ono jes kad razmislis tamnije u retrovizorima kad je kisa, valjda vise tecnosti... :-D

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #9 poslato: 07. Okt, 2019. 19:56 »
A ono jes kad razmislis tamnije u retrovizorima kad je kisa, valjda vise tecnosti... :-D

Poslato sa EML-L29  

Sneg je onda idealan  =))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Filip BG

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #10 poslato: 08. Okt, 2019. 08:39 »
Meni se vozaceva strana vise ne zatamnjuje.
Dobar dan,
Pogledajte kod električara (ili sami) da li je problem u instalaciji koja ide u vrata kroz onaj bužir. Ili negde na spojevima. Na našem auto se to isto desilo i taj problem je otklonjen u garanciji. Ako se dobro sećam otkačio se negde neki kontakt.

Možda su bivši vlasnici jako lupali vratima.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Filip BG

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #11 poslato: 08. Okt, 2019. 09:12 »
Ali sam to ugasio jer osecam da je kvar skup ko otrov.

Nije skup kvar. Skupa je popravka  :)
Nema ljutnje djordje48, mala šala.

Staklo retrovizora koje se zatamnjuje je koštalo oko 300e, sa popustom preko 200e. Razlog je, po mom mišljenju, što identičan deo ide u skupe modele Audi-ja, tipa Q5, Q7, pa drže cenu zbog njih.
Zato je, za ne daj Bože, jeftinije kupiti polovan ceo retovizor nego samo staklo.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže djordje48

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #12 poslato: 08. Okt, 2019. 11:13 »
Kakva tecnost pobogu??? Sta pricate ljudi?? Evo link, pa prostudirajte malo.
https://youtu.be/tI3cR9KhrdY

Ima tecnosti, ima gela :bravo:

https://www.leisurewheels.co.za/blogs/auto-dimming-mirrors-work/

How it works
So, how does an auto-dimming rearview mirror actually work? As the size and heft of one of these mirrors tells you, quite a lot is happening behind the reflective surface. The mirror itself darkens when a light source hits it, thanks to electrochromism (which is why auto-dimming mirrors are also called electrochromic mirrors). An electrochromic material changes colour when charged by an electrical current. Send voltage through it, and it darkens. Remove the voltage, and it lightens. This is largely a chemical reaction that is kicked off by adding electricity. With the electrochromic material added to an auto-dimming mirror, electric voltage changes the way in which it absorbs and reflects light.



An auto-dimming mirror usually has a set of cameras or sensors (photodiode-based photodetectors) that are light-sensitive semiconductors, which turn light into current. These sensors are attached to a microprocessor that can detect glare from headlights and send a charge through the electrochromic material to respond to this input. As mentioned, the system responds to the amount of light present. The more intense the glare, the more the mirror will darken. The mirror itself consists of two layers of glass with a layer of gel in between, which is where the electrochromic material resides. Add light (and consequently voltage), and the gel darkens. Take it away, and it lightens.

Inace mehanizan ogledala sa ogledalom za fabiju mk2 u ovlascnom servisu je oko 100 eura. Tolio sam platio na mojoj koja nije imala ni grejace ni elektro retrovizore. Malo po malo kad se sabere, onda se lako dodje do cene koju placamo za omiljenu gomilu lima i plastike :))

Van mreže bugarin

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #13 poslato: 08. Okt, 2019. 16:34 »
da, postoji GEL koji sluzi kao provodnik. nije u tecnom stanju, vec se ubrizgava izmedju dve staklene povrsine.
zatamnjivanje se ne postize razlivanjem gela vec reakcijom jona, tj gel menja svojstva usled koriscenja struje (napona), kao sto lepo pise i u textu koji si postavio.

dakle da ponovim: zatamnjenje se ne postize razlivanjem tecnosti.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži DonKihot

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #14 poslato: 08. Okt, 2019. 17:54 »
Kako onda objasnjavas ono za kisu? :-D

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI



Pretraga foruma [Google]