Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Iritirajuci zvuk u suvozacevim vratima pri 2000 Rpm  (Pročitano 597 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Petar023Topic starter

Iritirajuci zvuk u suvozacevim vratima pri 2000 Rpm
« poslato: Oktobar 17, 2019, 12:00:22 posle podne »
Od pre mesec dana mi se u/kod/na suvozačevim vratima, pri 2000-3000RPM čuje neko vibriranje.
Prve dve nedelje sam, gotovo svakodnevno, sedeo na parkingu i pokušavao da provalim odakle zvuk dolazi.
Isfrustriran, prošle nedelje odvezem auto u Škodin ovlašćeni servis u Zrenjaninu, Auto je bio kod njih dva dana, kažu da su rastavili suvozačeva vrata, da su skidali komandnu tablu i proveravali motor (da ne prenosi zvuk odatle u kabinu) i nisu uspeli da reše problem.

Pre 10 minuta sam naleteo na ovaj link https://www.youtube.com/watch?v=Or8Gl1BWDdg i identicno se cuje kod mene. Da li iko ima predstavu sta bi moglo biti ili se vec susretao sa ovim?

U opisu klipa stoji "Fuel lines might be resonating.", sto meni ne govori puno.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 1.6 2015 Ambition

Van mreže Maksimus

Odg: Iritirajuci zvuk u suvozacevim vratima pri 2000 Rpm
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2019, 12:17:56 posle podne »
Opis klipa kaze da mozda creva goriva mozda vibriraju,ako te to buni.
A zvuk je bas iritantan...

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2019, 13:12:16 posle podne »
Da, za creva goriva razumem, ali mi ne govori puno u smislu da ne znam gde se nalaze, kako utvrditi da li je do toga i kako je moguce da im u servisu to nije palo na pamet.
A zvuk je.. Svi su u fazonu pojacaj muziku i vozi i od toga se jezim.

Na mreži MAKS

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2019, 20:49:05 posle podne »
Slicna stvar se  meni desila sa fabijom .
I u servisu su otklonili . Puko jer neki nosac za creva goriva.  Zamenjen. A creva goriva mislim da su ti tu sa desne strane celom duzinom auta ispod plastike. Pa muci se sam ili ce ti ti u servisu resiti.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 17, 2019, 21:58:25 posle podne »
Da, sad bih sa ovim informacijama mogao da im predočim šta bi mogao da bude problem.
Hvala!

Van mreže Karlheinz

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2019, 23:25:01 posle podne »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Stefan_vRS

« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2020, 08:57:06 pre podne »
Одлична тема, јер се и код мене чује исто и баш је иритантно  :)

Да ли је неко решио овај проблем? Да ли и је у питању носач црева горива? Може ли неко да постави фотографију носача црева, ако је могуће..
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2020, 09:04:01 pre podne Stefan_vRS »
  • Vozi: Octavia VRS

Van mreže Stefan_vRS

« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2022, 14:37:37 posle podne »
Ево овако, пошто је ова тема мртва већ дуже време, па да ја кажем како сам успео да решим и шта је био узрок иритирајућег звука при 2000 обртаја у свом случају. Можда некоме буде од помоћи. Код мене је проблем био у дихтуг сету код летве волана, где је пластика ударала у вретено. Није било задихтовано како треба и пластика се сударала са металним делом и то је изазивало вибрацију при 2000 обртаја. Након решеног проблема возио сам тако неколико месеци нормално, без икаквих звукова и онда је дошао на ред технички преглед. Предпостављам, након тестирања кочица, да је су заптивачи поново "искочили" и сад је почело поново да се чује. Ускоро ћу одрадити мали сервис и видети да се дихтунзи поново утисну како треба како бих елиминисао звук.
  • Vozi: Octavia VRS

Van mreže Baltazar

« Odgovor #8 poslato: Avgust 01, 2022, 17:00:58 posle podne »
I kod mene se javio taj zvuk posle tehnickog. Uzasno me nervira, i bio sam ubedjen da je iz suvozackih vrata
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014