Autor Tema: zamena akumulatora, kojim?  (Pročitano 9840 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MoonZe

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #15 poslato: 12. Nov, 2013. 13:38 »
Kolega Krco, imao sam istu dilemu, pogledaj u temi koju sam postavio http://forum.skodaforum.rs/fabia-1999/akumulator/
Ja sam uzeo Energizer plus 60Ah. 540A. i sto je najbitnije 36 meseci garancije :)
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže Nesas

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #16 poslato: 12. Nov, 2013. 18:05 »
Procitaj uslove za garanciju od 36 m, na meganu mi otkazao pre isteka tog roka od 36 meseci i nisu mi uvazili zato sto nisam servisirao akumulator na 24 meseca u njihovom servisu. Varta je u njemu blu dinamic i u mojoj skodi.

Van mreže krcaerdoglijaZapočeo temu

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #17 poslato: 21. Nov, 2013. 00:27 »
hvala na saradnji drage kolege sa foruma!!!uzeo sam ak od 60 Ah ali je garancija 30 meseci!!!mislim da nisam pogreshio!!!pozzz
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #18 poslato: 16. Nov, 2016. 19:12 »
krco kako sluzi akumulator.....i ako nije tajna koja je marka u pitanju?

Van mreže krcaerdoglijaZapočeo temu

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #19 poslato: 16. Nov, 2016. 20:55 »
Evo posle tri godine je ok,mada sam jutros primetio malo teze paljenje ali posle tri dana stajanja.Za marku cu ti reci sutra.
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže krcaerdoglijaZapočeo temu

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #20 poslato: 17. Nov, 2016. 12:13 »
Marka je Fire Cell 60A,540A
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže ИгоР

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #21 poslato: 17. Nov, 2016. 12:21 »
Имао сам Bosch i Varta и ниједан није био ок за честа верглања и пали-гаси режим вожње. Прије 7 дана купио сам Exide Premium и нећете вјеровати, али заиста се брже пуни од ова два, као што и наводе за овај производ. Код мене се стално гасио mp3 приликом стартања, усљед пада напона, а сада не. Ако из неког разлога пар пута стартам и угасим, и код овог акумулатора се деси да почне да се гаси mp3, само што сада 10км вожње напуни аку и сљедећи старт нема пада напона. Ово није било могуће код два претходна акумулатора. Код мене је 64Ah 640A.
Приликом куповине тестирао сам акумулаторе са профи тестером и не би вјеровали "колико" неисправних акумулатора стоји на рафу и продају се као нови! Јесу они нови, али без декларисаног капацитета.
Препоручујем да приликом куповине поведета рачуна о овоме. :)

Van mreže lipovaccc

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #22 poslato: 17. Nov, 2016. 12:25 »
Moj Exide akumulator crkao u fabiji a star 9 meseci kako je ovi dana bilo sve hladnije to je sve teze i teze verglao ...
A moj matori u fabiji njegovoj ima exide star 6 godina evo ovi dana na hladno pali ko mina
Ja jbg izabrao neki sa greskom  :-[
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže ИгоР

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #23 poslato: 17. Nov, 2016. 12:46 »
Људи, продају нам полуисправне акумулаторе, вјеровали или не. Нуде Fiamm са 3 године гаранције. Пробам 4 акумулатора на рафу тестером, ни један не ваља??!! Сваком отпор на ћелијама преко 7мO и фали преко 20% називног капацитета.

Van mreže bugarin

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #24 poslato: 17. Nov, 2016. 13:20 »
Ti ocekujes da akumulator koji je stajao duze vreme u magacinu ili na polici ima pun kapacitet?
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže lipovaccc

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #25 poslato: 17. Nov, 2016. 13:21 »
Ma meni krivo ja akumulator ovaj  kupio  direktno od uvoznika za srbiju. I odnesem ak da provere on uzme istrument i ispita i kaze ispravan a to sto nece da vergla nikom nista . Sad sam stavio neki ak od 340a udarne struje pali na zub a ovaj eksajd bio 420a udarne struje  :-[
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže bugarin

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #26 poslato: 17. Nov, 2016. 13:38 »
Ja sam pitanje uputio igoru, da ne bude zabune :)
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže ИгоР

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #27 poslato: 17. Nov, 2016. 14:19 »
Не, ја очекујем да акумулатор који је стајао на полици има SoH бар 95% и да има отпор испод 4.5mOhm на ћелијама, а од тебе очекујем да напишеш нешто конструктивно и од користи, осим што чучиш из засједе. А то о чему причаш је стање напуњености (SoC) и исто се може неутралисати од посљедица стајања на рафу, али SoH не.
Happy now?

Van mreže ugi85

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #28 poslato: 17. Nov, 2016. 14:22 »
@bugarin, Tacno je da se kapacitet akumulatora smanjuje usled duzeg stajanja ali to krajnjeg kupca ne bi trebalo da interesuje. Saobraznost proizvoda garantuje kupcu da je kupio proizvod deklarisanih karakteristika i primorava proizvodjaca/prodavca da eventualne nedostatke otkloni ili zameni prozivod. Osim toga, prodavci ne bi smeli da prodaju proizvode koji ne ispunjavaju deklarisane karakteristike npr. hrana kojoj je istekao rok trajanja.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže bugarin

Odg: zamena akumulatora, kojim?
« Odgovor #29 poslato: 17. Nov, 2016. 18:04 »
Не, ја очекујем да акумулатор који је стајао на полици има SoH бар 95% и да има отпор испод 4.5mOhm на ћелијама, а од тебе очекујем да напишеш нешто конструктивно и од користи, осим што чучиш из засједе. А то о чему причаш је стање напуњености (SoC) и исто се може неутралисати од посљедица стајања на рафу, али SoH не.
Happy now?

Happy now? :))))))))
Pa malko si se precenio, ne mozes ti biti razlog moje srece ili nesrece :)))))

Tvoja ocekivanja su opravdana doduse, jer sam vise puta doprineo forumu na razlicite nacine. Malo neskromno sa moje strane, al sta da radim.
Cucim iz zasede?????
Jel to neki virus hara? Na svakom cosku neko vice da ga neko ceka u zasedi, sprema atentat..........
Ajde malo ozbiljnosti unesi u raspravu.
Proizvod stoji na polici-rafu. Na njemu
Ili na deklaraciji pisu njegove karakteristike, jel tako?
I ti ulazis, vadis svoj uredjaj i meris vrednosti.....,...
Sto ne odes u autosalon i nabacis auto na valjke da proveris da li ima konja i torka koliko proizvodjac tvrdi?
A svi znamo koliko variraju od komada do komada neke vrednosti koje proizvodjaci vozila stavljaju u specifikaciju.
Ako hoces kupi, ako neces nemoj, garancija postoji i ako u garantnom roku proizvod podbaci, zemenis za novo i cao-zdravo.

Na kraju krajeva niko te ne bije po usima da kupis fiamm (italijani i struja-elektronika, eto posalice).
Postoje i varta, bosch i ostali proizvodjaci. "Domaci", strani, premijum, nepremijum, skupi, jeftini, povoljni.

Ps: ne branim uvoznike, niti trgovce. Nemam razloga. Svuda ima ovakvih i onakvih, kao i medju kupcima-klijentima.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD



Pretraga foruma [Google]